Říj 03

Žáci přivezli z Poděbrad všechny body

HC PODĚBRADY – SK SRŠNI KUTNÁ HORA mladší žáci 6 : 10 (2:5, 1:1, 3:4)

HC PODĚBRADY – SK SRŠNI KUTNÁ HORA starší žáci 3 : 12 (1:3, 0:3, 2:6)

Po výživné, sedmnácti zápasové přípravě, kterou by sportovní střelci označili za „absolutní nástřel“ (dvě turnajová vítězství, jeden bronz a především 14 výher) jsme v neděli vstoupili do ligové soutěže, bodovaných klání. A to rovnou v Poděbradech, kde nás místní na začátku zmíněné přípravy deklasovali v tréninkovém zápase. Tentokrát si však Sršni nenechali nic líbit a po dramatickém průběhu urvali první soutěžní výhru.
Do utkání jsme ale nevstoupili „pravou bruslí“. Náš hokej byl bez nasazení, bez bruslení a obrana průchozí jako molo ve Splitu. K tomu na nás Polabané doslova vletěli a od prvních vteřin bušili do našich vrat. Po důrazu na našem brankovišti a řadě střeleckých pokusů se tak v čase 3:50 ujali vedení 1:0. Pak jsme se ale vzkřísili dvě brankami během jedné minuty a konečně se začali přibližovat svým herním možnostem a pomnožili i naše vstřelené branky až na pět. Bohužel v poslední minutě první části zmařil naše snažení gól v naší síti – 2:5.
Domácí ale rozhodně nechtěli prohrát, nastartovali se v druhé periodě k velkému výkonu a tahali za výsledek stejně jako naši – pouze obráceným koncem provazu, což vyžadovalo od Sršňů jen nejvyšší výkon a nasazení.
Závěrečná třetina nabídla dramatický hokej, hodně branek a rychlé změny stavu, kdy skóre měnilo svou podobu jako tváře účinkující v show „Tvoje tvář má známý hlas“. Především první lajna předváděla fortel v útočné třetině a mazáckými trojkombinacemi navyšovala naše vedení. Bohužel jsme si ale svými chybami a nedůsledností nechali soupeře neustále zbytečně dýchat na záda a bubnovat na nervy Závěrečný rej vteřin naštěstí přinesl dvě vítězné pojistky, na něž se vyplácí dva body – 6:10.
Mám-li být ale upřímný, tak pod divokou výhru na ledě HC Poděbrady se nepodepsal nikterak uspokojivý výkon. Přišlo mi, že po lichotivých výsledcích v předchozích zápasech měli někteří malinko „rypáčky“ nahoře. Asi jsme něco takového potřebovali a snad si hráči uvědomí, že výpadky v nasazení, nekoncentrovanost, nerespektování těch nejzákladnějších herních principů a chyby, jaké jsme předvedli v Poděbradech, se nemohou opakovat, protože by se nám v soutěži vymstily. Pokud se chceme prát o postup, určitě nemůžeme k zápasům takto přistoupit. A tak pro nás budiž ponaučením, že každý zápas musíme odehrát naplno od první do poslední minuty.
Třeba si tak, jako oba naši gólmani – Honza a Sam, kteří nás v mnoha těžkých chvílích neskutečně podrželi a výhra byla ukořistěna především díky velké porci jejich excelentních zákroků. Pro někoho by to mohli být díky své neprůstřelnosti klidně hrdinové westernových ostřelovaček, pro mě jsou to Borci týdne.

Sestava: Sam Nevole (ø6), Jan Sadílek (ø6), Josef Dvořák (+4), Jakub Komárek (+4), Tomáš Břinčil (+3), Štěpán Jelínek (+3), Matouš Klouček (+3), Matěj Mimra (0), Matouš Bajer (+2), Adam Hykš (+2), Martin Závůrka (+1), Jiří Koubský (+1), Adam Němec (-1), Petr Malina (0), Dominik Rejnek (0).

-PSirotek-

Letos soutěž mladších a starších žáků začala nezvykle pozdě. Před ostrým startem starší žáci odehráli tři přípravná utkání, ve kterých si rozložili vítězství, remízu a prohru (Jaroměř prohra 3:5, Vlašim 5:5, odveta Vlašim výhra 5:4). V posledních zápasech v minulých sezónách s Poděbrady jsme hráli vyrovnané zápasy a většinou se „tahali“ o výsledek do poslední minuty.
Do zápasu jsme vstoupili v plné sestavě doplněné o děvčata Natku a Simču a tedy nás bylo 12 do pole a Dominik. A vstoupili jsme do zápasu aktivně a na začátku páté minuty po brankách Simči a Tomáše Hájka jsme vedli 2:0. Soupeři se v čase 5:46 podařilo snížit na 2:1. My jsme však byli stále aktivní a na brankáře soupeře jsme vysílali mnoho střel. Po střele Štěpána ji tečoval Tomáš Janata jsme vedli 3:1. Do konce první třetiny byl zápas vyrovnaný a i soupeř zaměstnal Dominika v naší brance.
Po přestávce spojené s úpravou ledu se naše převaha stále stupňovala a skóre na naší straně se postupně navyšovalo – ve druhé třetině skórovali Honza, Natka a Tomáš Janata. V poslední třetině jsme věděli, že by nám nemělo vítězství ujít a dále jsme dokázali naše šance proměňovat. Šest branek ve třetí třetině je toho důkazem – hattrick zkompletoval Honza, další branky přidali Natka, Dominik, Kryštof a v poslední vteřině ukončila zápas brankou Simča.
Byl to z naší strany výborný zápas, ve kterém byl vidět super týmový výkon. Je třeba však dále poctivě trénovat, čekají nás určitě těžší zápasy a tam se ukáže a prověří síla našeho týmu.

Sestava: Dominik (87,5%), Natálie Brichová (+3), Simona Eisenreichová (+3), Kryštof Adam (+3), Dominik Hruboš (+4), Honza Knížek (+6), Tomáš Hájek (+2), Tomáš Janata (+3), Maruška Hynková (+2), Štepán Lipský (+1), Jára Šetina (+1), Veronika Černá (0), Šimon Král (0)