«

«

Říj 16

Střídavě oblačno

V neděli dne 13.10.2013 se Sršni 3.4. třídy zúčastnili mistrovského turnaje konaného v Příbrami za účasti týmů Kutnohorští Sršni „A“, „B“, HC Příbram, HC Vlašim, HC Mladá Boleslav a HC Kralupy. Bohužel nikdo z ostatních klubů nemá do soutěže přihlášená dvě družstva jako Sršni a tak náš tzv. „B“ tým to měl v odehraných utkáních hodně těžké. Přejděme, ale plynule k výsledkům a krátkému rozboru jednotlivých duelů.

SK Sršni Kutná Hora „A“  :  HC Vlašim „A“   14   :   5   (3:0; 4:3; 7:2)

Branky: 6 x Secký; 5 x Brichová; 2 x Knížek; 1 x Pokorný

Asistence: 2 x Brichová; 2 x Knížek; 1 x Zvěřina; 1 x Šváb; 1 x Pokorný; 1 x Secký

G. Jan Koleček

Lukáš Secký – Šimon Pokorný – David Zvěřina

Tomáš Knížek – Natálie Brichová – Matěj Šváb

Trenér: Michal Procházka

Utkání jsme sice zahájili v pomalejším tempu, ale na soupeře to stačilo. V čase 5:50 probudila naše fanoušky Naty Brichová. Ač jsme soupeře v rozjezdovém tempu tlačili tak branky nepřicházely. Střelecky jsme se probudili až v závěru první třetiny, kdy svůj první zápis do statistik zaznamenal v 13‘ Lukyn Secký a půl minuty před koncem první části hry v čase 14:30 také Šíma Pokorný.  V první třetině jsme byli lepším týmem. Skóre mohlo být i vyšší, ale situaci vystihuje trefná poznámka po první siréně od trenéra Michala Procházky „Zatím je to dobré, ale jak by řekl Pepík Hnátek netrefujeme zařízení“.

Ve druhé části se probudil i soupeř. Začal lépe bruslit a jejich kombinace již snesla přísnější měřítka. V 10 sekundě hned po buly si vybral jednu slabší chvilku v utkání v brance Jenda Koleček a mezi betony mu prošla střela někde od půlky hrací plochy. Rozklek přišel o několik desetin sekundy později a bylo to rázem 3:1. Naši však nijak nepolevili a pokračovali v tempu z první třetiny. Nebylo sice nijak závratné, ale účel světil prostředky a proto naše konto v následujících minutách narostlo o dvě branky. Nejprve Tomík Knížek v 17’ po přihrávce Naty Brichové zvýšil na 4:1 a následně v čase 18:30 sama Naty zvýšila již na 5:1. Sršni hráli dobrý zápas, ale drobné chyby v obraně kazily dojem. Zbytečně jsme Vlašim pouštěli do šancí. Nepokrývali jsme si hráče soupeře před brankou a právě tyto chyby znamenaly snížení soupeře na stav 5:3, který se okamžitě dostal do hry. Obě branky padly nejdříve po prvním úspěšném zásahu Jendy a následné první dorážce to v prvním případě a ve druhém případě dokonce ze druhé dorážky. Soupeř měl hned o co hrát a to ještě měl výhodu trestného střílení. Jenda však mužstvo v této chvíli podržel, kdy sice nakonec nemusel krýt zakončení tohoto nájezdu, ale zkušeným vybruslením autora zmíněného nájezdu ho donutil k chybě, kdy kotouč po taktických manévrech nechal zapomenut před brankou, kde ho již Jenda s přehledem jen přikryl. Herní kvalita byla však na naší straně a tak do konce druhé třetiny vedení Sršňů nejdříve pojistila Naty Brichová 6:3 a následně 30 sekund před druhou sirénou Tomík Knížek 7:3.

