«

Zář 24

Střeleckou impotencí jsme se připravili o body proti rytířům

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Vlašim 1:2   třetiny (1:0, 0:2, 0:0)

Ve druhém kole jsme doma přivítali vlašimské rytíře. Po výhře v Popovicích jsme chtěli body i od Rytířů, kteří v prvním kole podlehli Poděbradům. Proti prvnímu zápasu se nám změnila sestava, ve třetí pětce, kvůli absenci Plíhala a Michala Švába.
Začali jsem aktivně, podobně se představil i soupeř. První útok si vytvořil nadějnou akci, ale v zakončení se ji nepodařilo dotáhnout Beranovi. Vzápětí rozhodčí Jecelín vyloučil prvního hráče, hráče hostů, a jak ukázal průběh zápasu, byl to první z řady celkem 16 vyloučených! V přesilovce se dařilo držet soupeře v sevření zejména druhé pětce, střelecky aktivní byli útočníci a v dnešní zápase nejvíce střílející hráč, obránce Pavel Švejda.

Přes několik dalších přesilovek padl první gól ve hře 5 na 5. Začala 13. minuta, když druhá pětka pronikla do obranného pásma rytířů, Pavel Švejda nahrál na Jiráně, který pohotovou střelou překonal Holánka. Do tohoto okamžiku se soupeř prosazoval spíše výjimečně, ovšem po našem vyloučení, které následovalo těsně po vstřelení gólu, dohnali vlašimští střelecké manko. Naštěstí bez gólu.
První třetinu jsme odehráli aktivně, určovali jsme tempo hry, vytvářeli jsme si tlak, který dokázal soupeř oplácet spíše ojedinělými akcemi.

Druhou třetinu jsme ale hráli, jako bychom měli vítězství už jisté. Začali jsme ve čtyřech, protože v závěru 1. třetiny dostal trest Jiráň. Začali jsme bráněním přesilovky, a jako by se toto promítlo do naší hry v celé třetině. Chyběla nám dravost i rychlost, přes řadu střeleckých pokusů jsme nechávali vyniknout gólmana Holánka a nechávali jsem se vylučovat za zbytečné fauly, nezřídka v útočné třetině!?! A přestože jsme byli pořád lepším týmem, hosté nám předvedli, co znamená výhoda přesilovky. Ve 28. minutě projel Svoboda jako blesk do našeho pásma a stejně rychlou střelou ho horního roku vyrovnal skóre.
Chvíli na to se dostal do gólové šance Rudolfský, před zakončením byl, ale hákován. Následnou přesilovku jsme opět nedokázali využít. Další přesilovku jsme zase věnovali soupeři, a soupeř nám ukázal, jak může být efektivní. Bauer nahodil puk od modré přes houf hráčů, a ten zapadl, jako padající list, do dolního rohu brány.
Přestože jsme ve druhé třetině soupeře opět přestříleli, neproměnili jsme šance, které už nemohou být více gólové…

Do 3. třetiny jsme šli s jednogólovým deficitem, a výkonem, který byl lepší než soupeřův, ale gólově impotentní.
ve 46. minutě jsme sice vstřelili gól, rozhodčí ale přerušil hru dříve, protože se domníval, vzhledem k velké vzdálenosti, ve které stál od celé situace, že gólman hostí má puk pod kontrolou. Ten byl ovšem celou volný …!
Posledních šest minut jsme soupeře doslova ždímali v jejich třetině, ale množství střel šlo úplně mimo bránu, řadu jich Holánek zlikvidoval.
I v této třetině jsme soupeře přestříleli, ale gól jsme už žádný nedali a v zápase, ve kterém jsme byli téměř celou dobu aktivnějším týmem, jsme nedokázali získat ani bod. Aktivní, ale přesto zcela zbytečný a zoufalý výkon. Na led jsme nešli proto, abychom byli lepší a prohráli, ale šli jsme tam proto, abychom vyhráli. A to jsme nenaplnili.

Možná to bylo uchlácholením z vedení po první třetině nebo pocitem, že můžeme vyhrát i když nebudeme hrát na 100%. V každém případě naší hře chybělo to, co jsme do ní dokázali dát v Popovicích a je to to stejné, čím jsme se sami dostali v loňském roce do baráže. I dobře rozehrané zápasy si necháme vzít a o body přicházíme zejména se soupeři, s kterými sousedíme v tabulce, a kterým tak umožníme dostat se na náš úkor v tabulce před nás. Pokud si budeme myslet, v jakémkoliv zápase, a kdykoliv v jeho průběhu že „teď už to nějak dopadne“ nikdy nevyhrajeme. Jedinou šancí na vyhrávání zápasů je maximální výkon do poslední sekundy každého zápasu.

Nyní jsou před námi dva venkovní zápasy. Nejprve v soboru 29. září od 17 hodin v Mladé Boleslavi a následující neděli jedem na rakovnický led a začínáme v 17:30 hodin.