«

«

Lis 19

Hra nebyla dle představ trenéra. Na výhru to, ale stačilo.

Kutná Hora – Hokejisté Kutné Hory přivítali ve čtvrtek v dalším duelu krajské hokejové soutěže na domácím ledě kladenskou Hvězdu. Ačkoliv se Sršňům herně příliš nevedlo, dokázali svého soupeře porazit vysoko 7:2.

Hned po devadesáti sekundách hry se Sršni radovali z úvodní branky zápasu, když do sítě prošla střela Pavla Švejdy od modré čáry. Vedení ale udrželi kutnohorští hokejisté jen dvě minuty. Pak využili hosté chyby v rozehrávce domácího celku, dostali se do útočného pásma a po několika odrazech se puk zjevil před Náprstkem, který díky předchozím zmatkům střílel do prázdné branky – 1:1.

Nerozhodný stav vydržel do 10. minuty, kdy se opět skóre změnilo. Kotouč se po vhazování dostal k Vimmerovi, a ten ho poslal střelou po ledě k tyči – 1:2. Kutná Hora však dokázala na obdrženou branku rychle reagovat, když se štěstí přiklonilo k Hynkovi, který využil odrazu puku a nasměroval touš do sítě nic netušícího Formánka. Minutu a půl před koncem první třetiny využil, chytrou střelou zpoza branky, Javůrek přesilovku, když využil odrazu puku o brankáře, šla do kabin radostněji Kutná Hora.

Tak jak skončili Kutnohorští první dějství, tak vstoupili do druhého, když po dvaačtyřiceti sekundách skóroval ranou od modré čáry Siváček. Na další branky si museli diváci počkat až do poslední třetiny, konkrétně do 47. minuty, kdy Javůrek tečoval Fišarovu střelu a přidal pátý gól domácího celku. V 56. minutě pak Javůrek prostrčil puk Siváčkovi, který se objevil sám před hostujícím brankářem a neomylně zvýšil na 6:2. Poslední slovo měl Jelínek, který obral obránce o kotouč a následný nájezd na Formánka bezpečně proměnil. Sršni tak i bez několika chybějících hráčů dokázali zvítězit, a to 7:2.

Stanislav Bednář: Musíme hrát lépe

„V zápase nám chyběli důležití hráči a na našem výkonu se to podepsal, jelikož nebyl dobrý. Neproměnili jsme nějaké šance, byli jsme liknaví, měli jsme špatný pohyb. Asi jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám,“ uvedl bezprostředně po skončení duelu trenér hokejistů Kutné Hory Stanislav Bednář a pokračoval v hodnocení zápasu: „Výsledek je sice jednoznačný, což by být měl, ale nepřikládám tomu žádnou velkou váhu. Měli jsme předvést úplně jinou hru, od níž se pak můžeme odrazit. Někdy to tak bývá, že i když se vám nedaří, tak to tam soupeři napadá. Soupeř přijel s nízkým počtem hráčů, ale až budeme hrát na jeho ledě, tak nás bude čekat mnohem těžší utkání.“

V neděli čekají Kutnou Horu Kralupy. „Očekávám prakticky stejné utkání, jako s Kladnem. Záleží na nás, konkrétně na tom, zda se nám někteří hráči uzdraví a přijdou. Když vám v první pětce vypadnou tři hráči, tak je to znát,“ konstatoval trenér Stanislav Bednář.

Kutná Hora – Hvězda Kladno 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)Branky a asistence: 2. Pav. Švejda (Jiráň, Jan Tvrdík), 12. Hynek (Chmelař), 19. Javůrek, 21. Siváček (Čejka), 47. Javůrek (Fišar, Čejka), 56. Siváček (Javůrek), 57. Jelínek – 4. Náprstek (Karas), 10. Vimmer (Stach). Vyloučení: 2-2.
Kutná Hora: Jelínek (Březina) – Pav. Švejda, Čejka, Křeček, Chmelař, Havelka, Siváček, Javůrek, Jiří Tvrdík II, Hynek, Jan Tvrdík, Jiráň, Fišar, M. Šváb, Jelínek, Marvan. Trenér Stanislav Bednář.
Hvězda Kladno: Formánek – Procházka, Bakula, Vrkota, Karas, Náprstek, Vimmer, Fiedler, Pavlíček, Stach, Palivec, Průcha, Longauer.