«

«

Led 12

Z derby si odnesli o bod víc Sršni

Sobota 11. 1. 2020 SK SRŠNI Kutná Hora – HC Žabonosy  3:2 PP (2:0, 0:2, 0:0, 1:0) Derby se Žabonosy jsou vždycky na hraně, dneska šlo navíc o „6 bodů“, protože Sršni hájí 7. místo a Žabonosy 8. místo ve východní skupině KLM. Šlo proto o hodně, a úpornost byla patrná od začátku zápasu. Aktivněji do něj vstoupili hosté, Sršňům chvíli trvalo, než srovnali krok.

Naší nejlepší lajnou, která dokázala nejlépe vzdorovat soupeři, byla jednoznačně první pětka. Čas jejich pobytu na polovině soupeře byl velký, počet střel převýšil množství střel soupeře. Překonat soupeře, ale nedokázali, podařilo se to druhé pětce. Jan Tvrdík předvedl velmi aktivní napadání v obranné třetině soupeře a ještě parádnější blafák na gólmana Zeleného a otevřel skóre zápasu. Další gólový úspěch zaznamenali Sršni během vyloučení Ivo Procházky. Symbolicky to byl David Bašus, který si svoji premiérovou gólovou střelu v dresu Sršňů nechal právě na tento zápas, protože právě od Žabáků k nám David přišel.

Ve druhé třetině nastoupil soupeř ještě ostřeji a Sršni začali předvádět chaos. Hra se nám téměř rozpadla, na soupeřovu důraznou hru jsme nebyli schopni reagovat. Když potom druhá pětka nesmyslně vrátila hru do vlastní třetiny a pak ještě „namazala“ mezi kruhy, snížení na 2:1 nás dostalo ještě do většího zmaru. Ten pak vyvrcholil vyrovnáním na 2:2. Krátce na to jsme měli výhodu přesilovky 5 na 3, ale příliš jsme toho nepředvedli, a to ani když jsme ji vzápětí dostali ještě jednou.

Třetí třetina začala opět větším tlakem Žabonos, tentokrát jsme ho, ale dokázali zachytit včas a proto jsme sledovali víc boj, než hokej. To dokládá i velmi malý počet střel obou týmů a velký počet přerušení kvůli strkanicím. Jelikož další gól nepadl, bylo před námi už čtvrté prodloužení letošní sezóny.

Trenér Bednář stanovil trojice, které nastoupí do prodloužení. Jako první vyrazili Beran s Dytrychem a Švejdou. A volba to byla výborná. První akce, nahrávka gólmana Davida Jelínka Dytrychovi, jeho průnik přes obránce, ukázkový blafák a bod navíc pro Sršně. Rychlé, jasné, krásné, byť to trvalo jen pár chvil.

Naše hra, zejména ve druhé třetině, nebyla dobrá, přesto jsme dokázali obstát a získat 2 body. Nejednalo se o pohledný hokej, ale musíme se naučit sbírat body a pohlednost hokeje řešit až v druhé řadě.

Další zápas odehrajeme na domácím ledě v sobotu 18.1.  od 17:30 proti HC Benešov.