Těsná prohra s druhým týmem tabulky

001

25. kolo – neděle 29.1.2017

SK Sršni Kutná Hora:HC Junior Mělník 4:6 (1:4; 2:1; 1:1)

Do utkání jsme již podruhé v řadě nenastupovali kompletní. Oproti utkání s Benátkami se sice do sestavy vrátil kapitán Ondra Veit a sestavu posílil Máťa Šváb, ale znovu pro nemoc chyběl pilíř obrany Barča Sirotková a nově ze stejného důvodu i gólman Jenda Koleček a křídlo Denis Čížek.

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Na konci třetí minuty jsme nechali hodně volného prostoru soupeři v hloubi naší obranné třetiny a útočník Mělníka se následně nikým neobtěžován před naší svatyní nemýlil. Za půl minuty to bylo již 0:2, kdy jsme chybovali na útočné modré a následný brejk byl beze zbytku využit. Zpět do zápasu jsme se dostali záhy. Ihned po buly odvedl skvělou práci na útočné modré Honza Kašpar, z čehož vytěžila Natka Brichová volný prostor, zatáhla puk a jak na podnose ho předložila skvělou přihrávkou Tomovi Janatovi, který z první poslal puk za gólmana Mělníka. Po patnácti sekundách jsme dokázali snížit na 1:2. Nás to nakoplo k ještě větší bojovnosti a obětavost zdobila všechny hráče, zejména při střežení naší branky. Postupem času jsme si dokonce dovolili vysunout forčeking až hluboko do útočného pásma, což přineslo i pár šancí ke skórování. Jak čas přibýval dokonce jsme soupeře přehrávali, což zapříčinilo skvělé celoplošné bruslení. Šance na naší straně přibývaly, ale vyrovnání nikde. Soupeře jsme vůbec nepouštěli k zakončení (až na jednu výjimku, což pořešil Domča Šubrt výbornou lapačkou). Mělnické akce jsme v drtivé většině zastavovali už v jejich zárodku, čímž jsme eliminovali možnost smrtících úderů ze strany soupeře.  Bohužel se nám nepodařilo z tlaku a několika šancí nic vytěžit a tak přišel logický trest. Na konci 18-té minuty jsme lehce zazmatkovali při bránění a soupeř prostoru před naší brankou využil k bezchybnému zakončení 1:3. Obdržená branka nás lehce rozhodila a mělničtí hráči následně ukázali něco z arzenálu svých individuálních dovedností zakončené na konci devatenácté minuty brankou v naší síti 1:4.

Druhou část jsme zahájili opět aktivně a vrátili jsme se zpět k naší hře s rychlým a disciplinovaným bruslením. V čase 23:40 přišla odměna. Natka Brichová vyhrála buly v útočném pásmu, posunula na modrou na Máťu Švába, který vypálil a Pepa Komárek skvělou tečí snížil na 2:4. V čase 25:57 bylo ještě veseleji. Nejprve na červené Vojta Matějka přistrčil puk do jízdy Ondrovi Veitovi, který si následně povodil celou mělnickou obranu a zavěsil 3:4. Bohužel v čase 26:57 soupeř z prakticky do té doby ojedinělé šance střelou z dálky opět utíká ve skóre o dvě branky na 3:5. Do konce druhé části se stav již nezměnil.

Ani ve třetí třetině jsme nepolevili v úsilí něco se stavem udělat a soupeře jsme přehrávali. V čase 46:43 jsme se opět dočkali, když Máťa Šváb nejdříve vystřelil od modré jednou a následně podruhé. Druhá střela byla již od obránce a Natky Brichové tečována a tak se stalo, že jsme byli opět na dosah jediné branky 4:5. Bohužel i přes veškerou snahu naše snažení nepřineslo kýžené vyrovnání. Prakticky přítrž všemu udělala střela od modré v čase 55:25, která skončila v naší svatyni. Stav 4:6 čtyři a půl minuty před koncem byl pro nás smrtící.

Odehráli jsme výborné utkání proti silnému soupeři, a proto těsná porážka určitě nemusí mrzet. Zvláště herní projev byl parádní a snad kromě začátku utkání jsme byli lepším týmem.