«

«

Zář 15

První přípravné utkání 3.-4. třídy s házenkářským výsledkem

Sobotní odpoledne svým počasím spíše evokovalo k jedné z posledních letních procházek ve starobylé části města Kutné Hory, ale skutečnost byla taková, že mužstvo 3.4. třídy SK Sršni vyjelo na ledovou plochu místního ZS ke svému prvnímu přátelskému utkání  v nové sezóně 2013-2014. Soupeřem nám byl silný soupeř HC Rebel Havlíčkův Brod. Nebudu zde dnes řešit detailně herní projev mužstva a už vůbec ne výkony jednotlivých hráčů, zejména ze dvou důvodů. Za prvé jednalo se o první herní test v nové sezóně poté, co se mužstvo ročníkově z poloviny obměnilo a za druhé A družstvo, které by mělo držet vlajkovou loď v této kategorii doznává své podoby a proto je nutné vyzkoušet všechny hráče. První část hrála v sobotu a druhá část vyjede na led o den později tzn. v neděli proti Kolínským Kozlům neméně silnému soupeři, než byl ten dnešní (a to má toto utkání ještě příchuť derby).

Myslím, že utkání splnilo do puntíku svůj účel. Hráči se ukázali, jak na tom přibližně jsou. Vzhledem k síle soupeře je možno tento zápas ohodnotit pozitivně i přes poměrně vysoký počet obdržených branek. To lze, ale také přičíst zejména délce utkání. Hrálo se hodinu a patnáct minut v kuse se dvěma krátkými přestávkami. Obě družstva vrhli vše do útoku, což je myslím dobře a potom se otvírala zadní vrátka na obou stranách. Utkání se odehrálo ve slušném tempu s množstvím šancí na obou stranách. Naši borci měli pomalejší vstup do utkání, kdy první část hry prohráli 0:5, což se nám již následně nepodařilo výsledkově dohnat. Druhou část hry jsme o jednu branku dokonce vyhráli, kdy v závěrečné části nás soupeř přebruslil a stanovil konečný účet viz. níže. V neděli tedy druhý test s Kolínem, kdy se představí i zbytek mužstva kromě rekonvalescenta po nemoci gólmana Jendy Kolečka.

SK Sršni Kutná Hora  :  HC Rebel Havlíčkův Brod   10  :  17   (0:5; 9:8; 1:4)