«

Lis 08

Vysoké vítězství dorostu

HC Roudnice nad Labem – SK Sršni Kutná Hora 3:9 (0:3, 2:1, 1:5)

V sobotu 5. 11. kutnohorský dorost odjel sehrát další mistrovské utkání tentokráte do Roudnice nad Labem. Od prvních minut první třetiny si Sršni získali výraznou převahu na ledě. Lépe bruslili a dostávali se do mnoha šancí. První využité šance se dočkali na začátku páté minuty kdy po chytré přihrávce Vaška Kadlečka nádherně zakončil Adam Link. Sršni se ujali vedení v zápase a nadále stupňovali svůj tlak. Ještě do konce páté minuty opět skórovali po nahrávce Matěje Kratochvíla, kterou přesně zakončil Tomáš Zika. Naše obrana pracovala bezchybně a společně s gólmanem Tomášem Pekařem s přehledem kontrolovala svoje dvougólové vedení. V patnácté minutě se nám podařilo zvýšit vedení na 0:3 po nahrávce Matěje Kratochvíla obstřelil brankáře Roudnice Patrik Hladík. Tímto stavem také první třetina skončila. Po přestávce se situace na ledě výrazně změnila. Roudnice zlepšila pohyb a bruslení což nám dělalo značné problémy. V první třetiny bezchybná obrana najednou začala propadat a ve 23 minutě jsme poprvé inkasovali po velké chybě obrany a následném úniku dvou hráčů soupeře. Najednou patřilo hřiště hráčům Roudnice. Druhá třetina nás nezastihla v příliš dobrém rozpoložení a ve 28 minutě jsme opět po chybě obrany inkasovali a z našeho třígólového vedení bylo už jen jednogólové. Sršni však obrat nedovolili a v třicáté třetí minutě po individuální akci Petra Koubského krásně zakončil za záda soupeřova brankaře Vašek Kadleček. Odskočili jsme na rozdíl dvou branek a postupně získávali mírnou převahu na ledě. Ve druhé třetině jsme se už branky nedočkali a do poslední části hry jsme nastupovali za slibného vedení 2:4. Opakovala se situace z první třetiny a naši vlétli na led ve velkém stylu. Ve čtyřicáté druhé minutě perfektně zakončil po nahrávce Petra Koubského Matěj Kratochvíl. Opět jsme vedli o tři branky a bylo nás všude plno. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli.  Ve čtyřicáté páté minutě krásně projel obranou soupeře Tomáš Brich a přesně zakončil za záda soupeřova gólmana. Vedli jsme 2:6 a to ještě nebylo z našich hokejek vše. Ve 48 minutě krásně zakončoval po samostatném úniku Petr Koubský. Vedli jsme 2:7 a stále nebyl konec našich úspěšných akcí. Ve 49 minutě připravil další gólovou situaci Vašek Kadleček o její zakončení se postaral přesnou střelou Adam Link. Vedení našich narostlo na 2:8. V padesáté minutě náš gólový účet uzavřel Tomáš Brich po nahrávce Adama Linka. Vedli jsme 2:9 a už jsme nepochybovali o plném bodovém zisku na ledě Roudnice. V 51 minutě ještě domácí hráči snížili na 3:9, ale to byla definitivní tečka za gólovými zásahy na obou stranách. Naši s přehledem uhájili až do konce utkání vysoké vedení a zaslouženě si odvezli z ledu soupeře 3 body. Velká gratulace všem hráčům a trenérům za perfektně zvládnutý zápas především první a třetí třetinu. Pro zajímavost uvádím tabulku produktivity našich hráčů, kteří se bodově v zápase prosadili: Adam Link 2x gól + asistence, Václav Kadleček 1 gól + 2x asistence, Tomáš Brich  2x gól, Petr Koubský 1 gól + 2x asistence, Matěj Kratochvíl 1 gól + 2x asistence, Tomáš Zika a Patrik Hladík po 1 gólu.

Sestava: Tomáš Pekař, Filip Onderko

Vašek Kadleček, Patrik Hladík, Adam Link, Tomáš Zika, Matěj Kratochvíl, Petr Koubský, Tomáš

Brich, Lenka Macháčková, David Zvěřina, Pavel Bartoš, Jarda Kubelka, Honza Hnilička, Michal