«

«

Led 19

Sršni zdolali benešovské Lvy

Sobota 18. 1. 2020 SK SRŠNI Kutná Hora – HC LEV Benešov 6:3 (2:2, 1:1, 3:0) Přestože zdolání Žabonos stálo v minulém kole hodně sil a výhra byla „jen“ dvoubodová, byly body veledůležité a vítězství dodalo týmu herní sebejistotu. Benešov je před Sršni bodově „na dostřel“ a výhra by nás posunula do většího klidu, od barážové 8. příčky

Začátek zápasu opanovali hosté, zejména jejich první pětka předváděla velmi kvalitní hru. Netrvalo však dlouho a chytli se i Sršni a korunovali to prvním gólem. Dytrych zavezl puk kolem soupeřovy brány, mezi kruhy našel osamoceného Berana, který čistě prostřelil Štěpánka v bráně Lvů. V polovině třetiny dostal soupeř krátkou přesilovku 5 na 3 po našich dvou faulech. Podařilo se ji ubránit, soupeř se navíc nechal vyloučit a sám si výhodu zkrátil. Přesto se mu podařilo snížit na 1:1 při sníženém počtu hráčů na obou stranách (4 na 4). Sršni se, ale nevzdávali. Javůrek dobře vystřídal, na soupeřově modré si řekl o puk a při objetí soupeřovi brány nahrál zpětně na první tyč a z kruhu se nemýlil Dytrych. Když už se třetina blížila ke konci, překvapil Kočí gólmana Jelínka střelou z brankové čáry nad rameno a opět byl stav vyrovnaný 2:2.

Gól do šatny nikdy nepotěší, Sršni ale dneska nesklápěli hlavy. Tím kdo překvapil soupeře v úvodu 2. třetiny byla naše třetí pětka. Havelkova střela od modré byla ještě doražena Švábem, po teči a odrazu od plexi ji do brány dostal Klazar. Ovšem i na tento zásah měl soupeř odpověď ve 30. minutě. Při snaze o křižnou nahrávku v naší třetině jsme si puk smolně srazili do brány. Ještě hůř bylo, když jsme krátce po srovnání čelili druhému oslabení 3 na 5, tentokrát bylo dlouhé více něž 1,5 minuty. Opět ale Sršni předváděli lepší práci než soupeř v přesile, proto jsme se i tentokrát ubránili.

Před třetí třetinou jsme začínali za vyrovnaného stavu. Ve 42. minutě získali výhodu dvojnásobné přesilovky Sršni a využití na sebe nenechalo dlouho čekat. Důraz před bránou prokázal Jan Tvrdík, který nás už počtvrté poslal do vedení. Soupeř přitvrzoval, ale gólově se nedokázal prosadit. Jejich lokty pocítil zejména Dytrych. Ani po jednom ze tří ataků na jeho hlavu nebyl soupeřův zákrok potrestán… Bohužel kvůli tomu Vojta zápas nedohrál, přesto snad bude v pořádku. Aktivní napadání je dlouhodobě hlavní předností Jana Tvrdíka, slabší už to je s proměňováním šancí. Ne však dneska. V 56. minutě zvýšil na 5:3 během našeho oslabení, a k velkému nadšení týmu i fanoušků narušil rozehrávku soupeře při hře 5 na 6 v 59. minutě a završil hattrickem skóre na konečných 6:3.

Celý zápas se nesl v bojovném duchu, soupeř hrál na hraně, až za hranou, nicméně rozhodčí řadu zákroků ignoroval. Oba týmy dokázali předvádět pěkné hokejové akce, střídané z nesmyslnými chybami. Vyrovnaný zápas ve třetí třetině po zásluze převážili na svoji stranu Sršni. Přestože střelecky zazářil hattrickem Jan Tvrdík, pochvalu si zaslouží celý tým.

Další zápas odehrajeme v sobotu 25.1. od 17:00 hodin v Poděbradech.