«

Bře 13

V Sedlčanech Sršni potvrdili vítězství v baráži

Tatran Sedlčany – SK SRŠNI Kutná Hora 1:3   třetiny (1:0,0:3,0:0)

K letošnímu poslednímu zápasu jsme vyrazili v nádherném jarním dnu do Sedlčan. Vzhledem k počtu zraněných a nemocných hráčů, jsme odjížděli jen se 13 hráči a to ještě musel David Křeček zaskočit z pozice obránce ve třetím útoku. Jelikož byl výsledek baráže jasný už před tímto zápasem, nebylo to pro nás zase tak zásadní. I přesto jsme chtěli poslední zápas nepodcenit a vyhrát.

První minuty zápasu od nás nebyly špatné, už ve 20 sekundě trefil Javůrek ukázkově horní roh brány, k zapadnutí do brány, ale chyběl možná jediný centimetr. Puk se odrazil mimo bránu dřív, než si domácí gólman všiml, že byl překonán. Přes dobrý začátek se náš výkon, ale pomalu zhoršoval. Ne že by nás soupeř nějak výrazně přehrával, ale vypadli jsme, jako když hrajeme bez zájmu. Nejspíš i proto ve 14 minutě domácí dokázali skórovat. Přejeli nás ve středním pásmu a skvěle trefenou ranou, na zadní tyč, rozvlnili síť naší brány. Tu dnes hájil Michal Kunášek.
Odpověď na tento gól jsme nenašli, do kabin jsme proto odcházeli s mankem jednoho gólu. Horší než toto manko, ale byly sklopené hlavy celého týmu, přestože jsme si tento zápas měli na plno užít.

Začátek 2. třetiny nebyl o moc lepší, přesto byli vidět světlejší okamžiky naší hry. Jeden z nich se povedl ještě víc, když Javůrek s Havelkou a nakonec Dytrych snížili na 1:1.
V průběhu třetiny jsme si situaci trochu zkomplikovali dvojitým vyloučením, ovšem dopadlo to nad očekávání. Oslabení jsme zvládli dobře a navíc po návratu Daniela Chmelaře ho našel nahrávkou Siváček a v nezvyklé pozici vymíchal Chmelař domácího gólmana Dudka a zvýšil na 1:2 pro Sršně. Skvělá akce našeho beka.
A protože aktivita 1. pětky byla pořád velmi vysoká, radovali jsme se za chvíli po třetí. Dytrych poslal puk na Chmelaře, který se střelou neváhal a rozvlnil síť podruhé. Po nemastné-neslané 1. třetině, jsme v té druhé našli lepší formu a zápas si konečně začali i trochu užívat.

Ve 3. třetině byla hodně aktivní 2. pětka. Soupeře po ledě doslova proháněli a v několika akcích předvedli hodně pohledné akce. K tomu přidali i několik nebezpečných střel, ale gól z toho nepadl. I soupeř měl několik šancí, všechny ale bezpečně zlikvidoval Michal Kunášek.
Poslední zápas jsme proto dotáhli do vítězného konce a třemi body jsme potvrdili vítězství v baráži.
Ve druhém nedělním zápase porazilo Kladno Kralupy na jejich ledě a o bod skončilo na druhém místě. Kralupy se 4 body skončily třetí a Sedlčany se třemi body čtvrté.
Po zápase jsme si dali společně guláš a vyrazili k domovu. Sezóna skončila.

Přestože jsme se průběhem sezóny dostali do baráže a museli bojovat o záchranu, samotná baráž nám ukázala, že jsme se jako tým lecčemu přiučili a hlavně, že s tím začínáme pracovat ve prospěch týmu. Ne že bychom dělali všechno dobře, a proměnili se k nepoznání, ale žádné zkušenosti nejdou nabrat hned. Takže uvidíme příští sezónu…