«

«

Úno 10

Sršni v Poděbradech vyválčili bod.

Neděle 9. 2. 2020 HC Poděbrady – SK Sršni Kutná Hora 4:3 SN (2:0,1:2,0:1,1:0) Junioři v neděli zavítali na led týmu HC Poděbrady a přesto, že to po úvodních minutách na zisk bodů nevypadalo, dokázali nakonec alespoň jeden získat.

Sestava se nelišila proti předchozímu utkáni s Černošicemi, ve kterém jsme sice byli spokojeni s výsledkem, ale už méně s předvedenou hrou. A když jsme po 35 sekundách z první akce soupeře inkasovali, trenér jen smutně konstatoval „Jestli budeme hrát takhle, tak jich dostaneme deset“. Propadli jsme totiž v útočném pásmu a dovolili domácím skórovat ze situace dva na jednoho. To našimi hráči trochu otřáslo a domácí měli další možnosti ke skórování, naštěstí nás podržel Tomáš Pekař a také série tří přesilovek, ve kterých jsme sice nedokázali skórovat, ale dostali jsme se „do hry“. Bohužel jak špatně jsme do třetiny vstoupili, tak špatně jsme ji skončili a domácí ve 20. minutě využili náš malý důraz před naší brankou a šli do vedení 2:0

Vstup do druhé třetiny jsme měli výrazně lepší než do té úvodní. Po 42 sekundách hry Honza Kopecký vyslal od modré „raketu“, která snad dvakrát poskočila po ledě, aby se pak puk dokutálel za domácího brankaře a bylo sníženo na 2:1. Sršni již v této sezoně několikrát dokázali podobný vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch a potvrdila to i dvojice Koubský – Plíhal, když ve 34. minutě srovnali stav utkání na 2:2. Autora branky nepomohlo určit ani video (nebylo na stadionu přítomno) a tak byl nakonec losem určen Petr Koubský. Hrálo se tak v podstatě znovu od začátku, tentokrát už ale s šancemi na obou stranách. Jako první využili svou šanci opět domácí, které jsme nechali rozjet ve středním pásmu a ještě před koncem druhé třetiny jim umožnili vedení 3:2.

Poslední třetina byla herně opět vyrovnaná, soupeři dělal problémy především náš druhý útok, jak svým aktivním napadáním, tak i úspěšnými kombinacemi v útočném pásmu. Velkou příležitost ke skórování měl Patrik Hladík, ale jeho střela při přesilovce v 50. minutě skončila na tyčce. Chuť si ale spravil o chvíli později. Svým důrazem získal puk a tentokrát naprosto přesně zamířil „pod víko“. Do konce zápasu zbývalo necelých sedm minut a po tuto dobu jsme byli aktivnější a měli jsme k vítězství o malinko blíž. Přesto utkání skončilo 3:3 a o bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch už jsme podruhé v krátké době nedokázali vstřelit ani jednu branku a prohráli tak 4:3. Máme před sebou ještě třetinu nadstavby a tak budeme muset se samostatnými nájezdy něco udělat. Nejjednodušší by asi bylo vyhrát rovnou v základní hrací době a tak se nájezdům vyhnout…

Další zápas odehrají junioři v neděli 16. 2. 2020 od 15:00 ve Velkých Popovicích.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Hnilička, Kubelka, Koubský – Plíhal – Pokorný, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Hobza,

Branky a nahrávky: 21. Kopecký (Plíhal), 34. Koubský (Plíhal), 53. Hladík

Tresty: 8:4 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář