«

«

Říj 08

Třeťáci byli v Chotěboři úspěšní

V neděli 6. října jsme zavítali do Chotěboře k posledním přípravným utkáním před začátkem oficiální soutěže. Soupeřem byly týmy HC Lvi Chotěboř a SC Kolínští Kozlové. Po příjezdu jsme zjistili, že z důvodu nemoci nebude hájit branku Jenda Koleček. Jeho místo zastal Tomáš Platonov, pro kterého to asi byl opravdu křest ohněm. Byl pro něj pochopitelně problém udržet soustředění a pozornost po celá obě utkání. Obě utkání sehráli Sršni v následující sestavě.

Brankář:  Tomáš Platonov

Trojky v poli: David Zvěřina, Lukáš Secký, Šimon Pokorný

Tomáš Knížek, Natálie Brichová, Matěj Šváb

Jan Kašpar, Ondřej Veit, Matěj Hájek

Sršni Kutná Hora – SC Kozlové Kolín 13:11 (5:4; 3:3; 5:4)

Utkání bylo zahájeno v dosti vysokém tempu, které vydrželo až do konce. Skóre se měnilo ve prospěch jednoho či druhého mužstva, přičemž dvoubrankový rozdíl se objevil jen jedenkrát v první třetině a pak až na konci utkání. Střelecky se zaskvěl, jak již bývá zvykem, Lukáš Secký – střelec sedmi branek. Velmi vydatně mu sekundovala Natálka Brychová, která zatížila konto soupeře pěti brankami. Sršně je třeba pochválit za bojovnost a nasazení. Některé akce především první pětky byly již opravdu hokejové.

Branky: Lukáš Secký 7; Natálka Brichová 5; Matěj Šváb

Samostatné nájezdy po utkání proměnili: Ondra Veit, Natálka Brichová, Honzík Kašpar,          Lukáš Secký, Matěj Šváb

Sršni Kutná Hora – HC Lvi Chotěboř 11:10 (4:3; 3:4; 4:3)

V živé paměti bylo utkání se stejným soupeřem z 21.září, kdy Sršni pro vítězství vynaložili hodně sil. Vstoupili tedy do utkání s odhodláním zopakovat výhru. To se v samém začátku plně dařilo a v už osmé minutě vedli 4:0 brankami Lukáše, Šimona a dvěma góly Natálky. Poté se možná objevila v hlavách Sršňů myšlenka, že tohoto soupeře lehce „převálcujeme“, což se projevilo v určité ztrátě koncentrace a bojovnosti. Soupeř se brankově dotáhl a v druhé třetině dokonce vedl. Pak nastala přetahovaná o každý gól až k vítěznému konci. Živou vodu vnesl Lukáš Secký sólem  zpoza vlastní branky zakončeným vymetením pavučin v rohu branky velmi dobrého brankáře soupeře. Hra a kombinace v tomto utkání se nedařila tak dobře jako v utkání s Kolínem. Objevili se jednotlivci, kteří v závěru těžce tahali nohy po ledě.

Sršni Kutná Hora B – SC Kozlové Kolín B                               6:11

V první třetině utkání jsme hlavně bránili. Jen párkrát jsme se dostali před soupeřovu branku. Až ve druhé třetině jsme začali také útočit. Jako by hrál úplně jiný tým. Najednou bylo vidět, že jsme s Kolínem hráli vyrovnanou partii. Podle mého názoru jsme ke konci utkání byli lepší.

Vstřelené branky: Nikolas Balvín 2, Denis Čížek 1, Honza Knížek 1, Pepa Komárek, Pavel Ježek.

Sršni Kutná Hora B – HC Lvi Chotěboř B                2:23

V tomto utkání proti nám nastoupil velice těžký soupeř. Hráči Chotěboře nejen lépe bruslili, ale hráli dobře kombinačně. Jejich útočníci si najížděli do volného prostoru kolem naší branky, kam jim spoluhráči nahrávali. Tak měli jejich útočníci dostatek prostoru a času na střelbu – a stříleli opravdu dobře. Soupeřovu převahu podpořil i výkon jejich brankáře – v samostatných nájezdech jsme mu nedali ani jeden gól.

Vstřelené branky: Denis Čížek 1, Nikolas Balvín 2.

Pochvala pro celý tým za druhou polovinu utkání s Kolínem.