Říj 13

V Letňanech jsme odehráli skvělou otevřenou partii

6. kolo neděle 8.10.2017

HC Letci Letňany:SK Sršni Kutná Hora 8:4 (2:1; 2:1; 4:2)

Neděli 8.10. jsme si zpestřili výletem do Prahy do Letňan. Tradiční a kvalitní soupeř skýtal zajímavou podívanou. Šlo jen o to, jak se do této parády zapojíme my. Nakonec jsme podali velice slušný a zejména bojovný výkon, čímž jsme přispěli k rozhodně kvalitnímu hokejovému mači.

V prvních čtyřech minutách nás soupeř přehrával. Lépe kombinoval a díky tomu se dostával do šancí. Ty buď obětavostí a bojovností likvidovala naše defenziva, a nebo za ní stál v brance Jenda Koleček, který v této části mužstvo podržel několika skvělými zákroky. Jako první se v páté minutě osmělil do brejku Šimon Pokorný, ale bohužel minul branku. Na začátku šesté minuty jsme se už při naší druhé šanci mohli radovat. Soupeř na vlastní modré chyboval, čehož využil Honza Kašpar a vedli jsme 0:1. Bohužel hned po vstřelené brance nás rozhodčí poslal do třech. Z počátku dvojnásobné přesilovky jsme se úspěšně bránili. V polovině sedmé minuty však bekhendová střela z mezikruží přeskočila Jendovi rameno a bylo to 1:1. Následnou přesilovku pět na čtyři již soupeř nevyužil. V patnácté minutě útočník soupeře z levého kruhu vymetl všechny pavučiny v pravém vinglu Jendovi brány a rázem to bylo 2:1.

Druhou třetinu jsme začali skvěle. Z vlastní obranné třetiny posunul Pepa Komárek na Lukáše Seckého, který skvěle na útočné modré našel Šimona Pokorného, jež se nemýlil 2:2. Ve 24 minutě soupeř vyvinul tlak, způsobil zmatky v obraně a následně střelou od modré se ujal opět vedení tentokrát 3:2. ve 31 minutě se soupeř prosadil znovu tentokrát z dorážky a bylo to 4:2. Do konce druhé části se skóre již neměnilo a tak jsme do třetí části nastupovali s dvougólovým mankem.

Ve třetí části nám Letňany odskočili ve 43 minutě již na 5:2, ale ve 45 minutě jsme se dostali opět do hry. Naty Brichová našla přesně Honzu Kašpara na útočné modré a ten snížil na 5:3. Soupeř nám opět utekl na rozdíl tří branek ve 46 minutě. I na toto jsme dokázali odpovědět. Šimon Pokorný proměnil nabídnutou šanci a opět jsme byli na dostřel 6:4. Bohužel za tohoto stavu Naty Brichová nedokázala proměnit svůj samostatný únik, kdy si povodila i gólmana, ale v rozhodujícím momentu už nedokázala zasunout do odkryté části branky. Tak přišel zákonitě trest. V 56 minutě po rychlém kontru střela švihem přesně do levého rohu Jendovi branky znamenala vedení 7:4 a prakticky rozhodnutí o vítězi utkání. Ještě úprava skóre na 8:4 už toho mnoho neřešila.

Odehráli jsme dobré utkání s těžkým soupeřem. Bojovali jsme, dřeli jsme a to nám přineslo ovoce. Sice se na kdyby nehraje, ale za stavu 6:4 jsme měli možnost snížit na rozdíl jediné branky, čehož jsme nevyužili a naopak jsme soupeři nabídli možnost komfortního náskoku o tři branky. Škoda, ale ještě jednou je nutné zmínit opravdu výborný výkon co se bojovnosti týká.

Čeká nás perný víkend kdy v sobotu 14.10. od 11:15 hostíme doma Hvězdu Praha a hned druhý den 15.10. zajíždíme na horký led do Kolína, kdy od 16:00 vypukne očekávané derby.