«

«

Zář 27

TURNAJ PODĚBRADY

Hic sunt leones

   , neboli „Zde jsou lvi“. Tak označovali staří kartografové na mapách pro ně neznámou zem a neprobádané končiny, kde pravděpodobně vládne barbárie. V přeneseném smyslu jde o metaforu neprobádaného objektu, o němž dosud nic nevíme. V letošní sezóně se nám v soutěži právě takový neprobádaný objekt objevil – Gripeňata HC Čáslav, s nímž jsme v rámci turnaje v Poděbradech odehráli v neděli po obědě historicky první mládežnický zápas.

   Start turnaje ovšem patřil utkání s domácím celkem Poděbrad. Áčko nastoupilo bez několika svých tradičních opor (Pavel, Pepa), a i tak navázalo na velmi dobré výkony z posledních zápasů a Polabany porazilo 12:4. Z mého pohledu moc pěkný a dramatický zápas. Hra se přelévala v rychlém sledu a výborném tempu, tudíž žádná jednočlenka na jednu branku, což mám rád. Kluci podali možná zatím nejlepší výkon v sezóně, bylo v tom ohromné nasazení, bojovnost a plno nahrávek, což je asi to nejcennější; prostě se na náš hokej dalo koukat a navíc jsme byli i velmi efektivní v koncovce. Za tento výkon míří všem aktérům na ledě od A do Z obrovská pochvala, tohle bylo skutečně týmové vítězství a parádní práce. Moc se mi to ze střídačky líbilo.
   No a pak již to přišlo. První utkání s gripeňaty, která ale již při rozbruslení působila spíš dojmem neškodných kluzáčků. Tým z Čáslavi sice již rok existuje a trénuje, přesto dle očekávání a papírových předpokladů mnoho odporu nekladl a v utkání se ukázalo, že na naší straně je momentálně o dost větší hokejovost a výkonnostní rozdíl nebyl třídy, ale několika tříd. Vyhráli jsme rozdílem 37:1 a víc asi nemá cenu hodnotit. Náš celek se tentokrát příliš nepředřel a dokonale se přizpůsobil (ne)tempu protivníka. K vidění tudíž bylo takové to klasicky utahané, ospalé utkání bez patřičné šťávy, zaujetí a náboje.
   Béčko v prvním zápase prohrálo s Poděbrady 6:22. Soupeř byl bez debat lepší, nicméně myslím, že ten hlavní rozdíl byl v přístupu k utkání, kdy domácí aktivně bruslili a bojovali, zatímco na našich borcích (evidentně zmlsaných sérií posledních výher) byla spíše patrná bohorovnost a pocit, že se to nějak uhraje samospádem – neuhrálo. Už jsem na to upozorňoval kluky po minulém vítězném zápase, kdy se ovšem celotýmová bezkrevnost začala projevovat a tentokrát to přišlo na tvrdo. Člověk jednoduše žasne nad přístupem některých borců k utkání, neboť vím, že dokážou hrát mnohem, mnohem lépe. Nutno ovšem podotknout, že náš výkon měl v utkání rostoucí tendenci a paradoxně by nám mohla tahle facka velmi prospět. Kluci, zdá se, už byli hodně na hrušce a nyní si musí opět všichni uvědomit, že bez poctivého bruslení, kvalitních dovedností získaných v tréninku a totálního nasazení hrát zkrátka nejde.
   V druhém zápase nastoupili i béčkaři proti Čáslavi a výhra 23:1 s nováčkem soutěže byla jasným důkazem toho, že obě mužstva jsou aktuálně výkonnostně diametrálně jinde. A to jsem po první patnáctiminutovce po dohodě s trenéry a rozhodčími tři nejlepší hráče přesunul do áčka, abych ten výkonnostní rozdíl alespoň trochu eliminoval. Přesto jsme naprosto ovládali hru a diktovali tempo. A tak místo očekávaného vzdušného souboje mezi gripeňaty a sršni došlo jen na hru kočky s myší. Nicméně každý musí nějak začít a ty starty nejsou prostě jednoduché. A tak přeji klukům a trenérům do Čáslavi pevnou vůli, výdrž a entuziasmus, protože ho budou potřebovat. No a uvidíme příště, o kolik letových hladin se jim podaří vystoupat.
Sestava „A“: Sam Nevole, Jan Sadílek, Tomáš Břinčil, Štěpán Jelínek, Matouš Bajer, Matěj Mimra, Jakub Komárek, Jiří Koubský, (Adam Hykš, Matouš Klouček, David Staško, Martin Závůrka)

branky: Tomáš Břinčil 10x, Matouš Bajer 9x, Štěpán Jelínek 8x, Matěj Mimra 8x, Jiří Koubský 4x, David Staško 4x, Adam Hykš 3x, Jakub Komárek 2x, Matouš Klouček 1x

asistence: Tomáš Břinčil 7x, Matouš Bajer 5x, Štěpán Jelínek 4x, Jakub Komárek 3x, Matouš Klouček 1x, Matěj Mimra 1x, Martin Závůrka 1x

Sestava „B“: Michal Zvěřina, Jakub Jelínek, Matouš Klouček, Adam Hykš, Martin Závůrka, Kryštof Lhoták, Kamil Hladík, David Staško, Vojta Krištof, Ladislav Janeček, Petr Žák, (Jiří Koubský)
branky: Ladislav Janeček 7x, Kamil Hladík 7x, Kryštof Lhoták 5x, Jiří Koubský 4x, David Staško 2x, Adam Hykš 2x, Matouš Klouček 1x, Martin Závůrka 1x
asistence: Ladislav Janeček 4x, Matouš Klouček 2x, Vojta Krištof 2x, Kryštof Lhoták 1x, Martin Závůrka 1x, Adam Hykš 1x, David Staško 1x, Petr Žák 1x, Kamil Hladík 1x