«

«

Led 14

Hra lepší než výsledek

Neděle 13. 1. 2019 HC Poděbrady – SK Sršni Kutná Hora 3:2 (2:0,1:2,0:0) Přestože zápas juniorů s Velkými Popovicemi a s Poděbrady dělilo od sebe jen 47 hodin, předvedli Sršni v každém z nich naprosto rozdílné výkony.

Neodpustil jsem si v souvislosti s pátečním zápasem malou slovní hříčku v nadpisu. Sršni přijeli do Poděbrad v zraněními a lyžařským výcvikem pozměněné sestavě, navíc měl Ondra Macháček v nohách sobotní utkání za Áčko v Benešově. Přesto se do soupeře, kterého ještě v letošní sezoně nedokázali porazit pustili bez bázně a hany. Vypracovali si i první brankovou příležitost. První zákrok našeho gólmana zaznamenal paradoxně Tomáš Pekař na střídačce, kterého (naštěstí ne příliš prudce) zasáhl do hlavy vyhozený puk. Domácí měli velice rychlý přechod do útočného pásma, nám se ale dařilo jejich útoky zachytávat, případně ztroskotali na dobře chytajícím Filipovi Wagenknechtovi. Bohužel v 7. minutě nedokázal v oslabení reagovat na tečovanou střelu od modré a domácí se ujali vedení 1:0. Ani za tohoto stavu nepolevili Sršni ve své útočné aktivitě a na svoje poměry nezvykle často zaměstnávali domácího brankaře. K vstřelení branky nám ale chybělo někdy kus štěstí, někdy víc klidu, nebo víc hokejového umění. V 17. minutě využili domácí našeho zaváhání na obranné modré a střelou nad lapačku zvýšili vedení na 2:0.

Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu jako ta první, s tím rozdílem, že branky padali také do domácí sítě. Nejdříve ve 26. minutě Tobiáš Klazar zatáhl puk do třetiny a předložil ho Filipovi Mikeškovi, který snížil na 2:1. O tři minuty později dokázal v přesilové hře po nahrávce Tomáše Fišara vyrovnat Ondra Plíhal. I domácí dokázali vstřelit branku ,kterou ale hlavní rozhodčí neuznal, ale 26. sekund před koncem třetiny znovu v přesilovce a znovu tečovanou střelou skórovali tentokrát v souladu s pravidly a po dvou třetinách tak byl stav 3:2.

V poslední třetině se již trochu začal projevovat menší počet hráčů Sršňů i tréninkové a zápasové manko některých z nich, přesto se o zisk bodů rvali do poslední chvíle. Domácí sice dostali puk do naší branky, ale znovu to bylo v rozporu s pravidly a branka opět nebyla uznána. Sršni pak nedokázali využít ani krátké přesilové hry 5 na 3 krátce před koncem a ani hry 6 na 4, když střela Tobiáše Klazara skončila na masce domácího brankaře a odešli tak poraženi 3:2.

I přes prohru, která samozřejmě mrzí každého, byl trenér s předvedenou hrou a výkonem všech hráčů spokojen.

Vyloučení: 10 (1 x OK pro funkcionáře) – 6

Využití: 2 – 1

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Klazar – Plíhal – Mikeška, Hobza – Macháček – Fišar, Zíka, Bachtík – Hnilička, Link – Brich

Trenér: Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 26. Mikeška (Klazar), 29. Plíhal (Fišar)