«

Zář 14

V generálce Sršni obstáli a zvítězili nad Jaroměří

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Jaroměř 4:3   třetiny (3:0,0:3,1:0)

Zápas proti silnému soupeři z Jaroměře jsme záměrně domluvili před začátek soutěže, jako generálku. Naše sestava tentokrát nebyla kompletní, přesto mohl trenér nasadit 20 hráčů díky širokému kádru.
Začátek zápasu byl poznamenám zdržením, které způsobili rozhodčí, kteří na zápas vůbec nedorazili! Na rychlo jsme se proto domluvili s trenérem přípravky Romanem Sochou. Přestože byl na ledě v pruhovaném dresu sám, zápas odpískal se ctí. Díky

Začátek zápasu jsme poměrně rychle převzali pod vlastní taktovku. Všechny naše pětky dokázali držet soupeře v dostatečné vzdálenosti od vlastní brány a byli to právě Sršni, kdo prověřovali hned od začátku gólmana hostů. Skóre zápasu otevřel na konci 3. minuty symbolicky Rudolfský, který přišel před lety do Kutné Hory, právě z Jaroměře.
Gólovou přihrávku připravil aktivně hrající dorostenec Dytrych.
Druhý gól Sršňů následoval za necelé 3 minuty, střelcem byl tentokrát Javůrek, kterému nabyl na střelu do prázdné brány opět Dytrych. Na tomto gólu je třeba zdůraznit hlavně skvělou práci Dytrycha, který důsledným napadáním rozehrávajícího gólmana za bránou, získal puk, a pak našel zcela volného Javůrka.
Ve 12 minutě pak Siváček nahrál Jiráňovi, který zvýšil na 3:0 pro domácí.
Krátce po tomto gólu jsme hráli oslabení a na chvíli se ocitli pod palbou, všechny šance soupeřů, ale bezpečně kryl gólman Kunášek.

Druhou třetinu byl náš výkon o stupeň horší než v té první. Nejen, že se nám leccos nedařilo, hlavně jsme nehráli tak důsledně, jako na začátku zápasu. Soupeř si s tím poradil po svém a Kačerovský snížil na 3:1.
O pár okamžiků později, když se jaroměřští opět usadili v naší třetině a ostřelovali Kunáška, zblokoval jednu dělovku Červinka. Když se z rány oklepal, inkasoval vzápětí druhou, kvůli které zůstal ležet na ledě. Naštěstí se nejednalo o nic važného a po vynechání jednoho střídání zápas dohrál.
Krátké přesušení hry kvůli ošetření nám, ale nejspíš sebralo koncentraci, a hosté snížil na rozdíl jediné branky po střele Hlavničky.
Stejný hráč přidal ještě jednu přesnou trefu a z pohodlného náskoku o tři góly, byl opět vyrovnaný stav.

Soupeř ucítil svoji šanci a proto byla třetí třetina více bojovná, objevovali se ostřejší zákroky. V padesáté minutě to přehnali Sršni. Za podražení dostal 2 minutový trest nejprve Šváb a před koncem trestu, opět za podražení, k němu přisedl Javůrek. Krátké oslabení 3 na 5 jsme dokázali ubránit a ani výhodu jednoho hráče hosté nedokázali potrestat.
Při jednom z útoků soupeře blokoval Chmelař nahrávku lehnutím na led, ale tak nešťastně, že ho nejprve puk a pak i soupeř hokejkou trefili do obličeje. Kvůli následnému ošetření už zápas nedohrál, podle všeho ale bude v pořádku.
Jaroměř měla chvíli po této události další střeleckou příležitost, tu však s přehledem pokryl Jelínek, který na třetí třetinu vystřídal v bráně Kunáška.
Z jedné z mnoha akcí se pak konečně narodil gól. Siváček našel najíždějícího Jelínka, kterému se dneska střelecky nedařilo, ani v těch nejtutovější tutovkách, aby tuto smůlu protrhl a vrátil Sršňům vedení. Přestože se jednalo o přátelské utkání, radost hráčů na ledě i na střídačce byla velká.
Do konce třetiny zbývaly více než 4 minuty a soupeř rozhodně nesložil zbraně. Snaha překonat Jelínka v naší bráně byla značná, stříleli na něj ze všech pozic. Před koncem stáhli gólmana a nastoupili v šesti hráčích, aby svůj tlak ještě zvýšili. Jelínek však udržel puk před brankovou čarou a střelce Jaroměře tak úplně vymazal. Měli jsme ještě náznak šance po pravém křídle na prázdnou bránu soupeře, Jiráňův průnik, ale soupeř zastavil.
Sršni nakonec uhájili vítězství a přestože výkon nebyl 100%, výhra je pro mužstvo důležitá před prvním mistrovským utkáním.

To odehrajeme v sobotu 16. září na ledě soupeře, v 17:00 hodin bude vhozena buly na zimní stadionu v Benešově.

Týden na to se už Sršni představí na domácím ledě. Zápas proti týmu Mladé Boleslavi odehrajeme v sobotu 23. září od 17:30h.
Všichni jste proto srdečně zváni. Přijďte podpořit svoje Sršně.

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal