«

«

Lis 19

Junioři utrpěli vítězství

Sobota 19.11.2016 SK Sršni Kutná Hora  – TJ Slavoj Zbraslav 7:3 (1:0,2:3,4:0). V devátém kole krajské ligy juniorů přivítali Sršni na domácím ledě celek TJ Slavoj Zbraslav. V nepříliš vydařeném utkání nakonec domácí urvali vítězství a největší podíl na této výhře měl autor čtyř branek Jan Tvrdík.
Zápas jsme nezačali příliš dobře, nedařila se nám kombinace a na ledě jsme se spíše hledali. Kvalitě hry neprospěl ani puk, který po ledě klouzal tak rychle, že by ho snad předjela i rolba… Nicméně ve 14. minutě se nám podařilo využít přesilovou hru, kdy Jan Tvrdík dokázal z blízka překonat hostujícího gólmana po přihrávce Filipa Málka. Tato branka byla jedinou v první třetině a Sršni šli do kabin s hubeným náskokem jedné branky.

Ani průběh druhé třetiny neodpovídal představám trenéra. Ve 29. minutě se sice Sršni znovu prosadili, když si své role vyměnili Filip Málek a Jan Tvrdík. Bohužel radost domácího celku trvala jen 20 sekund, když hosté po chybě bránících hráčů snížili na 2:1 a povzbuzeni touto brankou dokázali za další minutu srovnat na 2:2. Ve 36. minutě Jan Tvrdík využil znovu přesilovku, když dokázal za soupeřova brankaře usměrnit střílenou přihrávku Pavla Švejdy. Vedení domácím však do konce třetiny nevydrželo a hosté ve 39. minutě znovu srovnali, tentokrát na 3:3.

V posledním dějství se naštěstí střelecky prosadili už jenom domácí. Ve 44. minutě prokázal svou rychlost Jan Tvrdík a přivedl Sršně do vedení 4:3. Ve 46. znovu vyzval ke skórování Filipa Málka, který naopak v 57. minutě projel svým typický způsoben do útočného pásma a připravil tak branku pro Ondru Macháčka. V 59. minutě uzavřel skóre utkání autor čtyř branek Jan Tvrdík, když výborným blafákem využil přihrávku od Filipa Málka.

Branky a nahrávky: 14. Tvrdík (Málek, Macháček), 29. Málek (Tvrdík), 36. Tvrdík (Švejda, Šurych), 44. Tvrdík, 46. Málek (Tvrdík), 57. Macháček (Málek), 59. Tvrdík (Málek)

Vyloučení: 6 – 3

Využití: 2 – 0

Oslabení: 0 – 1

Sestava: Kunášek (Wagenknecht), Macháček – Tvrdík – Málek, Böhm – Fišar – Adam, Šváb M. – Šurych – Hríbik, Konečný – Červinka, Šváb L. – Švejda

Trenér: Stanislav Bednář