«

Lis 17

Sršni doma opět úspěšní

11. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – HC Hvězda Kladno  7:2  (3:2, 1:0, 3:0)

I ve druhém ze série tří domácích zápasů Sršni zvítězili a i když výsledek vypadá jednoznačně, výhra se nerodila snadno…

Vlivem zranění, pracovních povinností a trestů musel trenér Bednář na poslední chvíli povolat do sestavy Davida Marvana, který se po zranění pomalu vrací do hry. Jako první se z branky radovali domácí, když souhru druhé pětky zakončil ve 2. minutě přesnou střelou od modré Pavel Švejda. Za necelé dvě minuty ale dokázali hosté díky našemu malému důrazu před vlastní brankou vyrovnat na 1:1 a v 10. minutě šli dokonce hráči Kladna do vedení. V té době byl poměr střel na branku 1:6 ve prospěch hostů. Ve 12. minutě po chybě hostujícího brankaře srovnal na 2:2 Otakar Hynek. V 17. minutě hráli Sršni přesilovku a měli dokonce několik sekund výhodu dvou hráčů v poli. Již při hře 5 na 4 nejprve v krátkém sledu za sebou nevyužili dobrou příležitost Fišar a Javůrek, když nedokázali poslat puk do odkryté brány, ale 12 sekund před vypršením trestu se přece jenom dokázal prosadit Petr Javůrek a strhl vedení v zápase opět na stranu domácích.

Štěstí nám přálo i na začátku druhé třetiny, když se po 42. sekundách hry dokázal prosadit netradiční centr první formace Roman Siváček, kterému přihrával David Čejka. Sršni sice vedli o dvě branky, ale hosté se nevzdávali a několikrát jim zle zatopili, David Jelínek v bráně však všem střeleckým pokusům soupeře odolal a do kabin se po dvou třetinách odcházelo za stavu 4:2.

Za ošidného dvoubrankového vedení jsme do třetí třetiny nastupovali oslabeni o Matouše Jelínka, který byl vyloučen se závěrečnou sirénou druhé třetiny. Naším prvořadým úkolem tak bylo neinkasovat, což se nám podařilo. Pátou branku zápasu sice ve 47. minutě vstřelil junior Tomáš Fišar, kterému asistoval Javůrek, v oficiálním zápise jsou však střelec a asistent prohozeni. A protože jak se říká „co je psáno, to je dáno“, žádná basa od mlaďase do kabiny nebude… V 56. minutě svou druhou brankou v zápase zvyšoval Siváček na 6:2 a skóre zápasu uzavřel na konečných 7:2 Matouš Jelínek, který se v 57. minutě dostal za obranu soupeře a přesnou střelou nedal kladenskému brankaři šanci.

Poslední ze série domácích zápasů sehrají Sršni v neděli 20.11.2016 od 17:30 proti celku HK Kralupy nad Vltavou.

Branky Sršňů: 2. Švejda (Jiráň, Tvrdík Jan ), 12. Hynek (Chmelař), 19. Javůrek, 21. Siváček (Čejka), 47. Javůrek (Fišar, Čejka), 56. Siváček (Javůrek), 57. Jelínek Matouš.

Sestava: D. Jelínek (Březina) – Marvan, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Čejka, Křeček, Javůrek, Fišar, Jelínek M., Tvrdík Jan, Jiráň, Siváček, Hynek, Tvrdík Jiří II,  M. Šváb

Trenér: Stanislav Bednář