«

«

Říj 21

Výsledkové zlepšení se nedostavilo (3.-4. třída)

Sobotní dopoledne 20.10.2012 v Černošicích přivítalo turnaj 3-4 tříd za účasti HC Tygři Černošice A, HC Tygři Černošice B, HC Slavoj Velké Popovice, SK Sršni Kutná Hora. Moc jsme chtěli odčinit výsledkový nezdar z minulého týdne, ale přes všechnu snahu se lepší výsledky nedostavily. Dorazili jsme z rozšířeným kádrem a hráli všechny utkání na tři trojky,  kdy v se brance střídali dva brankáři. Sice jsme postavili do utkání o jednu trojku víc než před týdnem, ale věkový průměr mužstva jsme nezvedli, dokonce byl  o malinko menší  než minule.

Hned první utkání s Černošickým B týmem sliboval zajímavé utkání, kde by jsme nemuseli tahat za kratší konec. Alespoň jsme si to mysleli, protože věkový průměr hráčů soupeře byl podobný tomu našemu. Nezačali jsme dobře hráli pasivně a trochu se báli co se stane. V první části hry soupeř bohužel v čase 6:30 odskočil na stav 3:0. Až v této chvíli jsme vyrovnali hru a tlačili se o trochu více dopředu. Dvěma brankami a snížením na 3:2 (skóroval Miki Hynek a Dave Zvěřina) v rozmezí dvou minut mezi devátou a jedenáctou minutou jsme se opět vrátili do utkání. V této fázi se hrálo vyrovnané utkání, bohužel do konce první třetiny jsme i přes enormní snahu ještě jednou inkasovali a tak se stav zastavil na výsledku 4:2. V první třetině chytal Kuba Červinka a do druhé části hry naskočil Jenda Koleček. Tato část se ukázala pro konečný výsledek rozhodující. Jendovi se tato třetina hrubě nepovedla. Za 13 minut a 40 sekund, kdy se nacházel mezi tyčemi inkasoval 8 branek z 18 střel. Je však pravdou, že mu nikdo ze spoluhráčů v této části hry nepomohl a tak jsme propadli  herně i výsledkově. K brance soupeře jsme se dostali jen sporadicky. Na střely jsme prohráli 21:7 a 8:0 co se týče skóre. Poslední minutu dochytal Kuba Červinka a vzhledem k tomu, že nikdo z kluků v poli nedokázal u několika málo šancí s rozvahou zakončit prohrávali jsme po dvou třetinách 12:2. Do poslední části hry do branky naskočil opět Kuba Červinka a herně i jiné mužstvo než v části druhé. Sice jsme v čase 32:40 inkasovali po třinácté, ale poté v časech 33:20, 33:50 a 36:28 snížili na 13:5. Zde 2x skóroval Miki Hynek. V uvedeném čase 36:28 zažil slavnostní okamžik Máťa Hájek, který se ve svém prvním soutěžním hokejovém utkání dokázal trefit do soupeřovy svatyně. Po trenérově pohovoru naskočil v čase 40:10 a za stavu 14:6 na led do branky opět Jenda Koleček. V závěru ještě každé mužstvo jednou skórovalo a tak konečný výsledek zněl 15:7.

HC Tygři Černošice „B“     :     SK Sršni Kutná Hora       15   :   7    (4 : 2; 8 : 0; 3 : 5)

G. Jakub Červinka (1); G. Jan Koleček (2)

Mikuláš Hynek (96) – Lukáš Secký (10) – Šimon Pokorný (9)

David Zvěřina (12) C – Petr Pokorný (33) – Tomáš Knížek (7)

Natálie Brichová (5) – Matěj Hájek (18) – Ježek Pavel (11)

Trenér: Michal Procházka

Branky: 5x Mikuláš Hynek; 1x David Zvěřina; 1x Matěj Hájek

Asistence: 5x Lukáš Secký; 1xNatálie Brichová

Brankáři: Jakub Červinka 28 střel z toho 6 branek čas odehraný v utkání 26:30

Jan Koleček 24 střel z toho 9 branek čas odehraný v utkání 18:30

Střely celkem:  52  :  33

V dalších dvou utkáních s HC Černošice „A“ a s Velkými Popovicemi se ve výsledku projevila zejména věková převaha soupeřů, které se těžko eliminuje a prakticky se s tímto faktem během utkání nedá nic dělat. Proto pouze statisticky:

