«

«

Úno 06

V utkání plném trestů byli šťastnější domácí

Sobota 4.2.2017 HC Rakovník – SK Sršni Kutná Hora 7:5 (3:1,2:4,2:0). Junioři měli před sobotním utkáním stále ještě reálnou šanci vyhrát KLJ, stačilo k tomu jediné, vyhrát všechny zbývající zápasy do konce sezony.Vzhledem k neúčasti některých hráčů, kteří byli s A mužstvem v Sedlčanech, se se to jevilo jako těžký, ale vzhledem k průběhu utkání, ne neřešitelný úkol. Bohužel věci které jsou před zápasem vyřčeny v kabině a které jsou všem hráčům jasné, jako kdyby i v kabině zůstaly, hráči přepnou do jiného „módu“ a všechna předzápasová předsevzetí jsou pryč.

Do utkání jsme vstoupili relativně dobře, domácí ale v 7. minutě po 16 sekundách dokázali využít hned svou první přesilovku a šli do vedení 1:0. Naše snaha o vyrovnání se nesetkala s úspěchem a ve 14. minutě jsme po naší chybě prohrávali už 2:0. V 17. minutě jezdil s pukem v útočném pásmu Tomáš Fišar tak dlouho, až se mu podařilo najít před brankou volného Ondru Macháčka, který snížil na 2:1. Naše radost, jak už se u nás stává nechtěným zvykem, netrvala dlouho a domácí šli do vedení 3:1 znovu po našem nedůrazu před vlastní brankou.

Na otočení výsledku však hostům zbývali ještě dvě třetiny a tak se do soupeře zakousli hned od úvodní minuty třetiny druhé. Místo snížení rozdílu však přišlo vedení domácích, když ve 25. minutě dokázali využít svou přesilovku dokonce za 10 sekund. Nicméně ve 27. minutě jsme ani my nepohrdli nabízenou početní převahou a Tomáš Böhm po výborně sehrané kombinaci s Honzou Červinkou a Láďou Švábem využil přesilovku 3 na 5 a snížil na 2:4. V pokračující přesilovce 4 na 5 se svým důrazem prosadil znovu Tomáš Böhm a již jsme prohrávali o jediný gól! Ve 37. minutě ujel v oslabení Pepa Adam a s přehledem překonal domácího brankáře a srovnal stav na 4:4. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho, domácí za 20 sekund po vyrovnání přece jenom přesilovku dokázali využít a znovu šli do vedení 5:4. K naší velké radosti dokázal Tomáš Böhm 8 sekund před koncem třetiny znovu ve vlastním oslabení vyrovnat na 5:5.

Povzbuzeni obratem skóre jsme nastoupili do třetí třetiny především s úkolem neinkasovat. Jak už bylo řečeno v úvodu, co se řekne v kabině, většinou tam i zůstane a tak místo toho, abychom soupeře v přesilové hře zatlačili k jeho brance dokonce jsme v početní převaze hned dvakrát inkasovali. Nejprve za brankářova záda propadl z úhlu nahozený puk a pak jsme nedokázali vyhrát souboj za vlastní brankou a navíc nechali volného hráče před ní a rázem to bylo 7:5. Takový vývoj situace zasadil našim hráčům těžkou ránu a do konce zápasu jsem se již nedokázali vzchopit k odpovědi.

Za zmínku ještě stojí výkon hlavního arbitra, který udělil v součtu 28 dvouminutových a 5 desetiminutových trestů a ve většině případů po jeho zapískání ani jedna strana nevěděla koho a za jaký přestupek bude vylučovat…

Branky a nahrávky: 17. Macháček (Fišar), 27. Böhm (Šváb L., Červinka), 28. Böhm, 37. Adam, 40. Böhm

Vyloučení: 13 + 2×10 – 15 + 3×10

Využití: 3 – 2

Oslabení: 2 – 2

Sestava: Wagenknecht, Macháček, Adam, Šváb M., Hríbik, Kratochvíl ,Zíka, Červinka, Šváb L., Bachtík, Kopecký, Fišar, Böhm

Trenér: Bronislav Hríbik