«

«

Led 30

V této bitvě jsme byli nakonec ti smutnější

Po týden staré výhře z Mělníka jsme v neděli 26.1.2014 od 09:00 hodin nastoupili proti vždy hodně nepříjemnému soupeři (ať už se jedná o jakoukoli kategorii) HK Kralupy. Soupiska soupeře byla od shora až dolů nabitá hráči ročníku 2004, kdežto naše čítala jen 5 jmen stejně starých hráčů (dva hráči z této věkové kategorie absentovali: Tomáš Knížek a Matěj Hájek), kdy zbytek mužstva máme ročník 2005. Už tato skutečnost trochu klukům vlezla do hlavy a do utkání nastupovali s menšími obavami, co se bude dít.

Již po úvodní buly a dále vlastně během celého utkání se obavy ze síly soupeře ukázaly jako zcela liché. Hrálo se vyrovnané utkání, kdy za delší konec tahali naši kluci. Zpočátku se oba soupeři otrkávali a mnoho šancí na jedné i druhé straně vidět nebylo. Bohužel v této počáteční fázi došlo k situaci přesněji řečeno v čase 03:12, kdy se jeden ze soupeřových útočníků protáhl naší obranou a pod levým betonem Jendy Kolečka, který nastoupil v naší brance od začátku utkání zasunul na 0:1. Sice to byla nečekaná branka, ale to horší mělo ještě přijít. Následovalo vhazování po výše uvedené brance, jež soupeř vyhrál. Jeden z útočníků soupeře zavezl puk podél levého mantinelu z našeho pohledu do naší obranné třetiny, přihrál na střed na centra, který si puk lehce potáhl a vystřelil někde na středu mezi kruhy a modrou čárou takovou nemastnou a neslanou střelu (tzv. haluz), která však Jendovi k překvapení všech propadla až za jeho záda. Najednou to bylo 0:2 a na mě šly mrákoty.  Coach Michal je větší držák a Jendu v bráně nechal, se sdělením „Ještě chvíli vydržíme“. No další průběh utkání jsme již opravdu vydrželi a rozjeli jsme velkou partii. Výsledkový handicap nás nepoložil a tým ukázal sílu. Hráli jsme dobře jak dopředu, tak jsme i pozorně bránili. Místy jsme soupeře zatlačili do jeho třetiny a ten také začal kupit chyby. Při jednom z pokusů vyhodit kotouč ze své třetiny výborně napadal Lukýnek Secký, který u mantinelu obral soupeře o puk, vybruslil s ním před branku alá Jágr a v čase 08:32 zavěsil. Sníženo 1:2. V této části utkání jsme byli lepší než soupeř, což vrcholilo v 11 a 13 minutě, kdy jeli na brankáře soupeře sami nejdříve Lukyn Secký a poté Ondra Veit. Bohužel bez kýženého úspěchu. Před koncem třetiny rozhodčí naše snažení lehce přibrzdil vyloučením Honzy Kašpara (nutno dodat správným) za podražení. V oslabení jsme se ubránili a tak stav 1:2 po první třetině již zůstal nezměněn.

Do druhého dějství naskočil do branky Tom Platonov a naše útočné snažení z první části nepolevilo. Ba naopak jsme ještě úsilí o vstřelení branky znásobili. Vezmu to částečně heslovitě: 1. čas 17:41 Ondra Veit po pasu Honzy Kašpara ujel všem, ale trefil masku gólmana, 2. 20:34 Lukyn Secký sice ujel za obranu, ale v tísni nedokázal kloudně zakončit,      3. 23:50  Naty Brichová se protáhla přes bránící hráče až před brankáře hostí, ale střela napříč brankou skončila těsně vedle, 4. 24:10 Lukyn Secký opět ujel všem, ale brankář hostí skvěle lapačkou zlikvidoval, 24:50 Šimon Pokorný sám před brankou soupeře trefil jen betony jejího strážce, 24:57 hrajeme přesilovku za podražení na Máťu Švába za brankou hostí. Tuto přesilovku jsme nevyužili a tak následoval trest. V čase 28:30 přišla střela z mezikruží, kterou nutno dodat spolehlivě chytající Tom v brance (jemuž clonili ve výhledu hráči) nedokázal pokrýt a bylo to 1:3. První dvě třetiny jsme na střely sice vyhráli 19:13, ale světelná tabule byla neúprosná 1:3.

Po úpravě ledu na začátku poslední části nás soupeř nepříjemně zatlačil před branku a Jenda, který naskočil zpět do třetí třetiny likvidoval během 20 sekund po závaru tři střely soupeře. Z tohoto sevření se vymanil i s pukem Lukyn Secký, který ujel opět všem. Těsně před zakončením si asi vzpomněl na radu trenéra Michala z přestávky mezi druhou a třetí třetinou, který nabádal nejen jeho „Zkuste při zakončení vymyslet nějaký kloudný blafák, ten jejich gólman má při střelách výborně pokrytý spodek i vršek branky“. Potáhl puk do strany a pod levým betonem přesouvajícího se brankáře hostí zakončil. Sníženo 2:3. V čase 35:04 byl vyloučen Jáchym Pražák za sekání. Při tomto oslabení nás soupeř zatlačil do naší třetiny, kdy jsme jen sporadicky dokázali vyhodit puk těsně za modrou. Oslabení jsme sice přežili, ale 9 sekund po návratu Jáchyma z hanby se před Jendou objevil nikým nekrytý centr hostí a z první poslal puk do pravé horní části naší svatyně 2:4. Následující minuty se hrál vyrovnaný hokej a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hráli jsme bohužel neúspěšně dvě přesilovky, kdy jsme si ani moc šancí nevytvořili. Ve 44 minutě zabral Šíma Pokorný vřítil se do útočné třetiny již za zády obránců a nad lapačkou gólmana poslal puk do klece 3:4. Ihned po vhazování se soupeř dostal do naší třetiny, kdy po přerušení následoval Time Out, který si vzal Michal. Během půlminuty v rychlosti udělil taktické pokyny, které zněly jasně a stručně. Lukyn měl vyhrát buly v naší třetině a poté přes obránce měl puk putovat na útočníky, kteří ho měli zavést do útočné třetiny, kdy měl na led skákat za Jendu šestý hráč. Realita byla však taková, že Lukyn buly prohrál a soupeř dostal puk na střed, odkud nepříjemně vystřelil. Jenda pravým betonem vyrazil a poté již byl scénář dohrán až do konce. Lukyn zavezl puk do útočné třetiny, Jenda se zrychleně přesunul na střídačku a následovala cca. 40 sekund naše power-play. Branku jsme bohužel již nevstřelili a tak konečný účet zní 3:4.

I přes prohru myslím, že můžeme před výkonem kluků opět smeknout. Bojovali a troufám si říci, že byli i lepší. Soupeře podržel výborný gólman, se kterým jsme již tuto sezónu měli tu čest se poznat. Utkání mělo náboj a odehrálo se v něm asi všechno, co k hokeji patří. Opět nezbývá než mužstvu jako celku poděkovat.

SK Sršni Kutná Hora :  HK Kralupy  3  :  4  (1:2; 0:1; 2:1)

Branky:  2 x Secký, 1 x Pokorný

Asistence:  1 x Secký

Vyloučení: 3 : 2

Využití:  0 : 0

Střely na branku:  24 : 23