Co se týče třetí třetiny jen zmínka o tom, jak má vypadat Sršní koncert při plném nasazení. Kluci rozjeli strojové tempo do plných obrátek a hned bylo na co koukat. K tomuto se, ale přidalo to co je v současné době pro naše kluky stěžejní. A to je střelecká forma Lukyna  Seckého. Do této chvíle byly zmínky o něm jen telegrafické, ale článek bez Lukyna je pro mě stejně jako v loňské sezóně něco nepředstavitelného. Lukáš dal v této třetině pět ze sedmi branek (dva zásahy ještě zaznamenala Naty Brichová), což znamenalo konečný stav 14:5. To jak jsou naši borci závislí na brankách Lukyna není zde zmíněno náhodou. Pokud je někdo jediný tak prostě musí. Nejen v hokeji, ale každém kolektivním sportu je však tato úloha nejen těžká, ale i nevděčná. U zbytku mužstva se výpadky formy dají přejít částečným mlčením, protože pro mužstvo neznamenají v globálním pohledu až takový problém, ale zde je to hodně vidět. K tomuto tématu se však vrátím v krátkosti ještě v hodnocení druhého zápasu.

SK Sršni Kutná Hora „A“ : HC Příbram „A“   4  :   13    (2:5; 0:4; 2:4)

Branky: 3 x Knížek, 1 x Secký

Asistence: 1 x Pokorný

Druhé utkání jsme zahájili ještě s větším klidem než to první. Bohužel teď to byl jiný výkonnostní level, než v prvním utkání. Příbramští dobře fyzicky připravení a vyvinutí hráči si nenechali diktovat tempo. Hráli dobře jak v obraně, tak i v útoku a proto konečné skóre je takové jaké je. Právě v tomto utkání se projevila v plné nahotě ta skutečnost, že pokud se střelecky Lukynovi Seckému nedaří, máme problém. V průběhu utkání jsme kupili v obraně chybu za chybou a soupeř výsledkově utíkal. Náš volnější přístup k utkání se nedal přehlédnout, stejně jako momenty kdy kluci zabrali a zkoušeli hrát svojí hru. Pak to šlapalo, bohužel jsme se nedostali do utkání tak, abychom svůj styl vnutili soupeři. Lukynovi se prostě střelecky nedařilo (stejně jako ostatním), takže výsledek podle mě neodpovídá poměru sil na ledě.

Pozitivním zjištěním v odehraných zápasech jsou však úspěšné zásahy Naty Brichové v prvním utkání a také Tomíka Knížka, kteří se střelecky myslím chytli a doufám, že půjdou výkonnostně nahoru. Budiž toto utkání ponaučením pro příští týden.

SK Sršni Kutná Hora „B“  :  HC Mladá Boleslav „A“    1   :   38   (1:17; 0:12; 0:9)

Branka: Balvín

G. Tomáš Platonov

Pavel Ježek – Ondřej Veit – Jan Kašpar

Denis Čížek – Petr Hrubý – Nicolas Balvín

Jáchym Pražák – Josef Komárek – Vojtěch Matějka

SK Sršni Kutná Hora „B“   :   HC Kralupy „A“     1   :    16    (1:5; 0:5; 0:6)

Branka: Veit

Naše druhé mužstvo odehrálo také dvě utkání. Bohužel rozlosování tohoto turnaje nedopřálo zahrát si se sobě rovným soupeřem ani v jednom utkání. Nemá zde smysl rozepisovat jednotlivé branky, jak šli posloupně i minutově po sobě. Jen bych zde rád zmínil, že kluci makali, hráli prostě to na co v současné době mají a co jsem si všiml moc soubojů nevypustili. Jen chyběla herní disciplína, co se týče taktických pokynů. S výše uvedenými soupeři si nevěděli rady zejména proto, že hráli nedisciplinovaně v obraně. V některých fázích utkání bylo vidět, že dopředu by to při maximálním nasazení šlo, ale fatální chyby v obraně určili výsledkový ráz obou zápasů.

Jak jsem již zde zmínil, los nebyl k našim barvám přívětivý a to hlavně z důvodu složení týmů. Naše druhé mužstvo složené z r. 2005 (pouze s jednou výjimkou) se utkalo s prakticky o rok staršími hráči a to z takových mládežnických hokejových bašt jako jsou hlavně Mladá Boleslav a Kralup. Tyto týmy přijely v nejsilnějším složení jednoho týmu r. 2004 a mladší. Rozdíl byl prostě znát. V dalších turnajích vyjma posledního prosincového mají za soupeře sobě rovné týmy a to druhé týmy vylosovaných měst. Zde již nebude prostor na omluvy a plně se projeví schopnosti nastoupivších hráčů.