Říj 06

Žáci Zbraslav neudolali

ML.Ž.: Tragická druhá třetina nás stála slušný výsledek

SK Sršni Kutná Hora : HC Slavoj Zbraslav     1  :  7   (1:1; 0:5; 0:1)

Na domácím ledě jsme v neděli 5.10.2014 přivítali tým HC Slavoj Zbraslav. Kdyby mi někdo před utkáním vylíčil konečný scénář tohoto hokejového klání, asi bych ho poslal do háje zelenýho. Před utkáním vládl mírný optimismus a všichni, kteří měli co do činění se zmíněným matchem (funkcionáři, diváci i hráči) věřili, že bychom mohli bodovat. Teď po utkání je mi záhadou, kde se v nás takové očekávání vzalo. Ale pojďme na začátek. I přes ujištění od všech hráčů, že rozcvičení před utkáním proběhne dle jasného a neměnného scénáře stalo se, že při této činnosti vládl chaos a než se všichni stačili domluvit, jak vše zrealizují, bylo po rozcvičení. Některé škarohlídy již v této fázi napadlo, že třeba není něco v pořádku. Ale zdravý rozum velel „takových zmatečných rozcviček již bylo, proč by to zrovna dnes mělo mít nějakou souvislost s utkáním“.

Kromě taktických rad bylo několikrát opakováno, že vstup do utkání je důležitý a že je nutné hrát od úvodní sekundy naplno. Po úvodní buly jsme se do soupeře zakousli. Kluci dobře bruslili, každý hrál tam, kde měl a hlavně co měl. No co Vám budu povídat, radost pohledět. Soupeře jsme sice jen lehce, ale přece přehrávali. Během prvních 12-ti minut jsme na střely vedli 5:3 a šestá, jejíž exekutorem byl v čase 13:23 Tom Knížek propadla gólmanovi hostí pod rukou do branky. Rázem jsme k dobrému výkonu přidali i branku a ve čtrnácté minutě vedli 1:0. Co víc si přát. Bohužel nikdo z přítomných netušil, že se jednalo o radost prakticky poslední. Od vstřelené jsme polevili jak v bruslení, tak i v koncentraci a rázem jsme se začali jen bránit. Za uplynulých šest a půl minuty do konce první třetiny nás soupeř přestřílel 1:7, kdy z jedné dorážky dokonce v čase 16:15 vyrovnal. Konec třetiny jsme vyhlíželi s nadějí, že soupeřův tlak po přestávce částečně ustane a my se opět dostaneme herně do zápasu.

Chyba lávky. Nejen, že jsme od začátku druhé třetiny nechali soupeře hrát, ale náš výkon spadl až do úplného suterénu. Kluci pokud jezdili tak zmatečně,  a nebo jen tak na bruslích postávali a koukali na soupeře, jak hraje hokej. Ve dvou případech se dokonce stalo, že hráč, který měl střídat, byl tak zahloubán do právě probíhajících akcí (ze střídačky), že zapomněl střídat a až na opětovné zavolání teprve zjistil, že je v Zápise o utkání opravdu veden jako hráč. Některým na střídačce chyběla už jenom řehtačka, či trumpeta, aby fandění dostalo teprve ten správný náboj. Myslím, že jsme v klidu na uvedené střídačce mohli vymyslet nějaké to choreo, kluci by to určitě dali. Tímto se omlouvám, že mě to hned nenapadlo. I přes všechnu tu hrůzu a utrpení držel do 32 minuty Jenda v brance na ukazateli skóre stále 1:1. To byl jediný, který snesl přísnější měřítko a hodnocení. Bohužel tohle se opravdu ustát nedalo a tak se stalo, že jsme mezi 32 a 39 minutou utkání pětkrát inkasovali. Vše bylo po dorážkách, či opakovaných střelách. Během druhé třetiny jsme měli problém nejen dostat puk ven z obranné třetiny za modrou, ale dostat ho alespoň v naší třetině za kruhy. O naší nemohoucnosti v této části hry hovoří jasně poměr stře 2:20 v náš samozřejmě neprospěch. Po druhé třetině v kabině, jsem bohužel nechal popustit svým emocím, čímž se všem zúčastněným omlouvám. Jen bych rád zdůraznil, že při mém hysterickém, asi 30 sekundovém výlevu jsem byl v právu a musel jsem částečně snížit tlak, protože jsem měl náběh na infarkt a stěží jsem odfukoval jak papiňák.

