«

«

Lis 18

Dobrý výkon Sršňů a bod od silného Rakovníka

Sobota 16.11.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – HC Rakovník 5:6 SN (3:2, 2:2, 0:1, 0:1) Rakovník patří v letošní sezóně k velmi silným soupeřům, byli jsme proto v očekávání jeho herní síly na našem domácím ledě. Trenér Sršňů Stanislav Bednář měl k dispozici téměř kompletní kádr, nastupovali jsme proto plni odhodlání a hráči si věřili.

Od začátku zápasu nebyla patrná převaha jednoho z týmů a to pro nás bylo dobrým zjištěním. Byli jsme hodně aktivní, několik akcí jsme dotáhli ke slibným střelám na bránu soupeře. Poprvé jsme ovšem inkasovali my, po nešťastném zamotání puku pod nohami velmi blízko naší brány. Netrvalo dlouho a inkasovali jsme ze standardní situace. Přestože jsme rychle inkasovali 2x po sobě, celý tým ctí síla, kterou dali soupeři pocítit ve zbylých minutách 1. třetiny. První gól zajistila 2. pětka. Jan Tvrdík asistoval Matoušovi Jelínkovi, který vlastní odraženou střelu dorazil z prostoru brankoviště. V 19. minutě zaúřadovala 1. pětka, která soupeře sevřela v jejich obranném pásmu. Když nahrával Javůrek na pravý kruh hluboko najetému Chmelařovi, nejspíš nečekal, že půjde o nahrávku gólovou. Chmelař totiž rychlou střelou z ostrého úhlu překvapil všechny a nejvíc gólmana Burgra. Radost hráčů byla na místě, v tu chvíli jsme soupeře přehrávali způsobem, který jsme neočekávali. Ve 20. minutě 2. pětka zaúřadovala po druhé. M. Jelínek nahrál Jiráňovi na levý kruh a ten dělovkou do horního rohu brány zavelel k obratu skóre. Ohromná radost střelce nesouvisela jen s touto akcí. V lednu 2019 utrpěl Dominik zranění, kvůli kterému nemohl dlouho hrát. Když se uzdravil, začal trénovat jako kůň, aby dohnal tréninkové a zápasové manko. Přesto se mu v letošní sezóně nedařilo navázat na řadu sezón, ve kterých patřil ve svých kategoriích vždycky k těm nejúspěšnějším střelcům. Tento gól je prvním gólem v mistrovském utkání v roce 2019, velká radost proto byla na místě!

Sršni pokračovali ve 2. třetině v dobrém výkonu a už na začátku 23. minuty navýšili vedení na 4:2, když se předvedla pohlednou akcí 3. pětka. Rudolfský zavezl po levém křídle puk do útočné třetiny, souběžně „šlápl do pedálů“ Jiří Tvrdík a po ose přebruslil soupeře, proto mohl usměrnit puk do brány po milimetrové nahrávce Rudolfského. Emoce s námi ještě cloumali, když nám předvedli rakovničtí svojí sílu. Trojice zkušených hráčů zamotala hlavu Sršňů a po ose Vyskočil – Ságner – Klaus snížili na 4:3. Dobrý výkon týmu ovšem potvrdila opět 1. pětka. Beran si poradil se soupeři, nahrál dobře najetému Dytrychovi a ten předvedl Pravdovi v bráně soupeře, že je mladej ale šikovnej. Snových 5:3. V oslabení jsme však inkasovali ve 36. minutě po pouhých 6 sekundách a soupeř opět dotáhl na rozdíl jediného gólu 5:4.

Třetí třetina byla herně trochu jiná, nejvíce se, bohužel, zviditelňovali rozhodčí. V 54. minutě jsme inkasovali po dalším oslabení a stav byl opět vyrovnaný. V 59. minutě nejprve fauloval hráč hostí, a druhý vzápětí zcela záměrně doslova sestřelil našeho hráče. Přesto byly oba tresty jen 2 minutové. Výhoda byla přesto na naší straně ve formě přesilovky 5 na 3 na minutu a 15 sekund. Nesehráli jsme ji však dobře, proto zůstal po 60 minutách stav 5:5. Prodloužení jsme začali ve stejném poměru hráčů, ale ani zbylých 45 sekund jsme nedokázali využít k ukončení zápasu. V následných nájezdech předvedli hráči hostí svoji zkušenost a prémiový bod za výhru získali pro sebe.

Sršni mohou být pyšní na svůj výkon, i když trestuhodně nevyužili početní výhodu v závěru zápasu.
Děkujeme fanouškům za podporu z tribun, i hloučku s bubeníkem fandícím hostujícímu týmu.

Další zápas odehrajeme na domácím ledě v sobotu 23.11.2019 od 17:30 s HC Čáslav.