«

Říj 13

Výtečně hrající Rakovník, lepší junioři Sršňů brali všechny body

JUN: HC Rakovník – SK SRŠNI Kutná Hora 5:8 (1:2, 1:3, 3:3)

Jestliže jsem byl po minulém zápase velmi kritický k našemu výkonu, musí nyní zkonstatovat výrazné zlepšení. To jsem viděl zejména v zaujetí do hry. A přestože jsme se nevyvarovali chybám, zlepšení výkonu bylo zjevné.
Další z tradičních soupeřů proti nám nastoupil v nevídaném počtu 3 kompletních pětek a v netradičních barvách pro Rakovník, modro-bílé. Už při rozbruslení herně vyčnívalo 5-6 hráčů, nejspíš nové posily. My přijeli s dvěma pětkami Sršňů.

Od prvních okamžiků bylo jasné, že zápas bude v rychlém tempu a zejména ze strany domácích, i agresivní.
V prvních minutách jsme se sehrávali, z útoku šel do obrany opět Mates Jelínek, útok doplnil dorostenec Fišar.
Soupeř nešetřil tvrdostí, dokázali jsme však vzdorovat, dostávali jsme se i před soupeřova gólmana. První se přesto střelecky prosadili domácí, když nás doslova rozebrali před gólmanem Kunáškem.
Ve 12. minutě srovnal skóre Jenda Tvrdík, když se procpal až k soupeřově bráně.
Za necelé tři minuty zajistil naše vedení Jelínek, když od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě.
Do konce první třetiny došlo ještě k vyloučením na obou stranách, za běžné přestupky, než se týmy odebrali do kabin.

Ve 27.minutě druhé třetiny fauloval domácí Staněk dost nevybíravě našeho Tomáše Böhma útokem na hlavu, dostal proto trest 2+10 minuty. Přestože jsme v 31. minutě inkasovali na 2:2, dokázali jsme odpovědět rychle a hlavně hodně důrazně.
V rozmezí 1 a ½ minuty jsme dokázali třikrát skórovat, když se postupně trefili Michal Šváb, Hríbik a Tvrdík. S poměrně pohodlným náskokem o 3 góly jsme nastoupili do třetí části a v prvních minutách jsme dokonce dokázali zvýšit po trefách Böhma a Fišara už na 7:2.
Jak se ovšem povedl prostředek zápasu nám, tak 52.-58.minuta zápasu sedla domácím. Vytvořili na náš tlak, který proměnili v 3 góly a rychle snížili náš pohodlný náskok 2:7 na 5:7! Tlak soupeře byl značný, ale více starostí nám dělal chaotický pohyb našich hráčů, kteří působili zcela zmateně.
Poslední minuty cítil soupeř šanci na srovnání stavu, proto zápas dohrávalo už jen jejich pár nejlepších hráčů, kteří už téměř nechodili z ledu. Když stáhli gólmana a hráli v šesti hráčích v poli, měli jsme co dělat, abychom jejich tlak ustáli. Pak jsme, ale dostali puk z obrané třetiny, Tomáš Fišar ho dostal od mantinelu na střed k Michalu Švábovi, který uzavřel 2 sekundy před koncem na konečných 5:8 ve prospěch Sršňů.

Přestože jsme odvezli všechny body, byla patrná síla soupeře. Nejen v počtu hráčů, ale zejména kvalitě několika z nich. Pokud tedy vydrží domácím tato sestava po celou sezónu, jedná se o tým, s kterým je třeba počítat na horních příčkách tabulky.
Z Rakovníka jsme většinou dokázali body přivážet, nikdy se ale nejednalo o snadného soupeře (porážku z ledna t.r. nelze počítat, to nás doslova „vymetli“ ze zápasu rozhodčí). O to zajímavější bude letos vývoj celé soutěže.

Přestože bylo naše zlepšení výkonu značné, stále máme na čem pracovat, abychom mohli také pomýšlet na co nejvyšší příčku v soutěži. A abychom na tu příčku dosáhli, musí pro nás být vždy tou nejbližší metou koncentrace na další zápas, na každou jeho třetinu. Protože, když vyhrajeme každou třetinu, pak zcela jistě vyhrajeme i zápas!!! A když vyhrajeme každý zápas, pak vyhrajeme celou soutěž.
Snadné napsat, těžké udělat. Ale bez takto striktního přístupu k vlastnímu výkonu není možní vyhrávat, není možné vyhrát, není možné se zlepšovat. Ani jako jedinec, ani jako tým, ani jako klub.
Jedině postupným 100% plněním průběžných cílů můžeme dosáhnout 100%  cíle v sezóně.

Sestava: Kunášek Michal