«

«

Úno 12

Těsná prohra se suverénem tabulky

Neděle 12.2.2017 SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1,1:0,0:2). Junioři přivítali v neděli na domácím ledě suveréna KLJ, celek HC Benátky. Hosté v dosavadním průběhu soutěže přišli o tři body pouze ve dvou případech, jednou po kontumaci díky administrativní chybě a jednou po prohře právě na ledě Sršňů.Vzhledem k vývoji soutěže byla šance Sršňů na celkové vítězství v KLJ ryze teoretická, to ale neměnilo nic na tom, že v domácím utkání chtěli silného soupeře porazit. Po delší pauze, zaviněné nemocí, se do branky vrátil Michal Kunášek a po celé utkání se měl co ohánět. Stejně tak na tom byl ale i jeho protějšek v brance hostů. I vzhledem k výbornému výkonu obou brankářů se dlouho hrálo bez branek. Jako první se z branky radovali hosté, kteří se dokázali prosadit ve 14. minutě. Naštěstí jsme v 15. minutě dostali příležitost zahrát si přesilovku 5 na 3 a v čase 15:22 ji dokázal po výborné akci využít Vašek Kadleček. Do druhé třetiny se nastupovalo za nerozhodného stavu. Velmi dobré výkony znovu předváděli oba brankáři a teprve ve 29. minutě kapituloval ten hostující, když nestačil na střelu Filipa Málka, kterého výborně uvolnil Tomáš Böhm. Za malou chvíli hráli hosté přesilovou hru, kterou jsme ale dokázali s velkou dávkou štěstí ubránit. Po dvou třetinách tak byl stav o jednu branku příznivější pro Sršně. I v poslední třetině se hrál vyrovnaný hokej a štěstí se tentokrát přiklonilo na hokejky hostů, když ve 47. minutě doputoval lehce nahozený puk přes klubko hráčů před brankou až za záda Michala Kunáška. Vyrovnání povzbudilo hosty ke zvýšené aktivitě a po naší chybě na obranné modré čáře, šli v 51. minutě do vedení, když hostující hráč nemohl svou střelu lépe umístit. Přes veškerou naši snahu, když jsme v závěru odvolali i brankáře, se nám již vyrovnat nepodařilo. Prohra samozřejmě mrzí, ale s předvedenou hrou byl trenér Bednář spokojen.

Branky a nahrávky: 16. Kadleček (Švejda, Málek), 29. Málek (Böhm)

Vyloučení: 4 – 3

Využití: 1 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Kunášek (Wagenknecht), Švejda, Málek, Kopecký, Červinka, Fišar, Hríbik, Macháček, Jiráň, Šváb M., Böhm, Adam, Kadleček, Zíka

Trenér: Stanislav Bednář