«

«

Říj 27

„Zlaté stříbro“ aneb 1. turnaj se vydařil

V sobotu 26.10.2013 zavítali nejmenší sršni ke svému prvnímu mistrovskému turnaji do Příbrami. Jako soupeři se malým sršňům postupně postavily celky Benátek, domácí Příbrami a Benešova.

Do prvního zápasu nastoupili sršni ve vysokém tempu a již v čase 3:10 šli střelou Dominika France do vedení.  Za 90 vteřin přidal Dominik druhý zásah. Hráči Benátek se k ohrožení gólmana sršňů dostávali jen sporadicky. Do konce první třetiny se trefili ještě dvakrát Tomáš Janata a Honza Knížek. Soupeř pouze korigoval na 5:1, což byl konečný výsledek po první třetině. Zbytek zápasu se nesl jasně v sršní režii. Soupeř během celého utkání vyslal pouhých 12 střel, ze kterých však dokázal vytěžit maximum, kdy polovina střel si našla cestu za záda kutnohorského gólmana.

SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky 11:6 (5:1, 3:2, 3:3)

Střely: 38:12

Góly:  Janata 4x, Franc 4x, Knížek 2x, Hájek

Asistence:  Franc, Janata, Knížek, Macháček

Statistika +/-

1. řada (Janata-Franc- Hynková-Šetina)    +4   (+8;  -4)

2. řada (Knížek-Hruboš-Balvín-Macháček-Hájek) +1  (+3; -2)

V druhém utkání nás čekal domácí celek Příbrami. Po pár střídání bylo jasné, že o výsledku utkání rozhodne jediné – zda dáme více gólů něž příbramský hráč s číslem 10. Nebyl to žádný „nadpozemský“ bruslař, ale měl opravdu hodně šikovné ruce a svou dlouhou kličkou dělal našim hráčům hodně velké problémy. Navíc ho zdobila kvalitní střelba. Většina střel mířila neomylně do horních rohů brány. Pokud jsem počítal správně tak z 6 příbramských gólu jich číslo 10 vstřelilo 5.

Dalším hráčem, který měl hodně prsty v režii zápasu, a v hlavně v konečném skóre, byl gólman domácích, který zmařil neuvěřitelné množství šancí jinak velmi dobře hrajících sršňů.

Ač utkání skončilo těsnou výhrou Příbrami v poměru 5:6, byli to sršni, kteří převáděli lepší hru a po většinou utkání měli převahu. Konečný poměr střel byl 32:19 z pohledu sršňů.

Velká škoda, že se kutnohorským nepodařilo proměnit některou z četných „tutovek“. Třikrát dokonce zvonila příbramský tyč.

SK Sršni Kutná Hora – Příbram 5:6 (3:3, 0:3, 2:0)

střely 32:19

Góly: Franc 3x, Knížek 2x

Asistence: Balvín 2x

1. řada (Janata-Franc- Hynková-Šetina)     -1   (+3;  -4)

2. řada (Knížek-Hruboš-Balvín-Macháček-Hájek)  0  (+2; -2)

V posledním utkání se sršňům postavili Vodní lvi z Benešova, se kterými před 14 dny v rámci přátelského utkání  předvedli sršni v domácím prostředí  přestřelku s konečným skóre 16:15.

Opakování této kanonády se však při mistrovském utkání nedalo moc očekávat. Sršni však všechny zúčastněné vyvedli z omylu. Lvi od první minuty nestačili. Převaha černo-žlutých byla po celé utkání velká. Poměr střel 34:7 z pohledu sršňů je dostatečně výmluvný o průběhu utkání.

SK Sršni Kutná Hora – HC Vodní Lvi Benešov 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)

střely 34:7

Góly:  Balvín 2x, Knížek 2x, Janata 2x, Hynková, Šetina, Franc

Asistence: Franc 3x, Macháček 2x

1. řada (Janata-Franc- Hynková-Šetina)     +5   (+5;  -0)

2. řada (Knížek-Hruboš-Balvín-Macháček-Hájek)  +3  (+4; -1)

Hodnocení turnaje:

Turnaj se sršňům povedl. Dokázali přehrát všechny soupeře a za svůj výkon by si zasloužili turnaj vyhrát. Všichni předvedli výkon na hranici svého maxima.Bojovali, šli za vítězstvím. K tomu přidali výbornou hru v defenzivě (kterou mimochodem vůbec netrénujeme). Soupeřům dovolili během celého turnaje vyslat na svého brankáře pouze 38 střel. K tomu jich sami dokázali vyprodukovat 104.Poslední utkání turnaje opět ukázalo dobrou sršní fyzičku – lvi opravdu nestačili. Jediné co nás při tomto turnaji trápilo bylo lepší proměňování šancí.