Vlídné slovo od Michala Charváta a mé běsnění, které myslím bylo slyšet až v dětském bazénu na plavečáku částečně zabralo. Od začátku třetí třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo, jehož hráči, alespoň trochu plnili zadané úkoly. Soupeř sice dokázal zvýšit náskok v čase 53:44 na 1:7, ale v tuto dobu měla naše hra hlavu a patu. Výsledkový odstup z druhé třetiny byl však tak propastný, že při vyrovnanosti obou soupeřů, nešlo s konečným skóre nic udělat. Závěrečných 4-5 minut jsme odehráli opět v útlumu, který připomínal druhou třetinu a tak jsme si většina z nás, kteří jsme stranili domácím oddechla, když zazněla závěrečná siréna.

Dále toto utkání hodnotit nebudu. Vše je ještě moc čerstvé a unáhleným jednáním bych se mohl dopustit nechtěné invektivy ke konkrétním osobám. Činit, což znamená jmenovat tak nebudu. Každý ví, jak a s jakým zapálením utkání odehrál.

Branka: Knížek

Poměr střel:  13 : 44

Vyloučení: 2 : 1

Využití:  1 : 1

1. Jan Koleček

David Zvěřina (C) – Matěj Šváb         Šimon Pokorný – Lukáš Secký – Matěj Hájek

Jan Kašpar – Pavel Ježek           Tomáš Knížek – Mikuláš Hynek – David Trnka

-Libor Koleček-

—————————————————————————————————-

ST.Ž.: Nedůraz před vlastní brankou

SŽ – HC Slavoj Zbraslav: 3:9 (1:3,1:1,1:5)

V neděli sehráli SŽ mistrovské utkání na domácím ledě s týmem HC Slavoj Zbraslav. Utkání nezačalo zdaleka podle představ Sršňů. Soupeř velice dobře bruslil, což dělalo Sršňům od začátku velké problémy. Kluci s Barčou nemohli chytit tempo zápasu, kdy soupeř toho dokázal využít a v polovině čtvrté minuty se mohl radovat z prvního gólu. Další gól přidal soupeř na konci osmé minuty, kdy využil opět našeho nedůrazu před brankou. Poté měli Sršni obrovskou šanci, kdy Robin Míšek po perfektním průniku orazítkoval pouze břevno a puk se odrazil ven z branky. Soupeř z následného protiútoku zacílil přesně a navýšil skóre již na tři nula.  Teprve na začátku 17 minuty za Sršně skóroval Vašek Kadleček a snížil na 1:3 z pohledu domácích.

Ve druhé třetině se přeci jen hra vyrovnala. Bohužel již po minutě a pěti vteřinách soupeř opět odskočil na rozdíl tří gólů. Sršni však dál bojovali a v čase 23:38 opět Vašek Kadleček po perfektní nahrávce od Robina Míška snížil na 2:4. Poté již do konce třetiny kralovali oba brankaři a skóre se již neměnilo.

Ve třetí třetině došlo ke střídání gólmanů a do branky Sršňů se postavil Petr Gygal, který vystřídal Tomáše Pekaře. Úvod třetiny vyšel Sršňům dokonale a na konci 42 minuty snížil na rozdíl jediného gólu Filip Onderko. Soupeř v tuto chvíli začal být nervózní a začal kupit chyby. Bohužel Sršni toho nedokázali využít. Trest přišel v polovině 47 minuty, kdy za Petrova záda propadla poměrně lehká střela od modré čáry. Bohužel Petr si asi moc tento gól bral, a nedokázal se stoprocentně soustředit v brance, jelikož poté během necelých dvou minut lovil puk z branky ještě třikrát. V čase 49:37 vrátil trenér do branky Tomáše Pekaře. Bohužel na Sršních již bylo vidět, že příděl čtyř gólů během dvou minut jim sebral veškeré síly na obrat. Soupeř uklidněný vysokým náskokem si hrál svojí hru a nepouštěl Sršně do vážnějších akcí. Skóre na konečných 3:9 z pohledu domácích uzavřel hráč Zbraslavi na začátku 56 minuty, kdy opět se nejlépe zorientoval v závaru před brankou Tomáše.

Setava: brankaři: Tomáš Pekař, Petr Gygal

obrana:  Jan Hnilička – Tomáš Brich, Robin Míšek – Pavel Bertoš

útok: Patrik Hladík – Vašek Kadleček – Michal Adamec, Bára Vojáčková – Filip