Úspěšný vstup do soutěže

001

1. kolo – sobota 9.9.2017

Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná Hora 4:10 (0:2; 2:5; 2:3)

Tradičně jako první kategorie vstupují do své soutěže mladší žáci a na své první utkání vyjížděli do Neratovic. Než jsme však vyjeli, tak jsme řešili problémy se sestavou.

Abychom mohli odehrát utkání na dvě pětky, museli jsme požádat o pomoc Natku Brichovou ze straších žáků a Pepu Dvořáka z 3-4.třídy, který si odbyl v této soutěži úspěšnou premiéru. Utkání nemohl vést trenér kategorie Pavel Andrle a tak se koučování ujal Pavel Sirotek. Jelikož většinu hráčů měl v minulé sezóně ve své kategorii, tak složení sestavy a koučing byl pro něj jednodušší.

Před počátkem zápasu trenér upozorňoval hráče na kvalitu týmu Neratovic, se kterými loni odehráli sršni vyrovnaná utkání. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a zejména naše první pětka a hlavně souhra Dominika Hruboše s Honzou Knížkem dělala soupeři problémy. Na první branku tohoto ročníku soutěže jsme  si museli počkat do poloviny první třetiny, kdy po nahrávce Honzy otevřel skóre Dominik Hruboš. Před koncem třetiny nás do dvoubrankového vedení poslala Natka.

V mezitřetinové pauze trenér nabádal hráče k pokračování aktivní hry a neuspokojení se s vedením. Bohužel jsem se to nepodařilo a ve druhé minutě druhé třetiny jsme inkasovali a čekali jsme vyrovnaný zápas. To však naši hráči nedopustili a skórovali od třetí minuty do konce čtvrté minuty čtyřikrát. Postupně Tomáš Janata, Honza Knížek, Natka Brichová a Dominik Hruboš změnili skóre na 1:6 a soupeř již nedokázal zareagovat. S vědomím tohoto vedení si naši hráči už zápas nenechali zkomplikovat a po dalších brankách Natky, která zkompletovala svůj gólový příděl na pět kousků a  třígólové korekce ze strany soupeře se na naší střídačce čekalo, jestli někdo dá z naší strany desátý gól. Už se zdálo, že se to nepovede, ale naše první pětka dokázala svým pohybem dostat soupeře do úzkých a Pepa Dvořák v čase 59:54 završil desítku.

Statistiky:

Branky: 5x Natálie Brichová, 2 x Dominik Hruboš, Honza Knížek, Tomáš Janata, Pepa Dvořák

Asistence: 3x Šimon Král, 3 x Honza Knížek, Tomáš Janata, Alex Horáček

Vyloučení:  1  :  2

Branky přesilová hra:  1  :  0

Branky oslabení:   0  :  0

Zásahy gólmani:  15  :  11