«

«

Úno 18

Znovu prohra o jednu branku

Sobota 18.2.2017 HC Rytíři Vlašim – SK Sršni Kutná Hora 4:3 (2:1,1:1,1:1). Junioři v sobotu odpoledne sehráli svůj předposlední mistrovský zápas v této sezoně. Zavítali na led třetího celku tabulky do Vlašimi. O prvních třech místech tabulky krajské ligy juniorů bylo sice již rozhodnuto, i tak ale chtěli Sršni získat tři body.V přechozích dvou utkáních s tímto soupeřem se vždy hrál velmi rychlý hokej. Stejně tomu tak bylo i v tomto utkání. Domácí měli k dispozici 15 hráčů do pole (Sršni 11) a hned od úvodu se do nás bez respektu pustili. Sršni se v úvodu utkání hledali a když už to vypadalo, že úvodní nápor domácích přežijí bez úhony, dokázala Vlašim v 6. minutě pro nás smolným gólem skórovat a ujali se tak vedení 1:0. Od toho okamžiku se hra vyrovnala, hrálo se nahoru a dolů bez vyložené šance. O to smutnější byla pro nás 16. minuta, kdy šli hosté do vedení tečovanou střelou, která sice zasáhla Michala Kunáška do ramene, ale nakonec stejně skončila v naší síti. Sršni se ale nevzdali a v 17. minutě Tomáš Fišar vybojoval puk, který se přes Láďu Švába dostal k Tomášovi Böhmovi a ten snížil na 2:1.

Sršni vstoupili do druhé třetiny s odhodláním obrátit vývoj utkání ve svůj prospěch a ve 24. minutě po výborné kombinaci Jendy Tvrdíka, Filipa Málka a zakončujícího Pepíka Adama srovnali stav utkání na 2:2. K obratu v utkání mohl zavelet ve 29. minutě Jenda Tvrdík z trestného střílení, ale bohužel se mu skórovat nepodařilo. Ve 34. minutě hrdinný kapitán Korkorán (tím je myšlen kapitán týmu Honza Červinka) zastavil soupeřem vystřelený puk svou bradou, ale po krátkém ošetření a omytí krve byl schopen nastoupit do zbytku zápasu. Mezitím ve 38. minutě dokázali domácí, opět jakýmsi podivným způsobem, kdy nikdo z přihlížejících nebyl schopen postřehnout jak, dostat puk do naší brány a znovu jsme prohrávali.

Před třetí třetinou byl výsledek zápasu stále otevřený a Sršni se snažili o vyrovnání. To se jim ale vymstilo, když ve 47. minutě zapomněli na zadní vrátka a domácí tentokrát po pěkné hokejové akci zvýšili svoje vedení na 4:2. V 55. minutě hosté snížili Ondrou Macháčkemkem na 4:3, v 58. minutě měli výhodu samostatného nájezdu také domácí, ale Michal Kunášek soupeřova útočníka vychytal. Sršni měli v závěru utkání ještě možnost na srovnání stavu při přesilové hře, ale tu využít nedokázali.
Poslední utkání v letošní sezoně odehrají Sršni v neděli 26. února od 17:30 na domácím ledě proti Příbrami.

Branky a nahrávky: 17. Böhm (Šváb L., Fišar), 24. Adam (Málek, Tvrdík), 55. Macháček (Málek, Tvrdík)

Vyloučení: 5 + TS – 5 + TS

Využití: 0 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Kunášek, Málek, Červinka, Šváb L., Křeček, Fišar, Hríbik, Macháček, Šváb M., Böhm, Adam, Tvrdík

Trenér: Stanislav Bednář