«

Pro 08

Zpět na vítězné vlně, Sršni porazili HC Zlonice

11. kolo KSM  HC Zlonice – SK Sršni Kutná Hora   1:6  (1:2, 0:2, 0:2)

V jedenáctém kole odjeli Sršni do Slaného odehrát poslední utkání první poloviny soutěže proti HC Zlonice. Soupeř, který nás v minulé sezóně porazil, se chtěl pokusit o totéž. Sršni měli za cíl zvítězit a uhájit druhou příčku v tabulce. Stanislavu Bednářovi chyběli pro zranění Charvát a mladý obránce Šváb. Do sestavy se mohl vrátit centr „mladých pušek“ Jiří Tvrdík, který měl ještě před několika dny ruku v sádře.

Úvod utkání patřil domácímu týmu. Začal velmi aktivně a ve čtvrté minutě se ujal vedení. To zlonické hráče nabudilo ještě více a vynutili si převahu. Denis Hermann však svůj tým podržel a nedovolil dalšímu kotouči skončit v kutnohorské síti. V polovině první části ukončil domácí nápor Andrle, který po Švejdově nahrávce vyrovnal skóre. Hra se také vyrovnala a Sršni se stále více prosazovali. Tři minuty před první sirénou hráli kutnohorští přesilovku. Rozborku domácí obrany zakončil Rudolfský po Pipkově nahrávce a dostal Sršně do vedení.

Ve druhé části byli Sršni lepším týmem. Měli více ze hry a výrazně svého soupeře přestříleli (17/4). V polovině utkání přišly chvíle mladé útočné řady. Aleš Sádlo ve spolupráci s Janem Tvrdíkem a Matoušem Jelínkem dvakrát skóroval. Vedení 1:4 po druhé siréně dávalo tušit vítěze tohoto slušně hraného utkání.

Třetí část začali aktivněji Sršni, kteří nechtěli připustit žádnou komplikaci vývoje. I když se domácí pokoušeli, na nějaký nápor již nenašli sílu. Dvanáct minut před koncem s chutí hrající Siváček potrestal chybu domácí rozehrávky a dal pátý gól. Čtyři minuty před poslední sirénou se do střeleckých listin opět zapsal po Pipkově nahrávce Rudolfský a uzavřel skóre utkání na konečných 1:6.

Sršni tedy získali další tři body a uhájili druhou příčku v tabulce. Poslední letošní mistrovské utkání odehrají venku proti HC Hořovice v neděli 14.12.

Branky Sršňů: Andrle (Švejda), Pipek (Rudolfský), Sádlo (Tvrdík Jan), Sádlo (Tvrdík Jan, Jelínek), Siváček, Rudolfský (Pipek)

Sestava:  Hermann – Vaněk, Švejda, Tvrdík II, Krejza, Rudolfský, Meloun, Pipek, Jan Tvrdík, Sádlo, Jelínek, Andrle, Tvrdík I., Siváček, Hynek