«

«

Pro 08

V domácím mistrovském turnaji se ctí stříbrní

V sobotu 6.prosince 2014 se na Zimním stadionu v Kutné Hoře uskutečnil jeden z mistrovských turnajů krajské ligy přípravek ročníku 2007. Malí Sršni kategorie 1.-2.třídy přivítali na svém ledě týmy Vlašimi, Berouna a Velkých Popovic. Naděje byly veliké a domácí si dělali zálusk na zlato. Vše vycházelo zpočátku dle plánu, Sršni zarputile bojovali a první dva zápasy zakončili s krásnými výsledky a s výhrou. Překvapením pro ně se stal ale zápas poslední, ve kterém s vypětím všech sil nakonec bohužel podlehli.

Do prvního zápasu s Vlašimí jsme nastoupili s velkým přáním vyhrát, ze začátku jsme chtěli někdy až moc  a než jsme se dostali do správného tempa, byl zápas opravdu vyrovnaný. V druhé a třetí třetině jsme však skóre pomalu navyšovali, po  45 minutách hrací doby byl  pak výsledek  SK Sršni : HC Rytíři Vlašim (17:5) .

Druhý zápas nás zpočátku trochu překvapil, tým z Velkých Popovic jsme podle dříve odehraných zápasů považovali za slabšího soupeře, a tak bychom se možná mohli zamyslet nad tím, proč pro nás byla první třetina tak těžká. Skóre jsme tahali jen těžko nahoru a soupeř vytrvale stačil na náš styl hry. V polovině druhé třetiny se však stalo něco rozhodujícího a my začali soupeře přehrávat. Popovice  začaly ztrácet sílu a puk čím dál častěji končil v jejich  brance.  Konečný výsledek SK Sršni : Slavoj V. Popovice (19:8) nám dával velké naděje na zlaté medaile.

Ke třetímu zápasu jsme nastoupili plni očekávání a rozhodnutí vybojovat vytoužené zlato. Tým soupeře byl však nakonec silnější, hráči proti našim větší a rozhodně průměrně starší. V první třetině jsme ještě stačili nastavenému tempu a malí Sršni se udatně rvali o každý puk. V druhé a třetí třetině pak bohužel rozhodla síla, věk a zkušenosti Medvědů, kteří obdivuhodně kombinovali, hráči se pěkně stavěli na správná místa a neomylně posílali puk za našeho velmi statečného gólmana. Díky naší velké touze ubránit se a hrát a díky „srdíčku“ všech naši hráčů byl poslední zápas opravdu pěknou podívanou, i když výsledek byl nakonec příznivější pro tým Berouna. SK Sršni : HC Ber. Medvědi (3:7).

Sršní tým dal do své hry vše, co mohl, všem patří velká pochvala. A i když jde o soutěž ročníků 2007 je zajímavé zmínit, že velkou část našich gólů dali hráči narození v roce 2008: Pavel Tvrdík a Pepa Dvořák. Standardní oporou týmu pak byla Maruška Hynková, která se v útoku velmi dobře staví k soupeřově brance a Dominik Hruboš, který svými stabilními výkony pravidelně přispívá k našim vítězstvím. Velmi dobrou práci odvedla i obrana, kde zvláště v zápasech s Vlašimí a Berounem ubránili mnoho šancí soupeře kapitán Sebík Macháček, Štěpán Lipský, Tomáš Břinčil a Štěpán Jelínek; příště je jen třeba se ještě víc zaměřit na hlídání hráčů soupeře, kteří i tak zůstávali před naší bránou často zcela sami.

Konečné pořadí mistrovského turnaje 6.12.2014: 1. HC Ber. Medvědi, 2. SK Sršni Kutná Hora, 3. HC Rytíři Vlašim, 4. Slavoj V. Popovice.

Celý turnaj byl velmi hezká podívaná a příští týden naplánovaný velký předvánoční turnaj s účastí 140 hráčů a tedy 8 týmů je jistě příslibem dobré zábavy na celý nedělní den. Vstupné bude dobrovolné a pro malé i velké se vždy najde něco dobrého k snědku i na zahřátí, zvláště ve chvílích, kdy je vysílí fandění  nebo  chlad od ledové plochy.

Kateřina Ivičičová, trenérka 1-2.třídy SK Sršni Kutná Hora
autor: Šárka Jelínková