«

«

Pro 31

Vánoční turnaj (dorost)

   Dřív než se rok s rokem sešel, uspořádali hokejisté kutnohorského dorostu vánoční turnaj, na kterém přivítali tradičního soupeře z Nového Bydžova, lídra hradecké skupiny KLD z Opočna a ligové dorostence z Benátek nad Jizerou. Po zatím úspěšném průběhu hokejové sezóny tak měli možnost odpovědět na otázku: „Jsou Sršni i turnajoví hráči? Dokážou vydržet celý den hrát zápasy naplno?

Sršni Kutná Hora – Stadion Nový Bydžov
3 : 3 (2:1, 1:2)
Na úvodní zápas se opravdu těžko píše hodnocení. Tedy dalo by se, ale rád bych se vyvaroval vulgarismům. Takže, abych neotálel, poměrně rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Pípy a Jendy. Faktem ale bohužel bylo, že jsme hráli pěknou tužku a soupeři se ještě před přestávkou podařilo snížit vydařenou střelou od modré na 2:1. Na začátku druhé části navýšil naše vedení po samostatné akci Jenda a následovala partie: „Jak ztratit vyhraný zápas“. Závěr utkání si netroufám ani popisovat, jelikož to byla z naší strany parodie na hokej. Nebruslili jsme, nebojovali, prostě hráli tak, že papírově nejslabší soupeř turnaje z toho musel mít radost. V čase 32.20 se mu podařilo vstřelit kontaktní branku a dvě minuty před koncem i srovnat z nařízeného trestného střílení. Pomalý zápas s řadou taktických i individuálních minel nakonec asi skončil tak, jak měl – remízou 3:3. Jakoby ho
kejový Bůh nedokázal rozhodnout, kdo v té s prominutím plácané byl horší. Co dodat?! Dostali jsme pořádnou lekci, o kterou jsme si již dlouho říkali a nutno podotknout, že zaslouženě. V podstatě jsme nic kloudného nepředvedli a o slušný výsledek se ani pořádně neporvali. Hokej se musí hrát srdcem a nejde vyhrát zápas a ani se u toho moc nezpotit s pocitem, že to David zase nějak vychytá.

HC Benátky n.Jiz. – HC Baroni Opočno
3 : 4 (1:3, 2:1)
Úvod utkání nabídl velmi dobrý hokej a pohledné kombinace od obou týmů. Větší herní převahu měli přesto Baroni z Opočna a postupně ji zúročili v tříbrankovém vedení. Druhá část přinesla pokles aktivity obou mužstev a snížení Benátek až na rozdíl jediné branky. Přestože to již na víc nedalo, závěr byl dramatický a celé utkání šlo hodnotit jako vysoce kvalitní. Což byl pro naše hráče jednoznačný vzkaz, že nejlepší soupeři jsou teprve před námi.

Sršni Kutná Hora – HC Benátky n.Jiz.
3 : 1 (1:1, 2:0)
Utkání začalo v poměrně svižném tempu, které jsme si však začali plně uvědomovat až za stavu 0:1 v náš neprospěch. Rychle inkasovaný gól a dobře zvládnuté následné oslabení nás pořádně nabudilo a začali jsme konečně hrát hokej založený na jednoduchosti, účelnosti a obětování se pro tým. Do konce první dvacetiminutovky se nám podařilo srovnat se soupeřem krok i skóre – Jenda dostal od Páji ideální dlouhou nahrávku a v koncovce nezaváhal. V druhé části jsme již tahali za delší konec, což brankou potvrdil Pípa, když vytáhl puk z obranného pásma, projel se kolem celé délky levého manťáku až do útočné třetiny a jeho dělo zapadlo přesně, za jinak výborně chytajícího gólmana soupeře. Náš zlepšený výkon v tomto utkání ještě potvrdil poslední brankou v čase 34.45 Jenda, když se dokázal prosadit v předbrankovém prostoru. Zasloužené vítězství 3:1, ale především zlepšené bruslení
a aktivita našich hráčů napravila dojem z úvodního utkání.

HC Baroni Opočno – Stadion Nový Bydžov
5 : 2 (4:1, 1:1)
Úvodní dvacetiminutovka vyzněla jednoznačně brankově i herně pro opočenský tým, i když gólové hody načali jako první bydžovští z trestného střílení. V druhé části tempo Baronů sice hodně polevilo, jakoby si šetřili síly na následující zápas, ale i tak si s přehledem pohlídali zasloužené vítězství.

