«

Úno 19

Velké množství změn v sestavě v průběhu zápasu

Slavoj Velké Popovice – SK SRŠNI Kutná Hora  6:3   třetiny (1:1,2:1,3:1)

Zápas ve Velkých  Popovicích už nemohl nic změnit na našem umístění, šli jsme do něj proto jako do přípravy na baráž. Trenér připravil výrazné změny v sestavě všech formací s cílem zapojit všechny hráče. Do brány se postavil Michal Kunášek, aby i on byl před baráží dobře připraven. Plánované změny však narušila neúčast Rudolfského, který se omluvil ze zdravotních důvodů v den zápasu.
Nastoupili jsme proto v tradiční sestavě, zápas jsme, ale dohráli v úplně jiném složení.

Začátek zápasu nám vyšel dobře. Aktivně hrající první pětka přečíslila soupeře, Dytrych se dostal do samostatného úniku, který ještě neproměnil, ze stejné akce ale zachytil puk Málek, našel opět Dytrycha a ten prostřelil domácího Lorence. Do několika stejně dobrých šancí se dostal i Siváček, skórovat se mu z nich ale nepodařilo.
V 17. minutě naopak potrestal naše neproměňování domácí Chochola, snížením na 1:1.
Přes tento gól se blýskl skvělými zákroky v naší bráně Michal Kunášek, když pokryl i další pokusy soupeře.
Trochu netypické přerušení hry na několik minut zařídil Chmelař, když odpálil puk do stropního nosníku, z kterého se na led sneslo pořádné množství rzi. Koště ani hrablo v rukách rozhodčích nestačili, musela proto vyjet rolba.

Po skončení třetiny odstoupil ze zdravotních důvodů Jiráň, trenér proto přesunul Jiřího Tvrdíka do druhé pětky, změny to pochopitelně znamenalo i pro 3. pětku.
Změny jsme vstřebali dobře a dokázali jsme si vytvářet velké šance. Jan Tvrdík se dostal do brejku při, kterém ho soupeř odstavil sekáním, rozhodčí proto nařídil trestné střílení. Nevyšlo však podle představ, takže skoré se neměnilo. Chvíli na to jsme hráli v oslabení, a v jeho druhé půli se popovickým podařilo prostřelit Kunáška. Několik dobrých šancí měli oba týmy, přesto se stala výrazným okamžikem spíše bitka u naší brány mezi Havelkou a Vackem. Aby dostatečně vychladli, dostali oba trest 2+2 za hrubost. Nedlouho po té byl vyloučen ještě domácí Petrželka za sekání a opět se zadařilo 1. pětce. Po krátkém tlaku se prosadil už podruhé náš nejmladší hráč Dytrych za přispění Siváčka, a stav byl opět vyrovnaný.
V polovině zápasu naskočil Láďa Šváb místo Glasera do druhé obrany. Krátce na to se soupeř pokoušel přejít naši modrou, byl však zastaven hákováním a Sršni šli opět do oslabení. Domácí nás chvíli drželi v našem obranném pásmu. Když Freisler vystřelil, zůstal Kunášek ve střehu ale v klidu, protože střela šla zcela mimo bránu. Trefila ovšem jednoho z hráčů a skončila v horním rohu naší brány. Gól z kategorie šťastných, ovšem regulérní. Domácí se díky němu opět ujali vedení, v poslední minutě druhé třetiny.

Třetí část začala zase ve slušném tempu, protože nejen Sršni, ale i Popovičtí mají poměrně mladý tým. A zase to byla naše první pětka, která se dokázala prosadit. Od červené vyrazil na Lorence Javůrek a snad protrhl střeleckou smůlu, když srovnal na 3:3. Naše fanynky řádně oslavili i tento gól a opět byly nejhlasitější podporou tohoto zápasu.
V 50. minutě jsme opět chybovali v naší třetině a Vacek opět vrátil domácím vedení.
Za necelou minutu jsme měli výhodu přesilovky, a šanci na korekci výsledku, tentokrát ale není slovo „výhoda“ na místě. Po buly nezastavil Šváb L. puk na modré, popovický rychlík Kukačka s ním ujel a po 10 sekundách oslabení zvýšil na 5:3. K další změně skóre stačilo jen 58 sekund, ovšem skórujícím týmem byli opět domácí…
Přes několik slibných šancí, které jsme si vytvořili do konce třetiny, jsme už gól nedali, takže stav 6:3 je i stavem konečným.
Několik neproměněných gólových šancí a několik osobních chyb při bránění soupeře bylo dneska tím hlavním viníkem naší prohry.

První zápas baráže sehrajeme doma, v pátek 23. února proti Sedlčanům od 19:30h. Hned v neděli 25. února pojedeme do Kralup, kde začínáme od 15:15 hodin.
Čtvrtým soupeřem, s kterým se utkáme v baráži, bude PZ Kladno, které k nám přijede v pátek 2. března, a odvetu odehrajeme hned v neděli 4. března na ledě ČEZ Stadion Kladno.

sestava:  Kunášek Michal, Jelínek David