«

«

Zář 22

Přípravka na Spartě nezklamala

Před 14 dny jsme dostali nabídku sehrát přátelské utkání s týmem 2. třídy (roč. 06) HC Sparta Praha a tak bylo o našem prvním „ostrém“ utkání sezóny 2013/2014 rozhodnuto.

 Na poslední trénink, před utkáním se Spartou, jsme si pozvali mladší hráče kategorie 3.-4. třída a v rámci našeho tréninku s nimi sehráli cvičný zápas, abychom na Spartu nejeli úplně „studení“.  To co ovšem přípravkáři předvedli byla hrůza. Skóre, ač jsem ho nepočítal, bylo zcela jednoznačně ve prospěch třeťáků. Ale to by mě až tak netrápilo. Pořádné vrásky na čele mi udělala naše předvedená hra. Ta postrádala snad úplně vše a hlavně pak bojovnost a pohyb (převážně od útočníku směrem ke svojí bráně).  Až mě přepadaly myšlenky, že jestli to takhle bude vypadat i v sobotu na Spartě tak zruším i slíbený pozápasový výlet do pražské ZOO. Nakonec na něj došlo 😉


HC SPARTA PRAHA – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 13:11

střely na bránu 38:27 

Góly: Janata, Brichová, Brichová  (Knížek), Franc  ( Janata), Brichová, Brichová (Macháček), Franc  ( Janata), Balvín (Brichová), Hrubý, Franc, Šetina ( Franc)

Sestava:

Franc Dominik – Hrubý Petr – Janata Tomáš – Šetina Jaroslav

Knížek Jan – Brichová Natálie – Balvín Patrik – Macháček Sebastien

G: Neuman Dan 


Do Holešovic jsme v sobotu ráno dorazili v počtu (pouze) 8 hráčů do pole + gólman.  Omluvenky se nahromadily tak, že nám kompletně odpadla jedna lajna. Při pohledu na sparťanský tým během předzápasová rozcvičky, který čítal 21 hráčů a gólmana, to nebyl zrovna povzbuzující pohled.

   Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně a hned během prvního střídání jsme inkasovali. Druhý gól v naší síti na sebe taky nenechal  dlouho čekat. To už se však sršní letka probrala k životu a i ona začala bodat svými žihadly. Od prvních minut byla na malých sparťanech vidět větší zápasová rozehranost. Největší naší bolestí byl nedůraz a špatné řešení situacích v okolí našeho brankoviště a to hlavně v první půli utkání. Celkem nás za to hráči v rudých dresech  potrestali  4krát.

Zápas hraný na 4 x 15 min. hrubého času, měl od počátku velmi slušné tempo. Rozdíl v naší hře, v porovnání se čtvrtečním cvičným zápasem s třeťáky, byl diametrální. Nasazení, bojovnost, pohyb a chuť do hry. To vše bylo zase zpět. Otázkou jen bylo jak dlouho vydrží sršni v tomto tempu, neboť sparťani své síly rozkládaly do 4 řad, kdežto sršni pouze do 2. Nakonec pro mě bylo milým překvapením, že sršni vydrželi v nasazeném tempu až do konce utkání.

Na samotných hráčích bylo vidět, že byli se svou předvedenou hrou spokojení a že si zápas užili a tak chmury z porážky zmizeli opravdu velmi rychle. Po zápase tak mohl následovat slíbený výlet do pražské ZOO.

Hodnocení hráčů:

Dominik FRANC: bilance 3+1 hovoří za vše. A to ještě několik tutovek neproměnil. To se zřejmě projevilo to, že ho taťka dal den před zápasem pozdě spát 😉 Tak pro příště Láďo …

Tomáš JANATA:  jako vždy nebojácný výkon. Ve druhé půli měl několik perfektních obranných zákroků a celkově defenzivně velmi dobrý. K tomu navíc podpora ofenzivy 1+2!

Petr HRUBÝ: pro něho netradičně na postu útočníka a hned první zápasový gól! Viditelné zlepšení v osobních soubojích.

Jára ŠETINA: z počátku moc nebruslil a při bránění mu chyběla trochu větší zdravá agresivnost, ale s přibývajícím časem přibýval i Járův pohyb a získával na jistotě. Z postu obránce nakonec i skóroval.

Jan KNÍŽEK: čekal ho nelehký úkol a to stačit v útoku rychlostně Natálce. Z počátku se zdál nervózní a zakřiknutý, ale svojí šikovnost několikrát předvedl v plné parádě. Ke gólu měl opravdu blízko.

Natálka BRICHOVÁ: jak jsme u ní zvyklí – torpédo na bruslích. Svojí rychlostí se dostávala do brejků a nekompromisně je proměňovala. K tomu perfektní hra dozadu. 1*

Patrik BALVÍN: neposlouchal ho puk – tréninkový deficit byl vidět. I tak ale platný hráč. Bruslil a bojoval. Poctivě se vracel, za což byl po zásluze gólově odměn.

Sebastien MACHÁČEK: na první zápas na postu obránce vcelku dobrý pozičně. Občas nestíhal bruslařsky a nevyhnul se ani pár chybičkám v rozehrávce. Vše si vynahradil pěknou gólovou přihrávkou Natálce.

Dan NEUMAN: solidní výkon! Oproti loňské sezóně obrovské zlepšení. Jen tak dál.

 Zajímavostí utkání byla ve sparťanském dresu účast syna mnohonásobného finského reprezentanta, mistra světa z roku 2011 a současného hráče Lva Praha Mika Kapanena. 

 

Created with flickr slideshow.

1 komentář

Komentáře byly zablokovány.