«

«

Pro 09

Víkend starších žáků na 50%…

O tomto víkendu sehráli starší žáci svá poslední dvě mistrovská utkání v roce 2012 a byli úspěšní na 50%, když v sobotu porazili na domácím ledě kolínské Kozly a v neděli prohráli v Benešově.

SK Sršni Kutná Hora – SC Kolín 6:4 (2:1,2:0,2:3)

V sobotu 8. prosince, za mrazivého počasí, přivítali starší žáci na domácím ledě tradičního soupeře z Kolína. Výsledky předchozích „derby“ zápasů, pokud do nich započítáme i minulou sezonu, skončili velmi malým rozdílem a proto se dal i v tomto zápase očekávat vyrovnaný boj. Ze sestavy domácích ještě v průběhu rozbruslení vypadl Ondra Macháček, kterého v prvním útoku nahradil Radim Socha. On byl také střelcem prvních dvou branek zápasu a zajistil tak domácím dvoubrankové vedení, které však mohlo být po úvodní třetině daleko výraznější. Sršni dobře bruslili a vytvářeli si množství brankových příležitostí, které však nedokázali proměnit. Toho využil soupeř a 14 sekund před odchodem do kabin snížil na 2:1. Druhou část zápasu vyhráli domácí 2:0, ale po odehrané necelé minutě třetího dějství jsme opět inkasovali a kolínští tak stále mohli myslet na obrat v zápase. V poslední třetině jako kdyby některým hráčům docházely síly, ale náskok, který si Sršni vypracovali v prvních dvou částech utkání již udrželi. Nepříjemným okamžikem utkání bylo zranění hlavního rozhodčího, kterého 5 minut před koncem zápasu zasáhla střela hostujícího ůtočníka, která mu způsobila krvavý šrám v obličeji…

Branky a nahrávky: 2. Socha (Dytrych), 8. Socha (Fišar), 37. Fišar (Dytrych, Jelínková), 40. Dytrych, 53. Jestříbek (Fišar), 56. Fišar

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Jelínková – Zika, Bachtík – Macháčková, Dytrych – Socha – Fišar, Jestříbek – Plíhal – Koubský, Kratochvíl

Vyloučení: 4:4, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0

HC Podblanicko Benešov – SK Sršni Kutná Hora 14:2

Poslední utkání I. části ligy starších žáků vyznělo jasně pro domácí a přisoudilo tak v tabulce Sršňům předposlední místo o bod za SC Kolín…

Branky a nahrávky: Dytrych (Koubský), Dytrych (Havránek)