«

«

Pro 10

Oslabení Sršni propadli ve Frýdlantu

Neděle 9.12.2018 HC Frýdlant – SK Sršni Kutná Hora 10:1 (4:0,2:1,4:0) Počet hráčů schopných nastoupit do zápasu, se v neděli smrsknul na pouhých jedenáct a tak ještě cestou v autobuse  musel trenér Procházka řešit rozestavení a nasazování hráčů…

Bohužel pro náš tým se tento problém záhy vyřešil, v 6. minutě odstoupil kvůli poranění kolene Petr Koubský a o dalších pět minut později po faulu i Adam Link, který s bolestmi hlavy a rozostřeným viděním pro jistotu navštívil libereckou nemocnici.

Obě zranění ale neměla vliv na náš špatný začátek utkání, za který spíše mohla naše nesoustředěnost na zápas a hokej jako takový. Domácí se ujali vedení na začátku 4. minuty. V 11. minutě dokázali domácí využít přesilovku, aby si v 16. minutě vše zopakovali a po další využité přesilovce šli do vedení již o tři branky. V této fázi zápasu jsem vůbec nebyli schopni se dostat do zápasu a zaostávali jsme ve všech herních činnostech. Jediný kdo snesl jakési měřítko byl Tomáš Pekař v brance. Ani on však nemohl zachránit vše a do konce třetiny ještě jednou inkasoval a do kabin jsme odcházeli za hrozivého skóre 4:0.

Možná že „bouřka“ v kabině po první části hry pomohla k tomu, že jsme se ve druhé třetině svým výkonem alespoň částečně přiblížili hře zvané hokej. Ve 21. minutě se po přesné přihrávce Ondry Plíhala dokázal v samostatném úniku prosadit Tobiáš Klazar a podruhé v zápase se zapsal do zápisu z utkání. Jako první se totiž objevilo v zápise jeho gesto fair play, když v první třetině upozornil rozhodčího, že upadl bez cizího zavinění a přesilovka, kterou jsme měli hrát byla odvolána. I když jsme ve druhé třetině podávali zlepšený výkon, na rozjeté domácí jsme nestačili a po brankách ve 28. a 37. minutě jsem po dvou třetinách prohrávali 6:1.

Poslední část zápasu byla již nad naše fyzické i psychické síly. Dvě „slepené“ branky v úvodu třetiny nás opět srazily k výkonu z úvodu utkání, inkasovali jsme ještě  ve 50. minutě po osmi sekundách naší přesilové hry a vrchol našeho zmaru nastal v 56. minutě, když jsme minutu a padesát sedm sekund dokázali odolávat přesilovce 5 na 3 a tři sekundy před vypršením obou trestů dokázali domácí vstřelit desátou branku do naší sítě.

Do konce roku nás ještě čekají soupeři z Kladna, Benátek a Letňan nezbývá než doufat, že se naše marodka vyprázdní a budeme moci do zápasů nastoupit…

Vyloučení: 6 – 8