«

«

Lis 10

Hlad je nejlepší trenér?

Juniorku čekala o víkendu porce dvou utkání na ledech soupeřů. Nejprve se v sobotu vypravila do Velkých Popovic a v neděli se pak utkala s „novým“ soupeřem HC Smíchov 1913, tedy celkem, který do června 2019 vystupoval pod hlavičkou HC Slavoj Zbraslav.

Sobota 9.11.2019 HC Slavoj Velké Popovice – SK Sršni Kutná Hora 4:5 (3:1,1:2,0:2)

S Popovicemi jsme v letošní sezoně již hráli, ale dosud jsme je neporazili. Bylo tedy na čase tuto skutečnost změnit. Motivací navíc se pak stal oběd v místní oblíbené restauraci, který byl podmíněn vítězstvím nad domácími hráči. Sestava pečlivě připravená na čtvrtečním předzápasovém tréninku vzala do sobotního rána za své, kvůli zdravotním problémům hned čtyř hráčů. První zhruba dvě minuty jsme se do soupeře zakousli, ale z úvodního tlaku jsme „vytěžili“ pouze tři branky ve vlastní síti! Domácí ze své první útočné akce dokázali v čase 1:57 skórovat z dorážky, v páté minutě třetí střela na naší branku v zápase znovu skončila v naší síti a v čase 5:23 opět z dorážky skórovali domácí již na 3:0. Nám se sice podařilo v sedmé minutě korigovat na 3:1 Petrem Koubským, ale naše hra v první třetině byla málo důrazná.

Ve druhé třetině jsme důraz zvýšili a odměnou nám bylo vyrovnání na 3:3, nejprve Lukáš Secký ukázkovou tečí střely Jana Kopeckého využil přesilovku a o srovnání stavu se ve 32. minutě postaral Petr Koubský svou druhou brankou v zápase. Mezi 35. a 40. minutou poslal rozhodčí na trestnou lavici hned pět našich hráčů a domácí hned první přesilovku dokázali využít a šli tak znovu do vedení 4:3. Více než dvouminutovou přesilovku domácích 5 na 3 přerušila druhá přestávka a také díky tomu jsme toto oslabení přečkali bez úhony.

Ve třetí třetině jsme se snažili o vyrovnání, které dlouho nepřicházelo, několikrát zahrozili také domácí, když například trefili tyčku naší branky, ale ve 49. minutě jsme se konečně dočkali. David Zvěřina našel přihrávkou Filipa Mikešku, který po samostatné akci srovnal na 4:4. Nakonec se jako největší „hladovec“ toužícím po chutném hamburgru ukázal Petr Koubský, který se štěstím a na dvakrát překonal v čase 58:24 domácího brankaře a svou třetí brankou v utkání přisoudil Sršňům nejen první vítězství nad Velkými Popovicemi v probíhající sezoně, ale také první výhru vůbec.

Obrovskou radost hráčů z výhry trochu zkalila skutečnost, že restaurace byla z důvodů konání soukromé akce uzavřena (naštěstí se spokojili s náhradním řešením v podobě návštěvy jiného oblíbeného stravovacího podniku a jí si mohl dovolit v nadpisu parafrázovat známý výrok)…

Sestava: Pekař – Zvěřina, Knížek, Kopecký – Kvapil, Koubský – Plíhal – Secký, Mikeška – Hladík – Klazar, Zahradníček – Bartoš – Hnilička

Branky a nahrávky: 7. Koubský (Hladík), 29. Secký (Kopecký), 32. Koubský (Plíhal), 49. Mikeška (Zvěřina), 59. Koubský (Plíhal)

Tresty: 10:12 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář

Neděle 10.11.2019 HC Smíchov 1913 – SK Sršni Kutná Hora 2:3 (1:0,1:0,0:3)

V neděli se dal vzhledem k našemu programu očekávat těžší soupeř, v letošní sezoně jsme se s ním utkali poprvé. Po zkušenosti z úvodu sobotního utkání Sršni nasadili ostré tempo a svého soupeře přehrávali. Přesto domácí dokázali využít našeho drobného zaváhání a v 15. minutě se ujali vedení 1:0. I když si Sršni udržovali územní převahu, všechny naše snahy o skórování eliminoval domácí brankař. Dílem svým uměním, ale své sehrálo i naše špatné zakončení.

Podobný obraz hry se odvíjel i ve druhé třetině, Sršni dobývali domácí svatyni, ale většina jejich zakončení končila v náručí nebo na betonech srážce domácí svatyně. Za naši nemohoucnost v zakončení jsme nakonec byli i potrestáni druhou brankou v naší síti. Po dvou třetinách jsme tak prohrávali o dvě branky.

Rozhodčí na každé straně vyloučili za celý zápas pouze jediného hráče a je tak dobře, že jsme se v jediné početní převaze dokázali střelecky prosadit. Střela Honzy Kopeckého se od brankové konstrukce odrazila do zad brankaře a skončila v síti. Ve 46. minutě tak svítilo na ukazateli skóre 2:1. Povzbuzeni brankou i vědomím, že o den dříve dokázali Sršni smazat tříbrankové manko, jsme se hnali za vyrovnáním, které nakonec přišlo v 54. minutě z hole Ondry Plíhala. I přes množství brankových příležitostí se Sršňům podařilo skórovat už pouze jedno, autorem třetí a zároveň vítězné branky byl znovu Ondra Plíhal, když se mu po přihrávce Petra Koubského podařilo konečně trefit branku v místech, kde nestál domácí brankař.

Sestava: Pekař – Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil, Koubský – Plíhal – Secký, Mikeška – Hladík – Bartoš, Zahradníček – Hnilička

Branky a nahrávky: 46. Kopecký (Kvapil, Mikeška), 54. Plíhal (Secký), 59. Plíhal (Koubský)

Tresty: 2:2 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0

Příští utkání sehraje juniorka na domácím ledě v neděli 17.11.2019 od 17:30 proti Nové Pace.