«

«

Úno 23

Hattrick Ondry Plíhala

Neděle 23. 2. 2020 HC Smíchov 1913 – SK Sršni Kutná Hora 5:6 (3:1,0:2,2:2,0:1) Po páteční jasné prohře v Nové Pace si junioři chtěli napravit reputaci v neděli na pražské Nikolajce proti HC Smíchov 1913. Sestava se proti pátku trochu pozměnila a do pole bylo připraveno jedenáct hráčů.

Soupeř na tom byl početně stejně a tak byly, alespoň v tomto směru, síly vyrovnané. Sršni byli od úvodních minut hokejovější, dostávali se do zakončení, ale domácího brankaře nepřekonali. Pak jsme ale v osmé minutě nepokryli soupeřova hráče před brankou a domácí nás potrestali úvodní brankou zápasu. Za necelou minutu a půl zbytečně zavezl kotouč do našeho pásma nováček v naší sestavě Max Mašín , přišel o něj a domácí znovu z bezprostřední blízkosti zvýšili na 2:0. To nás trochu srazilo na kolena, ale ve 14. minutě Filip Mikeška projel celým hřištěm a snížil na 2:1. To nás mělo uklidnit a nastartovat, ale domácí za minutu znovu využili náš malý důraz před vlastní brankou a znovu odskočili na dvoubrankový náskok.

S tímto mankem jsme nastupovali ve druhé třetině v početní převaze, když jsme dohrávali přesilovku z první části hry. Přesilovku nakonec dvě sekundy před jejím vypršením využil Ondra Plíhal, když z těžkého úhlu prostřelil domácího gólmana. Za minutu a půl si Ondra zopakoval brankovou střelu a bylo srovnáno na 3:3. Ve 27. minutě nám obrovskou příležitost na otočení zápasu poskytl domácí hráč s číslem 17, který tak vehementně a tak dlouho protestoval proti neodpískání domnělého faulu, až si vykoledoval snad všechny tresty, které lze v hokeji udělit, 2 minuty, 10 minut, OK a TH. Sršni tak měli před sebou sedmiminutovou přesilovku (tu nakonec zkrátilo vyloučení našeho hráče). Bohužel je smutné, když musím konstatovat, že jediným úspěchem přesilovky bylo, že jsme neinkasovali. Tato pasáž se nám nevydařila a snad pod dojmem, že se nám v přesilovce nemůže nic stát, jsme ji odehráli velmi špatně.

Do poslední třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Ten ale vydržel jenom minutu a deset sekund, když domácí v přesilovce zvýšili na 4:3. Odpověď z naší strany byla ale blesková. Za 29 sekund srovnal po hezké kombinaci s Petrem Koubským svou třetí brankou Ondra Plíhal, který tak završil čistý hattrick. Když už oba celky pomýšleli na samostatné nájezdy, domácí opět po důrazu před naším brankařem dostali nadvakrát puk do naší sítě a ujali se vedení 5:4. Do konce zápasu zbývali tři minuty a dvě sekundy a když ještě v čase 57:53 dostali domácí možnost k přesilové hře, vypadalo to se ziskem bodů pro Sršně špatně. Pak ale ukázali bojovné srdce (nikoliv poprvé v sezoně) a v čase 59:07 se před soupeřovu branku prodral Petr Koubský a vyrovnal na konečných 5:5.

Předchozí dva zápasy, které skončili remízou, jsme prohráli na samostatné nájezdy, když jsme nedokázali proměnit ani jeden z osmi. Tentokrát nás do vedení bekhendovým blafákem o tyčku poslal do vedení Petr Koubský, ve druhém kole hosté vyrovnali, ale do vedení nás nakonec vítěznou brankou poslal Filip Mikeška. Další střelci obou týmů už byli neúspěšní.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Hnilička – Mašín, Koubský – Plíhal – Hobza, Mikeška – Hladík – Secký, Pokorný

Branky a nahrávky: 14. Mikeška, 22. Plíhal (Koubský), 24. Plíhal, 42. Plíhal (Koubský), 60. Koubský (Secký), 60 Mikeška

Tresty: 75:8 Využití: 1:1 Oslabení: 0:1

Trenér: Stanislav Bednář

Další utkání sehrají Sršni v neděli 1. 3. 2020 od 17:30 na domácím ledě proti Nové Pace.