HC Tygři Černošice „A“     :     SK Sršni Kutná Hora       12   :   1    (6 : 0; 4 : 1; 2 : 0)

Branka: 1x Mikuláš Hynek

Asistence: 1x Lukáš Secký

Brankáři: Jakub Červinka 22 střel z toho 8 branek čas odehraný v utkání 15:30

Jan Koleček 20 střel z toho 4 branky čas odehraný v utkání 14:30

Střely celkem:  42  :  11

HC Slavoj Velké Popovice     :     SK Sršni Kutná Hora       14   :   0    (6 : 0; 4 : 0; 4 : 0)

Brankáři: Jakub Červinka 22 střel z toho 7 branek čas odehraný v utkání 13:00

Jan Koleček 34 střel z toho 7 branek čas odehraný v utkání 17:00

Střely celkem:  54  :  7

Tento turnaj pro nás herně vyzněl o malinko lépe, než ten před týdnem. Co se týče našich branek tak na ploše v tomto směru řádila první trojka, kdy Miki Hynek vsítil ze celkového počtu osmi branek šest a stejný počet asistencí si připsal Lukyn Secký, který Mikiho velice dobře doplňoval, stejně jako poslední z této trojice Šíma Pokorný. Tato trojka splnila opravdu vysoká kritéria a se soupeřem se mohla směle měřit. Přes tuto chválu však musím zmínit u Mikiho Hynka jeden nedostatek a to je proměňování šancí. Asi nemůžeme hru postavit na výkonu jednoho hráče, ale Miki se dokáže svojí technikou a bruslením dostat do spousty vyložených šancí, ale jediná jeho slabina je rozvaha v zakončení. Bohužel 90 % střel jde po ledě, kde si tento prostor starší gólman s přehledem pohlídá. Myslím, že standard si odehrála třetí trojka ve složení Naty Brichová, Mates Hájek a Pája Ježek. Na víc herně určitě neměli a když vypíchnu výbornou poziční hru Matyho Hájka (díky níž také dokázal vstřelit svojí premiérovou branku, kdy zakončoval do prázdné části branky po výborné přihrávce Naty) myslím, že nezklamali. Trochu víc jsme čekali od druhé trojky ve složení Dave Zvěřina, Péťa Pokorný a Tom Knížek. Zde se projevila skutečnost, že Tom nastoupil po nemoci, ke svému prvnímu zápasu sezony a tak se s týmovou hrou teprve seznamoval.  Co se týče gólmanů tak Kuba Červinka odchytal svůj výkonnostní standard. Udělal pár chybiček, ale některé zákroky proti těžkým střelám soupeře měl dobré zejména díky dobrému pozičnímu postavení v brance. Pokud si uvědomí, kde má slabiny tak jeho výkon zcela určitě poroste. Druhý gólman Jenda Koleček doplácí v těchto utkáních na nepozornost, která ho během turnaje v některé fázi jednoho utkání postihne. Zde to bylo hned v prvním utkání ve druhé třetině. Již se stává pravidlem, že se jedná hned o první minuty, které stráví na ledě. Po 10-13 minutách je zralý na vystřídání, k čemuž pravidelně také dochází. Je zajímavé, že po důrazném upozornění trenéra se pak dostane nějakým způsobem do hry a jeho další působení již snese vyšší hodnocení.

Po dvou odehraných turnajích se ukázaly slabiny mužstva i jednotlivců, které se trenér Michal Procházka bude snažit v rámci tréninků odstranit. Každý ví přesně o co se jedná, protože po posledním utkání v kabině promluvil trenér ke každému hráči zvlášť. Jde jen o to zda ho jednotlivci pozorně poslouchali a jestli si z jeho rad, doporučení a celkového hodnocení odnesli žádané poznatky. V příštím týdnu v neděli 28.10.2012 hostíme na svém ledě týmy z Benešova a Kladna, tedy naše soupeře z před týdnem. Zde se ukáže zda se naše hra zlepšila za uplynulých 14 dní a jestli je na čem budovat. Myslím, že základy jsou dobré, jen přistavět a ono to půjde. Hlavně neztratit optimismus, dobrou náladu a nenechat se otrávit.