«

«

Lis 12

Díra v ledu, díra ve výkonu

Neděle 10.11.2019 HC Příbram – SK SRŠNI Kutná Hora 5:1 (1:0,3:1,1:0) Do Příbrami je cesta dlouhá, ovšem čekání na zápas bylo ještě delší. Když jsme dorazili do Příbrami, zjistili jsme, že si máme odbýt svou herní premiéru v jejich tréninkové hale, kterou interně nazývají „dobytčák“. Opravdu tam byla zima😊. Zázemí už taky něco pamatuje, nicméně tým se připravil a rozehřál se při rozbruslení. Po něm však, na začátku úpravy ledu, zastávkovala rolba, která vysekla nožem velkou jámu do ledu u střídačky domácích. Ledaři se pokusili o opravu ledu, nicméně velikost a hloubka díry byly tak velké, že nebylo možné hrát. Domácí proto dostali od rozhodčích hodinu na nápravu a ta se povedla. Přesunuli jsme se do hlavní haly, kde zkrátili krasobruslařské klání. Zápas byl zahájen o hodinu později, na jeho začátku nám ještě vyklízeli ze střídačky stoly, kabely a další techniku, potřebnou k předchozí akci.

Podobné komplikace se vždycky podepíší na některém ze soupeřů, tentokrát jsme si s tím neporadili my. Stěhování už rozehraných a rozehřátých hráčů do jiné kabiny v jiné hale nenesli všichni hráči s dostatečným nadhledem, nejspíš i proto nám trvalo celou první třetinu, než jsme se dostali alespoň trochu do rytmu. Domácí měli plnou střídačku, tým složený převážně z mladých hráčů, doplněný několika zkušenými borci. Věkové rozpětí 20 až 48 let hovoří jasně. Přestože chvílemi působila hra vyrovnaným dojmem, byli jsme to my, kdo tahal za kratší konec. Když už jsme si vytvořili šance, netrefili jsme bránu nebo jsme použili gólmana jako terč. I proto vyznívá střelecké skóre první části jasně pro domácí poměrem 16:8! Gólově však byla převaha minimální, protože David Jelínek předváděl jeden skvělý zákrok za druhým. Inkasovali jsme jen jednou, na konci 7. minuty, kdy se podařilo domácímu Andělovi protlačil puk kolem tyče, po objetí brány.

První půlku 2. třetiny lze nejspíš zhodnotit jako nejhezčí z pohledu diváka. Oba týmy předváděli pěkné akce, hra byla rychlejší, vyloučení jen jediné. Vysokou hůl v obličeji odnesl Vojta Dytrych drobným zraněním na hlavě. Soupeř byl nepochybně hladovější po úspěchu, proto se mu podařilo navýšit stav na 2:0 ve 33. minutě z hole Rejzka. Naše nasazení mírně ovadlo, ne však soupeřovo. Kolouch byl střelcem dalšího gólu, který jsme inkasovali jen 37 sekund po druhém. Naděje nám svitla za další tři minuty, po akci třetí pětky. Aleš Sádlo našel rozjetého Klazara, který ač byl nejmladším hráčem na ledě, předvedl všem ostatním, jak naložit s brejkovou šancí. Střelou nad pravé rameno gólmana Kodada vyhnal všechny spící pavouky z domácí brány a snížil na 3:1. Koncentrace na zápas byla naší slabou stránkou, takže místo uklidnění po snížení, abychom se do třetí části nadechli k obratu, jsme inkasovali po čtvrté, už 16 sekund po našem gólu! Prosadil se opět Kolouch s asistencí Jindry. Herní chyby, dostali tým dolů, takže i do kabiny šli hráči se sklopenými hlavami. Přestože byla 2. třetina střelecky nejvyrovnanější (11:10), gólově pro nás byla nejhorší!

Třetí třetina tedy začínala za stavu 4:1 pro domácí. Naše aktivita po jejím zahájení nijak nevybočovala z předchozí hry, přes několik šancí nás držel soupeř „na uzdě“. Tu přitáhl ve 43. minutě Beneš, když tísněn naším hráčem překonal z blízkosti Jelínka střelou do horní části brány a navýšil stav na 5:1. Do konce třetiny jsme už nevymysleli nic, čím bychom zkorigovali nepříznivé skóre, dlouhá cesta do Příbrami tak ještě zhořkla plnou bodovou ztrátou.

Po 9. kole jsme s 10 body na 5. místě východní skupiny KLM. 4. místo drží HC Poděbrady se 13 body, 6. pak HC Benešov se 7 body, následovaný HC Žabonosy také se sedmi body a na 8. místě je HC Vlašim se 6 body.

Po dvou venkovních zápasech nás nyní čekají tři domácí utkání v řadě. Nejprve přivítáme HC Rakovník v sobotu 16.11. od 17:30, následuje derby s HC Čáslav v sobotu 23.11. od 17:30 a poslední listopadový víkend zahájíme druhou půlku základní části s jedním z lídrů letošního ročníku BK Mladá Boleslav.
Čekají nás tedy velmi těžcí soupeři, před vánočními svátky nás proto přijďte povzbudit a užít si zápasy s námi.