«

Úno 10

Vyloupili jsme Vlašim

001HC Rytíři Vlašim : SK Sršni Kutná Hora  3 : 7 (2:1;1:3;0:3)

V rámci kompletního 25. kola nás los v neděli 7.2.2016 poslal do Vlašimi k utkání s místními Rytíři. Nutně jsme potřebovali bodovat, aby nám neujel v tabulce vlak, který se začínal již pomalu rozjíždět. Poslední dvě utkání hraná jen jeden po sobě jsme prohráli. Nejdříve v pátek 29.1. v Nymburce, špatnou třetí třetinou, kde jsme prohospodařili dvoubrankový náskok 4:6 vybudovaný za první dvě třetiny s konečným stavem 9:7, kdy devátý gól jsme dostali ve chvíli odvolání Jendy z branky 18 sekund před koncem a 30.1. v sobotu jednoznačně 1:8 doma s Kolínem, kdy jsme hráli špatně a soupeři jsme jeho úlohu notně ulehčili.

Pojďme, ale do Vlašimi. Utkání začalo ve svižném tempu, kdy jsme prvních pět minut byli soupeři vyrovnaným týmem, možná jsme dokonce byli i o něco lepší. Po tomto časovém úseku najednou na místním zimním stadionu zhasla světla, takže utkání bylo přerušeno. Nevěděli jsme proč zářivky odmítli poslušnost. Nejdříve to vypadalo na technickou závadu, ale následně byla příčina odhalena. Jeden ze starších žáků aktivací hasícího přístroje na chodbě stadionu vyzkoušel dojezdový čas místních hasičů i protipožární bezpečnostní systém na stadionu. Nutno dodat, že v tomto směru vše zafungovalo skvěle a tak mohlo cvičení všech zúčastněných skončit ke vší spokojenosti. Nehrálo se asi čtvrt hodiny. Na nás se tato pauza řádně podepsala. Po nedobrovolné přestávce jsme se nemohli dostat do zápasu, všude jsme byli později a kombinace hodně vázla. Zde nás podržel třemi výbornými zákroky Jenda v brance. Skóre se poprvé pohnulo v čase 13:59, kdy si Jenda vybral slabší chvilku. Prudkou přihrávku před branku hodlal poslat mimo nebezpečné území, ale kotouč po jeho teči absolvoval hyperbolickou dráhu, kdy po chvíli skončil u druhé tyče, než od které se původně vznesl a dojíždějící hráč doklepl do branky 1:0. V čase 16:51 jsme vyrovnali, kdy po vyhrané buly Dominik Franc lehce přistrčil Ondrovi Veitovi na forhend, ten z první vystřelil a po zákroku gólmana Pavel Ježek do horní části branky srovnal na 1:1. Bohužel radost z vyrovnání nám trvala jen půl minuty, protože v čase 17:27 to bylo zase o gól v náš neprospěch 2:1. Pravé křídlo první formace soupeře Aneta Dýcková, nabrala po pravé straně rychlost, skvěle zakončila podél pravého betonu Jendy do tyče, kdy následně po odrazu posunula puk pod Jendou na brankovou čáru, kde pohotově doráží do naší branky Jakub Cettl. Do konce první třetiny se již skóre neměnilo a tak jsme do druhé části nastupovali s jednobrankovým mankem.

Na začátku druhé části se stalo přesně to, co jsme nechtěli. Hned v první minutě nabrala rychlost opět Aneta Dýcková, která byla ze soupeřova družstva nejnebezpečnější, projela až do naší obranné třetiny a rychlou střelou mezi kruhy prostřelila Jendovy betony 3:1. V této fázi utkání to nevypadalo s námi vůbec dobře, ale kupodivu jsme po této obdržené brance zvýšili obrátky. Dohrávali jsme osobní souboje, napadali soupeře už při jeho rozehrávce, dobře bránili, a když selhalo vše, v brance stál Jenda, kterého drobná chyba při první brance nijak nerozhodila. První úspěch našeho snažení na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 29’ udržel Lukáš Secký puk na hokejce v útočné třetině, trochu v tísni bekhendem nahodil puk na branku a zde zaúřadovala skvěle Naty Brichová, která podél gólmana zasunula do branky a snížila na 3:2. Náš zlepšený výkon pokračoval i nadále. Ve 32’ Ondra Veit z levé strany skvělou střelou orazítkoval pravou tyč branky soupeře. Po několika slibných šancích jsme se znovu radovali v čase 36:29, kdy se Dominik Franc na naší obranné modré zmocnil puku, nabral rychlost a mezi betony gólmana vyrovnal 3:3. Za další půlminutu se dostal za naší brankou k puku Lukáš Secký, který si narazil o soupeře puk do jízdy, projel až na útočný levý kruh a skvělou střelou do pravé horní části branky přehoupl poprvé stav na naší stranu 3:4.

Mezi druhou a třetí částí jsme hráče upozorňovali, že jakékoli uspokojení z výsledku znamená konec nadějí na kvalitní výsledek. Nic takového se naštěstí nedostavilo a třetí třetinu jsme odehráli tak jak jsme druhou skončili. V čase 43:52 Lukáš Secký zakončil výbornou individuální akci, do které ho poslal ve vlastní třetině David Zvěřina a bylo to 3:5. Ve 47’ po krátkém tlaku soupeře David Zvěřina v tísni vyhazuje puk po mantinelu, na modré se ho po vyhraném osobním souboji zmocnil Šimon Pokorný, který následně vyslal na zteč Lukáše Seckého, který se po ledě k pravé tyči z dost ostrého úhlu nemýlil. Skóre jsme naplnili v 52’, kdy mezi kruhy vystřelil Ondra Veit, gólman betonem sice stačil vyrazit, ale důsledný Pavel Ježek z první doráží a uzavírá při naší přesilové hře stav na konečných 3:7.

Získali jsme tolik potřebné body do tabulky což je skvělé zjištění, ale ještě lepší zpráva je, že mužstvo tedy až od druhé třetiny (pokud pominu prvních pět minut před požárním cvičením) dobře fungovalo. Parádní premiéru si mezi mladšími žáky odbyl Dominik Franc, nejen proto, že dal gól, ale hlavně proto, že celý zápas makal a pozvedl kvalitu druhé lajny. Jinak opravdu ostatní jezdili, přičemž hra měla hlavu a patu. To jsme v některých předešlých utkáních postrádali.

Branky: 3 x Secký; 2 x Ježek; 1 x Brichová; 1 x Franc

Asistence: 2 x Veit; 1 x Secký; 1 x Pokorný

Poměr střel: 28 : 35

Vyloučení: 4 : 5

Využití: 0 : 1