«

Led 08

Těsná prohra starších žáků

SK Sršni – HC Junior Mělník 5:6 (1:0,2:4,2:2)

V sobotu starší žáci sehráli první mistrovské utkání v roce 2015. Na svém ledě přivítali tým z Mělníka, který svým věkovým průměrem odpovídá našemu týmu. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy se střídali šance na obou stranách. Ze vstřeleného gólu se první radovali Sršni, kdy Jan Kopecký na začátku deváté minuty využil nahrávku od Patrika Hladíka a otevřel skóre zápasu. Během první třetiny další gól již nepadl.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil a pořád se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Bohužel Petrovi Gygalovi se již nepodařilo ve druhé třetině udržet čisté konto, kdy nejprve soupeř na konci 24 minuty vyrovnal a následně v čase 28:51 se ujal vedení. Sršni ihned z protiútoku zásluhou Robina Míška po nahrávce od Vaška Kadlečka vyrovnali. Bohužel soupeř o 40 vteřin později se opět ujal vedení. O necelou minutu pak Vašek Kadleček využil svého nastřelení na obrané modré čáře a své sólo zakončil přesnou střelou a opět vyrovnal na 3:3. V čase 34:40 dostali Sršni výhodu přesilové hry. Nutno dodat, že pořád si myslím, že pro Sršně je to spíš nevýhoda. Tak tomu bylo i v tomto zápase a soupeř dokázal ve svém oslabení skórovat, kdy uzavřel účet po druhé třetině na 3:4 z pohledu domácích.

Třetí třetina začala lépe pro domácí, kdy nejprve v čase 41:46 Vašek Kadleček po nahrávce od Patrika Hladíka vyrovnal. Poté se hosté v čase 48:33 opět ujali vedení a Sršni o necelou minutu opět vyrovnat zásluhou Vojty Mašína, který využil přesnou přihrávku od Filipa Onderky přímo z buly. Následně šťastnější byl přeci jenom soupeř, který v čase 52:41 strhl vedení na svou stranu. Sršni i přes závěrečnou hru bez brankáře vyrovnat nedokázali.

Branky Sršňů jak šli za sebou v závorce asistence: 08:11 Kopecký (Hladík), 29:09 Míšek (Kadleček), 30:56 Kadleček, 41:46 Kadleček (Hladík), 49:27 Mašín (Onderko).

Sestava: gólman: Petr Gygal (60)

Obránci: Brich – Kopecký, Hnilička – Bartoš

Útočníci: Kadleček–Míšek–Hladík, Mašín–Onderko–Adamec, Vojáčková–Macháčková-Link.