Říj 26

Vybojované vítězství s Nymburkem

00110. kolo – neděle 22.10.2017
SK Sršni Kutná Hora – HC Nymburský Lev 5:4 (1:1; 2:2; 2:1)

Minulý týden jsme museli zápasy s Hvězdou a Kolínem odložit, protože se nám zranil náš jediný gólman Dominik Šubrt a tedy nebylo na výběr. V napětí jsme čekali, co bude následovat v pátek před zápasem s Nymburkem, kdy už jsme zápas museli odehrát a naše myšlenky se ubíraly k případnému povolání gólmana z 3.-4.třídy (bohužel hráli stejný den a jeden gólman byl také nemocný) anebo k vytipování hráče z našeho týmu, který se převlékne a zkusí si řemeslo gólmana ? Nic nebylo potřeba, protože Dominik nás nenechal ve štychu a do zápasu nastoupil i s omezenou hybností prstu a podal velmi dobrý výkon, kterým přispěl k naší výhře.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře a koncem první minuty jsme nechali projet nymburského hráče celým hřištěm a dát mu dostatek prostoru na zakončení. Ve 13.minutě si vzal puk u naší brány Dominik Franc a napodobil situaci soupeře při první brance – projel hřiště a střelou z mezikruží vyrovnal. Stále se hrál vyrovnaný hokej a čekalo se, kdo udělá dříve chybu, která bude potrestaná. Soupeř nám ke konci druhé třetiny odskočil na rozdíl dvou branek, sršni se však nevzdali a do konce druhé třetiny si aktivní hrou vytvořili šance, které proměnil náš střelec zápasu – Dominik Franc.

Do poslední části jsme vstoupili za nerozhodnutého stavu a opět jsme v čase 41:04 inkasovali. Dokázali jsme však za necelé dvě minuty vyrovnat, kdy svou čtvrtou branku vstřelil Dominik a vítěznou branku vstřelila v čase 46:41 Maruška Hynková po přihrávce Honzy Knížka.