«

Říj 07

Úvod soutěže Sršni zvládli

Sršni Kutná Hora – Hvězda Kladno 7:4 (1:1, 3:0, 3:3)

V prvním kole krajské soutěže přivítali na svém ledě Sršni zkušený tým Hvězdy Kladno. Sestava domácích byla ještě bez několika posil, u kterých se nestihlo dořešit registrace. Do brány trenér František Coubal poslal mladého Šimona Balhama a útok doplnili mladíci Matouš Jelínek a Aleš Sádlo.

Úvod utkání byl z obou stran rozpačitý a spíše než hokejovou krásu přinesl bojovnost. Skóre otevřel ve čtvrté minutě po samostatné akci Jiří Tvrdík I. (Jiří Tvrdík II. je obránce), když šikovně všechny na ledě přesvědčil, že bude přihrávat a po ledě překonal kladenského brankáře. Sršni měli více ze hry, ale spálili mnoho svých šancí. Těsně před první sirénou hosté vyrovnali na 1:1 ze závaru před výborným Balhamem.

Druhá třetina již byla pohlednější hrou a patřila Sršňům. Nejprve po Charvátově střele uklidnil domácí dorážkou Meloun. Další branku zajistil Charvát po přesném Čejkově pasu a v závěru třetiny na 4:1 zvýšil vedení Jirek po nahrávce Pálka.

Přání trenéra zvládnout třetí třetinu bez zbytečných chyb, vyloučení a nepustit soupeře na kontakt vzalo za své. Nejprve se kladenským povedlo snížit po chybě v obraně na 4:2, poté střela po ledě z otočky překvapila domácího brankaře 4:3 a kladenští se zvedli. Jejich útočnou snahu přibrzdil dorážkou Krištofovy střely Kaiser a po nich Pálek, Meloun a zakončující Tvrdík I., kteří rozebrali kladenskou obranu. Když už se zdálo, že se nic zásadního nestane, dva fauly sršňů téměř současně znamenaly dvojnásobné oslabení tři minuty před koncem. Kladenští ho využili, snížili na 6:4 a v power play dostali sršně pod tlak. Šimon Balham však čaroval a tutovky hostí pochytal. V samém závěru ještě Jirek po Krištofově asistenci uzavřel do prázdné kladenské brány skóre a zpečetil zasloužené vítězství Sršňů.

Utkání druhého kola odehrají Sršni v Hořovicích v neděli 13.10.

Branky Sršňů: Tvrdík I., Meloun (Charvát), Charvát (Čejka), Jirek (Pálek), Kaiser (Krištof), Tvrdík (Meloun), Jirek (Krištof)

Sestava: Balham (Karger) – Čejka, Vaněk, Novotný, Krištof, Pálek, Tvrdík II, Meloun, Charvát, Jirek, Kaiser, Tvrdík I., Hynek, Hetfleisch, Sádlo, Jelínek   trenér: F. Coubal