«

«

Pro 10

Jediný gól rozhodl pod Blaníkem

Neděle 8.12.2019 HC Vlašim – SK Sršni Kutná Hora 1:0 (0:0,0:0,1:0) Vlašimští rytíři patří k dlouholetým soupeřů našeho týmu a patří mezi nepříjemné soupeře zejména proto, že ne vždycky vyhrává duel ten lepší ze soupeřů.

Zápas jsme proto začali opatrně, přesto důrazně. Vytvořili jsme si tlak, který jsme udrželi většinu první třetiny, což dokládá i poměr střel 15/5 ve prospěch Sršňů. Oslabení obou týmů přinesla několik šancí, ale žádný ze střelců nepřekonal Jelínka v bráně Sršňů ani Holánka v bráně domácích. V 10. minutě odnesl jeden ze soubojů krvavým zraněním v obličeji Beran. Po krátkém ošetření se, ale opět vrátil do hry.
Druhá třetina nebyla zdaleka tak hokejová, o to víc byla bojovná a to doslova. Počet trestů na obou stranách narostl. Sršni si zkomplikovali život na začátku 26. minuty. Při naší přesilovce faulovali oba obránci a domácím se naskytla nejprve výhoda 4 na 3 a po 22 sekundách přesilovka 5 na 3. Přes tlak domácích jsme však zažehnali toto oslabení, nicméně v jeho průběhu jsme byli svědky krátkého zápasu v našem brankovišti, kde se do sebe pustili Herwig s Havelkou. Oba dostali 5+20 minut a šli se vysprchovat. Přes pokračující strkanice a několik dalších dvou minutových trestů ani tentokrát nedošlo ke změně skóre.
Třetí třetina oba týmy zklidnila a zase bylo vidět o něco víc hokeje. Opatrně hráli oba týmy, i z toho plynula nejmenší četnost střelby. V polovině třetí části prošel puk za gólmana Jelínka, puk ale z brankové čáry odpálili do bezpečí spoluhráči. Domácí se však dožadovali uznání gólu, několik minut se proto rozhodčí dohadovali na verdiktu, aby ho následně jako gól neuznali. Pro nás to přesto bylo varování, ale nejspíš ne dost velké. Na konci 56. minuty jsme špatně rozehráli ve středním pásmu a následná střela Slaniny prošla za záda našeho gólmana. Tentokrát nebylo o regulérnosti gólu pochyb. Bohužel. Přes průnik Jiráně, který skončil nepotrestaným podražením, nebo šanci Dytrycha a power play na posledních 20 sekund, jsme už výsledek nezměnili.
Po upracovaném a gólově jalovém zápase jsme tentokrát odjížděli z blanického duelu bez bodu.

Další zápas odehrajeme v sobotu 14.12. od 17:00 hod proti HK Králův Dvůr na berounském ledě.