«

«

Zář 22

Další příprava 3.-4. třídy tentokrát úspěšná

V sobotu 21.9.2013 se borci 3.4. třídy střetli v dalším z přípravných utkání  s týmem HC Lvi Chotěboř. Hrálo se na dvou malých přípravkových hřištích, kdy jsme tým stejně jako soupeř, rozdělili na část reprezentující Sršně „A“ a druhý tým Sršně „B“. Tým jsme neměli kompletní. Chyběli Tomáš Knížek a Naty Brichová. Také proto jsme druhou trojku  týmu „A“ prostřídávali do první trojky týmu „B“ a opačně. Utkání byla rozdělena na dvě části, kdy první trvala 40’ a druhou trvající 30’ hrubého času.

Hájek Matěj,Kašpar Jan, Veit Ondřej

( Veit Ondřej a Hájek Matěj prostřídávali v průběhu utkání do „B“ mužstva)

Naše áčko sehrálo dobré utkání s množstvím šancí. Hrálo se rychle a soupeř byl až překvapivě kvalitní. Úvod utkání patřil nám, kdy ve 3’ Lukyn Secký otevřel skóre a vedli jsme 1:0. Pak jsme přenechali iniciativu soupeři a ten se dostal do vedení o dvě branky 1:3. Ve 22’ Šíma Pokorný snížil na 2:3, ale soupeř nenechal nic náhodě a o dvě minuty později opět utekl na rozdíl dvou branek tedy 2:4. Pak ovšem přišly naše chvíle, kdy nejdříve Šíma Pokorný ve 28’ proměnil trestné střílení po nedovoleném zákroku na něj a o dvě minuty později se premiérově připomněl Honza Kašpar, který svojí trefou vyrovnal již na 4:4. O další minutu později se střelecky opět zaskvěl Lukyn Secký a v tuto chvíli jsme dokonce vedli 5:4. Do konce první části jsme však iniciativu opět přepustili soupeři a ten nás opět přeskočil. Po první části jsme tedy prohrávali 5:6.

Druhé dějství jsme odstartovali ve vysokém tempu a postupně po trefách  Matese Švába a 2x Lukyna Seckého naši borci opět vedli. Teď již nadějně 8:6. Bohužel těsně po naší osmé trefě soupeř v 7’ zavěsil a tak byl opět na dostřel. Ve 13’ přišel nešťastný zákrok naší obrany a následné trestné střílení znamenalo opět vyrovnání tentokrát 8:8. Přestřelka však pokračovala dále a v 15’ Lukyn Secký nedovolil soupeři zvrat v utkání a dostal nás opět do vedení tentokrát 9:8. Bohužel se nás držela smůla, kdy ještě v téže minutě po nešťastném odrazu od brusle našeho obránce hráči Chotěboře znovu vyrovnali na 9:9. Tato chvilka naše kluky lehce rozhodila a během dvou minut se soupeř dostal do dvoubrankového vedení 9:11. V tomto utkání však naše hráče zdobila bojovnost a touha ho vyhrát. Kluci hodně přidali zejména v osobních soubojích jeden na jednoho a toto úsilí korunoval v 18’ Lukyn Secký a snížil na 10:11. Za tohoto stavu podržel mužstvo v brance Jenda Koleček, kdy zlikvidoval trestné střílení soupeře po našem nedovoleném zákroku a nedovolil mu odskočit na vyšší rozdíl než aktuální jednobrankový. Závěrečná desetiminutovka patřila našim barvám. Pozorně jsme bránili, Jenda Koleček v brance podržel mužstvo svými zákroky a v útočné polovině řádil jako tornádo Lukyn Secký, kterého zásobovali jeho spoluhráči Šíma Pokorný a Dave Zvěřina celkem zdařenými přihrávkami. Během těchto deseti minut Lukyn zavěsil celkem 3x a tak jsme po závěrečném hvizdu sudího tohoto duelu Matese Procházky (nutno podotknout, že utkání odřídil s přehledem, stejně jako na druhé hrací ploše Katka Pipková) mohli slavit vítězství.

Matějka Vojtěch, Pražák Jáchym, Čížek Denis

( Šváb Matěj a Ježek Pavel prostřídávali v průběhu utkání do „A“ mužstva)

Co se týče druhého utkání výsledek asi hovoří za vše. Soupeř hrál kvalitní hokej podpořený dobrým výkonem gólmana. Naši kluci dělali velké chyby v obrané činnosti a slabá střelba nedonutila brankáře soupeře k nijak těžkým zákrokům. Druhé naše mužstvo se teprve rodí a někteří budou muset získat nejen více hokejového umu, ale také více zkušeností s podobnými zápasy. Jedinou naší branku v utkání vsítil Denis Čížek.