«

Zář 16

Vítězstvím v derby Sršni zahájili sezónu

1.přípravný zápas: Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

V prvním utkání nové sezóny přivítali Sršni na domácím ledě oblíbeného soupeře. Derby s Žabonosy, jako prověrka kvality a připravenosti hráčů určitě dodalo novému trenérovi Sršňů  témata k přemýšlení. Sestava domácích byl téměř kompletní kádr mužů, až na brankaře Šimona Balhama z juniorky. Zápasovou premiéru zájemců o sršní dres absolvovalo několik posil – Milan Bendik a David Schneider (Třinec), Jiří Tvrdík (Kolín), Lukáš Rudolfský (Jaroměř) a „ztracený syn“ Tomáš Richtr (Kolín).

Utkání od úvodní buly mělo vysoké tempo a i když bylo přípravné, bylo pro hráče obou soupeřů vnímáno prestižně a nepostrádalo bojovnost a dramaričnost derby. Tři vyloučení hráči do konce utkání po bitkách jsou toho důkazem. Skóre otevřel v sedmé minutě Otakar Hynek po závaru před brankářem hostí. Do první sirény však hosté otočili na 1:2. Druhá třetina patřila Sršňům, když nejprve Rudolfský po samostatné akci vyrovnal a za další tři minuty Jirek strhl po Rudolfského nahrávce vedení na stranu domácich. V úvodu třetí třetiny se povedlo Sršňům po ose Vaněk, Charvát a zakončující Jirek ukázkově rozebrat hostující obranu a navýšit vedení. Na další obrat již hosté neměli dost sil, dokázali jen korigovat povedenou střelou z kruhu výsledek na konečných 4:3.

„Vítězství v prvním utkání sezóny je důležité a jsem rád, že klukům nechybí chuť do hry“ okomentoval spokojeně trenér František Coubal také svou premiéru.

Další přípravné utkání se odehraje v Kutné Hoře opět proti HC Žabonosy v neděli 22.9. od 17:30.

Branky sršňů: Hynek (Čejka, Tvrdík), Rudolfský, Rudolfský (Jirek), Jirek (Charvát, Vaněk)

Sestava: Šimon Balham – David Čejka, Jan Vaněk, Jiří Novotný, Lukáš Krištof, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (KO), Jiří Tvrdík (KH), Michal Jirek, Michal Charvát, David Schneider, Pavel Andrle, Milan Volný, Jelínek Robert, Tomáš Kaiser, Otakar Hynek, Tomáš Richter, Lukáš Rudolfský, Milan Bendik

Trenér: František Coubal