«

«

Pro 15

Výkon Sršňů na body nestačil

Sobota 14.12.2019 HK Králův Dvůr – SK SRŠNI Kutná Hora  3:1 (2:1, 0:0, 1:0) V minulém zápase ve Vlašimi jsme podali slušný výkon, „zazdili“ jsme ho ale neproměňováním šancí a nevstřelili ani gól. Na berounském ledě jsme proto potřebovali změnit přístup, ale….

Kvůli pracovním povinnostem několika hráčů doplnili tým junioři, odjížděli jsme přesto omlazeni se třemi pětkami. Soupeř hraje sice dlouhodobě ve spodní části tabulky, nelze ho ale nijak podceňovat. V jejich týmu hrají zkušení hráči a právě ta zkušenost nám chyběla. Zatímco Sršni nastoupili s věkovým průměrem pod 22 let, soupeř téměř 29. Náš nejstarší hráč = 26 let, soupeřův 45 let. Pořád zapojujeme mladé hráče z klubu, pořád je ohráváme, aby nabírali zkušenosti.

Začátek zápasu lépe vyšel soupeři. Přes několik našich šancí, ale neproměněných, skórovali jako první domácí ve 4. minutě. První útok, dnes doplněný o juniora Petra Koubského, ukázal svoji obratnost o pouhou minutu později. Chmelař s Dytrychem připravili puk pro Berana, který prostřelil Havla v bráně domácích a srovnal na 1:1. Za necelé 2 minuty jsme, ale nechali soupeři příliš prostoru a ten ho dokázal proměnit ve vedoucí branku. Při jednom z mnoha soubojů utržil kapitán Švejda krvavé zranění v obličeji, podle rozhodčích ovšem v mezích pravidel… Na konci třetiny jsme měli přesilovku, po hákování domácího Klimeše, dostat puk do brány soupeře se nám však nepodařilo.

Ve druhé třetině jsme nemohli najít správný rytmus, a naší hře chyběla přesnost a nasazení. Přesto jsme přinutili soupeře ke třem faulům, využít jsme ale nedokázali ani jednu přesilovku. Střelecky se neprosadil ani soupeř, bez změny skóre jsme se proto posunuli do třetí části.

V 53. minutě se provinil opět Klimeš, tentokrát držením a rýsovala se šance na vytvoření tlaku. O ten jsme se, ale připravili sami. Faulem v úročné třetině jsme se obrali o výhodu přesilovky, abychom druhým faulem za bránou soupeře dostali druhý trest. Soupeř měl proto výhodu 4 na 3 a minutu i 5 na 3. S touto početní nevýhodou jsme naložili skvěle a nedovolili soupeři skórovat. V posledních minutách jsme si vytvořili tlak na soupeře, protlačit puk do soupeřovi brány se nám pořád nedařilo. Při objetí vlastní branky s pukem náš hráč zazmatkoval, soupeř mu ho sebral a po krátké nahrávce dal soupeř 7 sekund před koncem na konečných 3:1.

Nelze říct, že by nás soupeř přehrával, stejně tak, že by Sršni nebruslili, přesto nebyl náš výkon tak dobrý, abychom si zasloužili vítězství. S jedním gólem v utkání a řadou neproměněných šancí jsou výhry spíše ojedinělé, což nám v minulém zápase dokázala Vlašim. Náš střelecký účet se rozrostl v posledních dvou zápasech o jediný gól a to je katastrofálně špatný výsledek. Co musí hráči zlepšit je proto zcela jasné.

Poslední zápas letošního roku odehrajeme doma, v sobotu 21.12. od 17:30 proti Slanému.

sestava: Jelínek David, Pekař