«

«

Lis 25

Vydařený víkend starších žáků…

Poslední listopadový víkend sehráli starší žáci dvě mistrovská utkání. Po asi nejlepším výkonu sezony vybojovali bod za remízu 4:4 v Benátkách a přesvědčivě porazili doma Černošice 12:4.

HC Benátky nad Jizerou – SK Sršni Kutná Hora 4:4 (1:2,1:1,2:1)

V sobotu 24.11.2012 jeli žáci k  těžkému zápasu do Benátek nad Jizerou. Vzhledem k tomu, že v posledním vzájemném utkání podlehli Sršni na domácím ledě vysoko 1:15, dal se očekávat pro naše hráče velmi těžký zápas. Jako před každým zápasem, promluvili trenéři k hráčům i před tímto, ovšem s tím rozdílem, že tentokrát, jak se zdá, padla jejich slova na úrodnou půdu. Vyvarovali jsme se našich tradičně slabých vstupů do úvodu třetin a naopak Robin Jestříbek po velmi dobré práci Petra Koubského vstřelil první branku zápasu! Domácí to trochu vyvedlo z rovnováhy. Toho naši hráči využili a domácí nepouštěli do žádných vážnějších akcí, přesto domácí v 12. minutě srovnali na 1:1 v okamžiku, kdy náš hráč naskočil na led z trestné lavice. Sršni ale hráli i nadále velmi dobře, vytvářeli si střelecké příležitosti a dvě z nich využil Tomáš Fišar a po 35. minutách hry jsme nad favoritem vedli 1:3. Domácí před druhou sirénou v přesilové hře snížili na 2:3, ale do poslední třetiny jsme nastupovali s náskokem jedné branky. Tento náskok jsme však dlouho neudrželi, některým našim hráčům jako kdyby docházeli síly (tomu se ovšem vzhledem k předváděné hře všech hráčů nelze divit) a domácí v průběhu dvou minut otočili skóre na 4:3. Tento rychlý obrat, nám vzal vítr z plachet a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy domácí o svém vítězství definitivně rozhodnou. Na obou stranách zazvonila branková konstrukce, z naší strany po střele Ondry Macháčka do břevna, ale naši hráči se naštěstí vzchopili a nedovolili soupeři vsítit další branku. To vedlo trenéry k rozhodnutí odvolat brankaře a to přineslo všem hráčům sladkou odměnu v podobě vybojovaného bodu, když Tomáš Fišar minutu před koncem opakovanou střelou vyrovnal na konečných 4:4.

Nejen fanoušci, ale i trenéři se shodli, že celý tým předvedl nejlepší výkon v sezoně a bod si z Benátek odvážíme naprosto zaslouženě. Věřme, že hráči na tento výkon naváží i v dalších zápasech!

Branky a nahrávky: 3. Jestříbek (Koubský), 10. Fišar, 35. Fišar, 59. Fišar

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Jelínková – Zika, Socha – Macháčková, Dytrych – Macháček – Fišar, Jestříbek – Plíhal – Koubský

Vyloučení: 4:3, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0

SK Sršni – SK Tygři Černošice 12:4 (5:2,3:0,4:2)

Proti sobotnímu zápasu nám na neděli 25.11.2012 přidělil los soupeře z opačného konce tabulky (tedy toho bližšího nám) a to poslední Tygry z Černošic. To čeho jsme se dokázali vyvarovat v prvních dvou třetinách v Benátkách, tedy neinkasovat v úvodu třetiny branku se nám proti Černošicím nepodařilo a dostali gól v 57. sekundě zápasu, kdy do vlastní branky „pohotově“ tečovala nahození soupeře Lenka Macháčková. Naštěstí se nám velice brzy podařilo vyrovnat a vzápětí jsme šli i do vedení, které postupně narostlo až na 8:1. V neděli Sršni nehráli již tak dobře jako proti Benátkám, přesto nás slabý soupeř pouštěl poměrně často do brankových příležitostí, které jsme proměňovali se střídavým úspěchem. Zřejmě ukolébáni výsledkem, dopustili jsme se několika chyb v obraně, které sice soupeř potrestal, ale zasloužené vítězství jsme si ujít nenechali.

Branky a nahrávky: 2. Dytrych (Zika), 4. Jestříbek (Koubský), 6. Socha (Dytrych), 7. Macháček (Dytrych), 8. Macháček (Dytrych), 25. Dytrych (Macháček), 28. Fišar (Dytrych), 29. Koubský (Plíhal), 44. Fišar (Jestříbek), 50. Dytrych (Fišar), 51. Fišar (Dytrych), 58. Jestříbek (Fišar)

Vyloučení: 1:3, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0