«

«

Lis 18

Narazili jsme na silnějšího soupeře

Neděle 17.11.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – HC Nová Paka 2:6 (0:3,1:2,1:1) V nadpisu článku tentokrát není žádný skrytý význam a není ani parafrází nějakého známého výroku. Sršni na svém ledě přivítali soupeře z Nové Paky a většina jeho hráčů svým vzrůstem a vizáží rozhodně nepřipomínala juniorskou kategorii.

Paradoxem je, že soupeř nakonec vyhrál nikoliv díky svým fyzickým předpokladům, nebo herní převaze, ale díky našim individuálním chybám. Na některých hráčích sice byl v úvodu zápasu znát přehnaný respekt ze soupeře, ale ten postupně zmizel. Soupeř k první brance využil naši ztrátu puku v obranném pásmu, v 16. minutě se středem hřiště individuální akcí prosadil hostující Dvořák a krátce před koncem první třetiny soupeř k brejku využil naši nepřesnou rozehrávku v útočném pásmu. Do kabin jsme tak odcházeli s tříbrankovým mankem. Podobnou situaci jsme již zažili minulý víkend ve Velkých Popovicích a nakonec jsme utkání dokázali otočit. Naději na podobný vývoj utkání vykřesal ve 27. minutě Tobiáš Klazar, když po přihrávce Tomáše Knížka poslal puk pod víko hostujícího brankaře. Jak už to ale v našich zápasech poměrně často bývá, ze snížení jsme se neradovali dlouho, za necelou minutu jsem jen přihlíželi jak soupeřův útočící hráč objíždí naši branku a překonává bezmocného Tomáše Pekaře. Toho hosté překonali do konce třetiny ještě jednou a myšlenky na obrat zápasu se přesunuli do oblasti sci-fi. Třetí třetina přinesla spíše boj než hokej a oba týmy v ní dokázali jednou skórovat. Za domácí se znovu prosadil Tobiáš Klazar, který po buly v útočném pásmu „vymíchal“ nejen obránce ale i brankaře soupeře. Sršni doplatili na svou slabou produktivitu, i proti fyzicky vyspělejšímu soupeři si dokázali vytvořit dost střeleckých příležitostí, které ale nedotáhli do konce a individuální chyby , které soupeř dokázal potrestat.

Sestava: Pekař – Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil, Hnilička – Stružinský, Koubský – Plíhal – Hobza, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Pokorný

Branky a nahrávky: 27. Klazar (Knížek), 53. Klazar

Tresty: 10:4 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář