«

«

Zář 17

Premiéra Sršňů v KLM vyzněla výsledkově pro soupeře

HC Lev Benešov – SK SRŠNI Kutná Hora 6:2   třetiny (2:0,3:2,1:0)

 Prvním mistrovským zápasem sezóny jsme zahájili premiérovou sezónu pro SK Sršně v Krajské lize mužů.
Hned na úvod nám los určil loňského semifinalistu, velmi zkušený HC Lev Benešov. Sršni jsou naopak v soutěži nováčkem a k tomu ještě s velmi mladým mužstvem. Naše sestava nebyla sice na 1. zápas kompletní, přesto měl trenér k dispozici 18 hráčů.

 Jelikož je sezóna premiérová, čeká nás mnoho premiérových zápisů do statistik. Každým zápasem budeme nabývat zkušeností a formovat mužstvo tak, abychom dokázali obstát v konkurenci ostatních týmů a uhájit v letošní sezóně příslušnost ke KLM. Jakékoliv lepší umístění v soutěži bude bonusem navíc☺

 Po vhození úvodní buly se soupeř usadil v naší třetině a přestože se nejednalo o drtivé sevření, přineslo soupeři rychle první přesilovku. Při jednom se soubojů se dostala Jiráňova hůl příliš vysoko a odnesl si za to 2 minutový trest.
Jak další vývoj ukázal, nebylo to zdaleka jediné vyloučení…
Oslabení jsme přečkali, ovšem David Jelínek v naší bráně musel krýt množství střel, několikrát mu vypomohli v brankovišti i spoluhráči.
Až po skončení přesilovky jsme si začali vytvářet šance i my. První střelu Sršňů vyslal na gólmana Uhlíka Sádlo, nebyla však dostatečně přesná. Aktivně hrála i první pětka, kde hráli z našich hráčů nejstarší Rudolfský a na křídle nejmladší Dytrych.
V 11. minutě dostal menší trest za podražení Švejda. Oslabení jsme sehráli dobře, ovšem jen několik sekund před jeho skončením se domácí poprvé prosadili střelou Rittiga.
I když jsme až do té doby soupeři dokázali odolávat a měli i sami několik šancí, inkasovaný gól nás nejspíš natolik rozhodil, že po dalších 20 sekundách vedli domácí už 2:0, tentokrát po střele Formánka.
V 15.minutě, po větším závaru u naší brány, zklidnil domácího Formánka Havelka v osobním souboji 1 na 1. Přesto to byl náš Havelka, kdo dostal 2+2 minuty, proti 2 minutovému trestu domácích…

 Druhá třetina pro nás začala dobře. Hráli jsme aktivně, šancí přibývalo, ovšem střelba nebyla úspěšná. Až ve 22. minutě, kdy si druhá pětka vytvořila tlak u brány soupeře, protlačil puk do brány Mates Jelínek. Je tak premiérovým střelcem sezóny a za jeho trefu ho řádně oslavila hrstka našich fanoušků v čele s několika sršnicemi na tribuně.
Soupeř ale na nic nečekal a ve 26.minutě navýšil na 3:1 po střele Polesného, těsně po skončení našeho dalšího oslabení. Ve 35. minutě přidal 4 gól Starec a opět v tom hrálo roli naše vyloučení…!
Za necelé 2 minuty, založila útok naše první pětka, Rudolfský zavezl puk po pravé straně až do třetiny Benešova, skvěle načasoval nahrávku na Dytrycha, který překonal Uhlíka a snížil na 4:2. Od nás to byla nejspíš nejpohlednější akce zápasu, po zásluze odměněná gólem.
Radost nám vydržela jen do 40 minuty, kdy se podruhé radoval z gólu domácí Starec. Stav 5:2.
Na konci třetiny, při našem breaku, použil domácí Polesný, nevybíravou sekeru. Rozhodčí mu udělil 2 minutový trest, ovšem požadavek našeho trenéra, že po takovém zákroku musí následovat trestné střílení, rozhodčí jen s úsměvem bagatelizoval…

 Na začátku 3. třetiny jsme tak měli výhodu přesilovky. Po dobře sehrané akci, se hráči druhé pětky už radovali z dalšího gólu, ovšem rozhodčí Lukáš Kučera nám „vysvětlil“, že gól nepadl…
V 11. minutě jsme měli další přesilovku, ovšem při založení útoku v naší třetině se Javůrkovi svezl puk z hokejky  a napadající Holánek rychlým objetím brány vstřelil 6. gól ve vlastním oslabení.
Ještě během tohoto oslabení dostali domácí další trest za nedovolení brnění, na krátkých 21 sekund jsme měli přesilovku 5 na 3. Hned v jejím úvodu prohodil Rudolfský puk mezi nohama Fedoročka na modré, jeho následnou střelu, ale domácí gólman pokryl.
Přestože jsme měli do konce třetiny ještě několik dobrých šancí, další gól jsme už nedali.

 Výsledek prvního zápasu tak zásadně ovlivnili přesilové hry. Jejich množství, dílem naší vinou, dílem velmi osobitého posuzování rozhodčím, tak musíme dostat více pod kontrolu. Dva góly jsme dostali během oslabení, dva těšně po skončení oslabení a poslední gól dokonce v oslabení soupeře.

Přestože jsme prohráli, nebyli zdaleka všechny naše činnosti špatné, trenér v kabině vyzdvihl pozitiva, která při zápase viděl. Mužstvo je opravdu velmi mladé (v tomto zápase 22,7 let), každý takový zápas nás proto posouvá hokejově i fyzicky. Na další zápas už bude mít trenér k dispozici i hráče, kteří v Benešově nehráli, Melouna, Jana Tvrdíka a Jiřího Tvrdík II.

 Druhý zápas odehrají Sršni doma v sobotu 23. září od 17:30h s Mladou Boleslaví B.

PŘIJĎTE NÁS PROTO PODPOŘIT A VYTVOŘIT SRŠŇŮM SKVĚLOU ATMOSFÉRU.
Díky Vaši Sršni

 

Máte-li malé děti nebo vnoučata, které mají chuť hrát hokej, přijďte v sobotu 23. září od 8:45h na náš zimní stadion, kde proběhne další z řady akcí Týden s hokejem Děti si vyzkouší hokejové činnosti, prohlédnou si i zázemí klubu, nudit se určitě nebudete ani Vy.

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Červinka, Chmelař, Havelka, Málek, Švejda, Křeček, Šváb Ladislav, Glaser
Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Jiráň, Meloun, Rudolfský, Sádlo, Siváček,
Tvrdík Jiří I., Šváb Michal, Macháček

Branky:               Jelínek M., Dytrych
Asistence:          Rudolfský, Javůrek
Vyloučení:          12 minut : 16 minut