Úno 01

V Mladé Boleslavi prohra se zdviženou hlavou

22. kolo sobota 27.1.2018

BK Mladá Boleslav:SK Sršni Kutná Hora 6:2 (3:0; 3:1; 0:1)

Bruslařský klub z Mladé Boleslavi byl naším dalším soupeřem v lize starších žáků. S favoritem utkání jsme odehráli důstojnou partii, i když jsme v celkovém výsledku padli.

Utkání začalo ve vysokém tempu, kterému jsme se dokázali sice s vypětím  všech sil, ale přece jen přizpůsobit. Soupeř měl během první minuty a půl tři velice slibné šance za sebou, ale v následných minutách jsme již dokázali odpovídat i my. Bohužel v začínající 11 minutě jsme nejdříve zbytečně ztratili puk v útočném pásmu a soupeř z rychlého protiútoku skvěle zakončil 1:0. O půl minuty později mohlo být veselo. Skvělou střelu z kruhu Adriany Dubové zastavila tyč a tak se vyrovnání nekonalo. Ve 14 minutě už to bylo 2:0 opět po rychlém protiútoku, na který jsme nestačili zareagovat. Na 3:0 soupeř upravil v začínající 16 minutě, kdy se jednalo opět o rychlé přenesení hry a skvělé zakončení pod víko.

Druhou třetinu jsme herně nezahájili dobře a soupeř nás dostal pod tlak. To vyústilo ve 24 minutě, kdy to bylo už 4:0 po neskutečném závaru v naší obranné třetině. V končící 33 minutě to bylo už 5:0, kdy hráči Bolky svojí šikovností převýšili naše obranné vozby. Ve 34 minutě jsme byli svědky skvělé záležitosti od Adriany Dubové, která nejen, že udržela za brankou puk proti trojnásobné přesile, ale ještě k tomu předložila jak na podnose krásnou přihrávku na najíždějícího Lukáše Seckého, který z této skvělé individuální parády vytěžil maximum 5:1. Z branky jsme měli takovou radost, kdy jsme zapomněli na skutečnost, že utkání pokračuje. Hned po buly Jenda Koleček vytasil krásný zákrok lapačkou, ale ani toto varování nás neprobralo. Následně po chybě v útočné třetině přišel opět rychlý kontr a bylo to najednou 6:1.

Ve třetí části se naše hra o malinko zlepšila, za což jsme byli odměněni v 57 minutě, kdy opět Adriana Dubová skvěle zatáhla puk za brankou a poté přes Pepu Komárka tento doputoval k Lukášovi Seckému, který se nemýlil a stanovil konečný účet na 6:2.

Paradoxně jsme nejhůře výsledkově dopadli v první třetině, kterou jsme odehráli vysoko nad naším průměrem. Soupeř však v prvním dějství nekompromisně naše drobné chyby a zaváhání trestal. V kontextu celého utkání nás soupeř přehrál jednoznačně ve středním pásmu, kde dokázal neuvěřitelně zrychlit hru, na což jsme většinou nestačili reagovat. Zde se ještě v celé nahotě zviditelnily i individuální chyby, které byly proti soupeři těchto kvalit smrtící záležitostí.