Sršni Kutná Hora – HC Baroni Opočno
3 : 3 (1:1, 2:2)
Souboj o první místo – i tak by se dal nazvat duel mezi Sršni a Barony. Turnaj se vyvinul více než zajímavě, neboť před naším posledním měřením sil nás pouze vítězství posílalo na první místo a jakýkoliv bodový zisk soupeře mu zajišťoval to samé.
Především svojí nedůsledností jsme opět prodrbali úvod utkání a již po minutě prohrávali 0:1. V zápase, který měl říz i hokejovou kvalitu jsme další branku viděli až v závěru první části, když se v mlýnici před brankou nejlépe prosadil Pípa. Po dvaceti minutách tedy 1:1 a začínalo se prakticky odznova. Následující minuty patřily k těm nejlepším momentům celého turnaje. Rychle jsme vedli 3:1 po brankách Pípy s Matesem a snažili se soupeři výsledkově odskočit a definitivně rozhodnout zápas. Jenže i přes několik velmi slibných situací jsme náš náskok nenavýšili, což se nám stalo záhy osudným. Nedáš, dostaneš! A aby toho nebylo málo, tak hned dvakrát a kutnohorský zimák se rozburácel křikem fanoušků Opočna. Zde bych si dovolil malinko odbočit a pochválit fanoušky obou týmu, kteří vytvořili skvělou atmosféru a potvrdili, že hokej před povzbuzujícími diváky se stává jiným sportem. Ale z
pět k zápasu. Stav 3:3 a najednou nám první místo protékalo mezi prsty o jediný gól. Nezbývalo, než vrhnout všechny síly do útoku, ale ty evidentně ubývaly. V hektickém závěru jsme přišli o Láďu po úderu do hlavy a Jenda nedohrál z důvodu křečí. Přesto jsme měli ještě několik výborných střeleckých příležitostí, ale paní štěstěna nám již svoji vlídnější tvář neukázala. Co dodat. Konečný stav 3:3 znamenal radost na straně soupeře, ale já byl s Vaším nasazením i výkonem rozhodně spokojen, protože jste mnozí předvedli hru na hranici svých možností a správní diváci ocení dobrý výkon i přes zklamání z výsledku.

Stadion Nový Bydžov – HC Benátky n.Jiz.
1 : 2 (1:0, 0:2)
Utkání o třetí místo v konfrontaci s právě skončeným duelem vyznělo velmi pomale a nudně. Nevím, jestli to bylo únavou po náročném dnu, či nedostatkem motivace, ale ani jeden z týmu nebruslil, natož bojoval. Vedení se ujali bydžovští, ale závěr utkání zvládli lépe hokejisti z Benátek a otočili výsledek, což jediné jim mohlo a nakonec i přineslo bronzové medaile.

VYHLÁŠENÍ

Nejužitečnější hráči týmů
Stadion Nový Bydžov – Lukáš Pařenica
HC Baroni Opočno – Tomáš Derner
HC Benátky n.Jiz. – Jindřich Heran
Sršni Kutná Hora – Janek Kořistka

Nejlepší hráči turnaje
brankař: David Jelínek (Sršni Kutná Hora)
obránce: Michael Novák (HC Baroni Opočno)
střelec: Martin Černý (HC Benátky n.Jiz.)
nejužitečnější hráč turnaje: Jenda Tvrdík (Sršni Kutná Hora)

Celkové pořadí
1.HC Baroni Opočno
2.Sršni Kutná Hora
3.HC Benátky n.Jiz.
4.Stadion Nový Bydžov

Suma sumárum – dobrý turnaj, který splnil všechny naše požadavky, s kterými jsme do něj vstupovali. Dva velmi kvalitní zápasy a potrestaný lajdácký výkon z úvodního zápasu. Ano, o vítězství v tomto turnaji jsme se připravili především výkonem v prvním zápase, protože ztrácet body s týmy, které jsou výkonnostně i tabulkově pod námi je prostě špatné a je to přesně to, co nás oddělilo od vrcholu – zahrát každý zápas naplno a neklopýtat. Bez obalu napsáno – když máte pocit, že soupeř je slabší, když se uspokojíte s vedením – nechce se vám prostě makat. A já jsem upřímně rád, že jste za to pykali a skončili až druzí. Samozřejmě, že to mrzí, ale náš stěžejní cíl pro tuhle sezónu není vyhrát jeden vánoční turnaj, ale pokusit se o mnohem smělejší a cennější vítězství. Pravdou je, že takhle rozjetou sezónu třeba už mít nikdy nebudete a jestli Vás tento částečný neúspěch dokáže
probudit a trochu Vám to srovná v hlavách – jsem 100% spokojen.
Jinak výkon ve zbývajících zápasech snese nejpřísnější měřítka a opět se hodí zopakovat tvrzení, že podobně rychlé, tvrdé, všestranně kvalitní a psychicky vyhrocené zápasy potřebujeme hrát, protože je to nutná součást hokejového vzdělání. A i to právě tenhle turnaj splnil.
Co se týká individuálních výkonů, Jenda byl opět po několika zápasové pauze k neudržení a lámal nadlidské rychlostní rekordy, aby nakonec zdolal hranici 4 gólů a 5 bodů, což se ještě podařilo Pípovi a vypadá to, že se probouzí nový kanonýr. Především pak jeho vítězný gól proti Benátkám byl vskutku nádherný. No a ještě je potřeba zmínit Janka, který svou aktivitou a dobruslováním odvedl množství důležité a potřebné práce pro celý tým.
Závěrem chci ještě poděkovat Zdeňkovi za výborně připravený turnaj a bezproblémovou organizaci. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na všechny, kteří mu s tím pomohli – tedy Ilku, Johanku a Adama. DÍK. Snad právě protože vím z vlastní zkušenosti, co práce a času obnáší hladký průběh takové akce, dokážu to naprosto upřímně ocenit.

Sestava:
brankaři: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Jestříbek, Tomčík, Prášek, Pavlíček, Macháček

branky: Tvrdík 4x, Pipek 4x, Jelínek Mates
asistence: Kořistka 2x, Sádlo 2x, Tvrdík, Pipek, Tomčík, Švejda Pavel

-Pavel Sirotek –

1 komentář

  1. admin

    Přidány fotky.

Komentáře byly zablokovány.